Uspon Ateizma i propast krive Religije

Sta mislite o Ateizmu?

  • Ne verujem u Boga,Bog ne postoji,Religiju treba unistiti.

    Votes: 1 25,0%
  • Bog mozda i postoji,ali sigurno ne kako propovedaju verske vodje moga naroda.

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u jednog Boga Oca

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u trojstvo

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u vanzemaljce na drugim planetama

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.

Naravno, veći u zemaljskom smislu kao čoveka rođenog u telu.

Jer ovo da se misli među vama što je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijemu, nije se otimao da se isporedi s Bogom;

Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovjek,
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove"
( Filibljanima 2. 5 - 8 )

A dal ti hoces da kazes da nakon da po svom uskrsenju Isus vise nije ponizan i poslusan svome Bogu i Ocu Jehovi???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne govori se o poniznosti nakon vaskrsenja, već o Hristovoj ulozi Prvosveštenika ili posrednika u nebeskoj Svetinji na nebu.
Za Isusa stoji "DA ĆE SEDETI SA OCEM NA PRESTOLU, U NJEGOVOJ PRISUTNOSTI, I DA ĆE MU SE SPASENI KLANJATI KAO BOGU"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Poštovani uredniče, jedan oblik ateizma i njegov uspon je upravo - negirati Isusovo Božanstvo, i učiti da je stvorenje umrlo za stvorenje, što je potpuni promašaj.

Ta filozofija proistile iz početne sotonine prevare - da čoveku nije potreban Bog, već da će on kao stvorenje rešiti sve ljudske probleme, i dostići čak i besmrtnost u svom evolutivnom razvoju.

Nažalost, tu filozofiju podržavaju i pojedine crkve - da spasenje dolazi od stvorenja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Poštovani uredniče, jedan oblik ateizma i njegov uspon je upravo - negirati Isusovo Božanstvo, i učiti da je stvorenje umrlo za stvorenje, što je potpuni promašaj.

Ta filozofija proistile iz početne sotonine prevare - da čoveku nije potreban Bog, već da će on kao stvorenje rešiti sve ljudske probleme, i dostići čak i besmrtnost u svom evolutivnom razvoju.

Nažalost, tu filozofiju podržavaju i pojedine crkve - da spasenje dolazi od stvorenja.

Tebi je Jure lepo stavio do znanja da se na ovoj temi govori o usponu ateizma i propasti krive religije.
Zbog takvih kao sto si ti i tvoji troicari Ateizam i jeste u usponu i svako normalan ce pre da poveruje u ateizam da nema Boga nego u vase nebulozne tvrdnje da je zemlja ravna ploca,da ju je Bog stvorio za 6 dana ,da je trojedan,pa besmrtan ,pa nauka o raju i paklu ,pa da se mora slaviti subota dal nedelja itd itd...
I naravno vase ili bukvalno tumacenje stihova kad vam treba ,a kad vam ne treba onda filozofirate,
Sto ne priznas da pripadas mnogoboscima ,jer samo oni obozavaju vise bogova gde spadaju i trojedni bogovi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, nije lepo lagati pripisujući drugima nešto u šta ne veruju.

Adventisti ne veruju da je zemlja ravna ploča, ne veruju u pakao, niti nedelju.

Adventisti imaju samo ono što biblija uči, a vaš lični problem je taj - što tumačite bibliju po čoveku, a ne nadahnućem Duha Svetoga koji crkvi otkriva istinu, i u njoj je ustanovljava.

Ipak je suprotno, da ti na svakoj temi pišeš protiv Isusovog Božanstva.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokret, nije lepo lagati pripisujući drugima nešto u šta ne veruju.

Adventisti ne veruju da je zemlja ravna ploča, ne veruju u pakao, niti nedelju.

Adventisti imaju samo ono što biblija uči, a vaš lični problem je taj - što tumačite bibliju po čoveku, a ne nadahnućem Duha Svetoga koji crkvi otkriva istinu, i u njoj je ustanovljava.

Ipak je suprotno, da ti na svakoj temi pišeš protiv Isusovog Božanstva.

A otkad to adventisti ne veruju da je zemlja ravna ploca???
Pa i nauka da je Bog stvorio zemlju za 6 dana je od te iste crkve.
Pa vi ste isto kao i ta srednjovekovna crkva priznali da je zemlja okrugla ,naterani mnostvom dokaza,ali ipak za 6 dana od po 24 sata i dalje govorite kao i oni?
Dakle vi se od te srednovekovne crkve razlikujete samo sto slavite subotu,a oni ne,i sto ne verujete u pakao,a oni veruju???i to je sve???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, ne možeš ljudima pripisivati sve i svašta jer to nisu merila JS.

Adventisti su biblijski Hrišćani, i nemaju veze sa drugim crkvama i ideologijama.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokret, ne možeš ljudima pripisivati sve i svašta jer to nisu merila JS.

Adventisti su biblijski Hrišćani, i nemaju veze sa drugim crkvama i ideologijama.

Imate pile moje,
imate vi mnogo vise zajednicko sa drugim religijama nego sto te tvoje Elen Vajt naucila,
Imate nauku o trojednom bogu,
imate krst,itd,,sasvim dovoljno
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Druge crkve i religije MOGU imati nešto istine, pomešane sa puno laži, ali to ne znači da su Božje.

Js su potpuno odbacili istinu da bi nadmeno bili posebni.
 
Natrag
Top