Uskrs,Kolko su 3 dana i tri noci?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A po čemu su određivali prvi dan u sedmici..ako ne znaju ni kada je kraj sedmice ni kada je početak po tvom shvatanju?
:) . Mislim da mnogo uvodiš "nepoznanica" tamo gde ih nema :).

Pa kako vi utvrdjujete slavljenje Uskrsa? Dal po jevrejskom kalendaru ili po rimskom kalendaru???Ako Vaskrs(Uskrs),utvrdjujete po jevrejskom,a bozic po rimskom,objasnite to.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pa kako vi utvrdjujete slavljenje Uskrsa? Dal po jevrejskom kalendaru ili po rimskom kalendaru???Ako Vaskrs(Uskrs),utvrdjujete po jevrejskom,a bozic po rimskom,objasnite to.

Pusti sada to...šta si se uhvatio samog praznika a suštinu preskačeš?

Da li si naučio koji je sedmi dan u Jevrejskom-Biblijskom kalendaru u odnosu na naš? I koji je prvi u istom Biblijsko-Jevrejskom u odnosu na naš. Evo pitaj Jereje danas kada slave sedmični Šabat..na koji to dan u našem kalendaru.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
SHABAT - SHUBOT - SUBOT - SUBOTA

Vidi ovako ,najprostijim recima, ovo sto si napisao nema blage veze sa ovom temom sem da je spamujes,to znas i ti sam.
I sta ja sad treba da ti pisem da Sabat kod Jevreja ne oznacava samo 7.dan u sedmici vec i neke praznike,ti kao ne znas za to? ,a kod nas neJevreja Subota uvek predstavlja dan u sedmici ,kod mene je to 6.dan u sedmici,kod tebe je to 7 dan u sedmici,i tako redom kako kod koga,ali nikad ne kazemo za bilo koji praznik da nam je Subota.
Jel znas ti to??? Jel mislis da nasa nedelja ne moze da bude Sabat za Jevreje???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa u Ponedeljak ranom zorom ,to je negde oko 5 sati ujutru nas ponedeljak.
Za mene je prvi dan u nedelji uvek ponedeljak,a sedmi dan mi je nedelja
Koga briga koji je tebi dan prvi dan jevrejima nije ponedeljak!

Vidi sta kaze izvestaj - "Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakonu. A u prvi dan nedeljni dodjoše vrlo rano na grob.."

Znaci kako ucenici racunaju vreme i kojom se sedmicom upravljaju, jel jevrejskom ili nekom drugom?

Jao Boze sta cu ja ovde sve procitati... :(

Prvo moras da znas koji kalendar hoces da koristis,jevrejski ili rimski?
Zasto bi pisac NZ koristio rimski kalendar pobogu, zasto bi vreme racunao po rimskom, vidis gore iz izvestaja da nije!

Na jevrejskom jeziku se sa reci sabat imenuje 7 dan u sedmici ,ali isto tako i praznici koji ne moraju da budu sedmi dan u sedmici,vec mogu biti i prvi,drugi,treci,cetvrti,pesti i sesti...,da li znas za to?

Nije rec o "godisnjoj suboti" jer jevreji nisu za godisnju subotu "mirovali"!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vidi sta kaze izvestaj - "Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakonu. A u prvi dan nedeljni dodjoše vrlo rano na grob.."

Eto Isus razapet a one nisu dobile SMS poruku da odmaraju u nedelju, a ne u subotu.

JS samo znaju podići nebitne teme i da se time bave kao i pravosl. i katolici.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Eto Isus razapet a one nisu dobile SMS poruku da odmaraju u nedelju, a ne u subotu.

Odmarale su, jer nisu imale veru u njegovu zrtvu, niti u ono sto je on govorio da ce se na krstu ispuniti! Sve nade su im potonule! Zato su odmarale!

Totalno besmislen argumenat! Kao zato jer su zene odmarale u subotu, trebamo i mi!?

Bezveze!

JS samo znaju podići nebitne teme i da se time bave kao i pravosl. i katolici

A tebi je sve nebitno, jedino ti je bitno pljuvanje po drugima! Eno ti najbitnija tema "religiozne vesti" da se tamo istresas, tvoje frustracije!

Kako si spavao nocas!? Jesu li dolazili katolici, sa krstevima da te podbadaju?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, ti ne verujes bibliji, i ne verujes takodje istorijskom kontekstu.

Sta mislis, koji dan danasnji Jevreji smatraju Sabatom - sedmim danom?

Ovo je pitanje za milion dolara.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Koga briga koji je tebi dan prvi dan jevrejima nije ponedeljak!

Vidi sta kaze izvestaj - "Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakonu. A u prvi dan nedeljni dodjoše vrlo rano na grob.."

Znaci kako ucenici racunaju vreme i kojom se sedmicom upravljaju, jel jevrejskom ili nekom drugom?

Jao Boze sta cu ja ovde sve procitati... :(


Zasto bi pisac NZ koristio rimski kalendar pobogu, zasto bi vreme racunao po rimskom, vidis gore iz izvestaja da nije!



Nije rec o "godisnjoj suboti" jer jevreji nisu za godisnju subotu "mirovali"!!!
Kao prvo i osnovno ,prevod ovog grckog teksta je veoma los. nema kod njih ni subota ni nedelja.
Kao drugo ,tvrdis da je Isus lazov jer se nije ispunilo njegovo prorocanstvo iz mateja 12:40 o 3 dana i 3 noci...Imenuj mi 3 dana i 3 noci od Isusovog ubistva.
Kao trece upleli su u svoje zavere i Rimljane,i Pilata i Rimsku strazu,pa tako mozete da kao i za Bozic koji slavite po rimskom kalendaru ,slavite i vaskrs po Rimskom kalendaru gde je ponedeljak prvi dan u sedmici...
A zasto ne uzmete da slavite Bozic po Jevrejskom kalendaru???
Za jedan praznik uzimate rimski kalendar ,a za drugi jevrejski???
Ma nema teoretske sanse da bude nedelja dan isusovog vaskrsnuca.
Hajde izracunaj mi 3 dana i 3 noci od Isusovog ubistva do vaskrsnuca,ako znas,pokazi mi napismeno bez filozofiranja.
 
Natrag
Top