USB zasticen od upisivanja podataka

Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
59
Na USB flash od 32Gb sam ubacivao muziku,snimio sam oko 4Gb i onda je odjednom pojavilo upozorenje da uklonim zastitu od upisivanja podataka i od tad mu ne mogu nista ,ni da ga formatizujem,ni obrisem.Samo moze da se ocita tih oko 4Gb.U cemu je problem i kako da ga resim da ga bar napunim muzikom.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Na trzistu ima dosta kineskih USB-ova, koji su flesovanim pogresnim firmware-om da bi pokazivali veci kapacitet. Kada se prekoraci stvarni kapacitet, usb se zakljuca. Moguce je takav usb srediti ali uz mnogo muke, i naravno imace kapacitet po kapacitetu memorijskih cipova posle toga. Ako je ipak taj usb stvarno 32Gb, pokusajte da formatirate usb nekim od specijalizovanih alata ili sa diskpart:
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=edHmW7wkxfQ

Takodje postoji mogucnost da su neki cipovi crkli ali tu nema pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2013
Poruka
189
Na trzistu ima dosta kineskih USB-ova, koji su flesovanim pogresnim firmware-om da bi pokazivali veci kapacitet. Kada se prekoraci stvarni kapacitet, usb se zakljuca. Moguce je takav usb srediti ali uz mnogo muke, i naravno imace kapacitet po kapacitetu memorijskih cipova posle toga. Ako je ipak taj usb stvarno 32Gb, pokusajte da formatirate usb nekim od specijalizovanih alata ili sa diskpart:
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=edHmW7wkxfQ

Takodje postoji mogucnost da su neki cipovi crkli ali tu nema pomoci.
Na USB flash od 32Gb sam ubacivao muziku,snimio sam oko 4Gb i onda je odjednom pojavilo upozorenje da uklonim zastitu od upisivanja podataka i od tad mu ne mogu nista ,ni da ga formatizujem,ni obrisem.Samo moze da se ocita tih oko 4Gb.U cemu je problem i kako da ga resim da ga bar napunim muzikom.
Kod:
program za vracanje usb menorije.rar
http://www38.zippyshare.com/v/HB6wKbvL/file.html
probaj ovo, unutra je uputstvo
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Imao sam slično iskustvo i to ti je najvjerojatnije kineska prevara kao što je Torgandwarf već napisao...... Ovi nabrojani alati mogu pomoći ali na "pravim" brand usb memorijama...a opet sve ovisi da li je unutra šta stradalo
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Imam usb kupljen uz vip karticu pre 7-8 godina , volšebno prestaje da funkcionise (zabrana upisivanja) ? Elem pokusam sve youtube,google itd varijante , ma ništa crko ~`! Prođe par meseci meni bilo nešto dosadno ajd da vidim sta mogu . Nađem lika rus rastura te kineske šklopocije i ali na kraju snimka link ka sajtu usbdev.ru . Sada moj alcor micro usb od 4 giga ima 6 giga i radi !
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Imam usb kupljen uz vip karticu pre 7-8 godina , volšebno prestaje da funkcionise (zabrana upisivanja) ? Elem pokusam sve youtube,google itd varijante , ma ništa crko ~`! Prođe par meseci meni bilo nešto dosadno ajd da vidim sta mogu . Nađem lika rus rastura te kineske šklopocije i ali na kraju snimka link ka sajtu usbdev.ru . Sada moj alcor micro usb od 4 giga ima 6 giga i radi !

Link ie OK, ali imam mali problem: KAKO da ga prevedem na engleski? Google translate ima limit od 5000 riječi, a ruski ni zucnuti ne znam.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Pa ne znam, prevodi deo po deo, ja na maxthonu imam translate cele strane ! U glavnom ti trebaju 2 programcića ,prvi je chip genius koji mozes skinuti sa te stranice . pa kad procitas sa tim chip programom svoj usb stick i njegov firmware ,onda po firmwareu trazis na toj stranici orginalan program za formatiranje tvog usba. kad ga nađeš skines i trazis na youtube tutorijal za bas taj tvoj usb i program .
Ja sam koristio ovaj video, zanimljivo pocinje od 10 minuta

Kod:
[MEDIA=youtube]dzPElvy8nRA[/MEDIA]
 
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
59
Ne vredi ,ovaj koji mi ocita da je usb nema na njihovoj listi,ima slicni ali ne uspeva :assassin:.Pa sta da se radi,to je to.
 
Natrag
Top