Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

• Hvala svima na 1 900 000+ postova & 500 000+ tema!

USB zasticen od upisivanja podataka

• Začetnik teme cyberdarosavac
  • Datum pokretanja
cyberdarosavac

cyberdarosavac

Član
Na USB flash od 32Gb sam ubacivao muziku,snimio sam oko 4Gb i onda je odjednom pojavilo upozorenje da uklonim zastitu od upisivanja podataka i od tad mu ne mogu nista ,ni da ga formatizujem,ni obrisem.Samo moze da se ocita tih oko 4Gb.U cemu je problem i kako da ga resim da ga bar napunim muzikom.

Torgandwarf

Torgandwarf

Moderator
Na trzistu ima dosta kineskih USB-ova, koji su flesovanim pogresnim firmware-om da bi pokazivali veci kapacitet. Kada se prekoraci stvarni kapacitet, usb se zakljuca. Moguce je takav usb srediti ali uz mnogo muke, i naravno imace kapacitet po kapacitetu memorijskih cipova posle toga. Ako je ipak taj usb stvarno 32Gb, pokusajte da formatirate usb nekim od specijalizovanih alata ili sa diskpart:
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=edHmW7wkxfQ
Takodje postoji mogucnost da su neki cipovi crkli ali tu nema pomoci.

M

maksimus64

Član
Na trzistu ima dosta kineskih USB-ova, koji su flesovanim pogresnim firmware-om da bi pokazivali veci kapacitet. Kada se prekoraci stvarni kapacitet, usb se zakljuca. Moguce je takav usb srediti ali uz mnogo muke, i naravno imace kapacitet po kapacitetu memorijskih cipova posle toga. Ako je ipak taj usb stvarno 32Gb, pokusajte da formatirate usb nekim od specijalizovanih alata ili sa diskpart:
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=edHmW7wkxfQ
Takodje postoji mogucnost da su neki cipovi crkli ali tu nema pomoci.
Na USB flash od 32Gb sam ubacivao muziku,snimio sam oko 4Gb i onda je odjednom pojavilo upozorenje da uklonim zastitu od upisivanja podataka i od tad mu ne mogu nista ,ni da ga formatizujem,ni obrisem.Samo moze da se ocita tih oko 4Gb.U cemu je problem i kako da ga resim da ga bar napunim muzikom.
Kod:
program za vracanje usb menorije.rar
http://www38.zippyshare.com/v/HB6wKbvL/file.html
probaj ovo, unutra je uputstvo

O

olipetrovic

Član
Imao sam slično iskustvo i to ti je najvjerojatnije kineska prevara kao što je Torgandwarf već napisao...... Ovi nabrojani alati mogu pomoći ali na "pravim" brand usb memorijama...a opet sve ovisi da li je unutra šta stradalo

slobaboske72

slobaboske72

Član
Imam usb kupljen uz vip karticu pre 7-8 godina , volšebno prestaje da funkcionise (zabrana upisivanja) ? Elem pokusam sve youtube,google itd varijante , ma ništa crko ~`! Prođe par meseci meni bilo nešto dosadno ajd da vidim sta mogu . Nađem lika rus rastura te kineske šklopocije i ali na kraju snimka link ka sajtu usbdev.ru . Sada moj alcor micro usb od 4 giga ima 6 giga i radi !

O

ocalinko

Član
Imam usb kupljen uz vip karticu pre 7-8 godina , volšebno prestaje da funkcionise (zabrana upisivanja) ? Elem pokusam sve youtube,google itd varijante , ma ništa crko ~`! Prođe par meseci meni bilo nešto dosadno ajd da vidim sta mogu . Nađem lika rus rastura te kineske šklopocije i ali na kraju snimka link ka sajtu usbdev.ru . Sada moj alcor micro usb od 4 giga ima 6 giga i radi !
Link ie OK, ali imam mali problem: KAKO da ga prevedem na engleski? Google translate ima limit od 5000 riječi, a ruski ni zucnuti ne znam.

slobaboske72

slobaboske72

Član
Pa ne znam, prevodi deo po deo, ja na maxthonu imam translate cele strane ! U glavnom ti trebaju 2 programcića ,prvi je chip genius koji mozes skinuti sa te stranice . pa kad procitas sa tim chip programom svoj usb stick i njegov firmware ,onda po firmwareu trazis na toj stranici orginalan program za formatiranje tvog usba. kad ga nađeš skines i trazis na youtube tutorijal za bas taj tvoj usb i program .
Ja sam koristio ovaj video, zanimljivo pocinje od 10 minuta

Kod:
[MEDIA=youtube]dzPElvy8nRA[/MEDIA]

cyberdarosavac

cyberdarosavac

Član
Ne vredi ,ovaj koji mi ocita da je usb nema na njihovoj listi,ima slicni ali ne uspeva :assassin:.Pa sta da se radi,to je to.