USB modem - problem pri konekciji HUAWEI E3531

Učlanjen(a)
26.03.2014
Poruka
60
Sinoć sam skinuo igricu i nisam uspeo da se konektujem. Sada sam sve odradio po tvom uputstvu. Nisam uspeo ali imam screen saver sviih etapa kroz koje sam prolazio. Uporedi da li sam negde grešio, ako jesam pokušaću opet. Ako nisam, nadam se da će neko na osnovu slika znati u čemu je problem sa konekcijom.

Pogledajte prilog 49110

Pogledajte prilog 49111

Pogledajte prilog 49112

Pogledajte prilog 49113

Pogledajte prilog 49114


Nadam se da će još neko pogledati sve ovo i dati neki koristan savet.
prijatelju sve si dobro odradio. text koji si dobio sada i ja dobijem kada idem preko modema,a takav text obicno bude kada se lackey azurira,mozda trenutno neko od moderatora lackey nesto radi,pa je server nedostupan za sve. preko antene ne hvatam nikakav signal,pa trenutno ne mogu da proverim. treba probati malo kasnije,posto sada mozda azuriraju program,pa mozda se i promeni situaija pa sa modemom budem mogao da se povezem. javicu se malo kasnije
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Server je konačno proradio. Vidim imena drugih igrača. :) Milsim da si bio u pravu kada si tvrdio da je su u pitanju radovi na serveru.

Za svaki slučaj, evo ti, pa pogledaj.

Bez naslova77.png
 
Učlanjen(a)
26.03.2014
Poruka
60
da to je to,kod mene ne radi,kao sto je i bilo od petka do petka,znaci nesto ima veze s mojim modemom,on to valda nekako blokira
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Proveri sve još jednom. Nemam karticu Telenora, pa ne mogu da proverim da li je do njih. Ja ovde trenutno dolazim preko modema T mobil Crne Gore koji koristi Telenorov interfejs i MTS kartricu iz telefona. Ako ti server ne proradi, sutra ću proveriti da li ja mogu da se konektujem sa karticom VIP-a.

Samo polako i "bez nervozu" :). Kad nije radilo, nije radilo ni kod mene ni kod tebe. Ako sada kod mene radi, logično je da tako bude kod obojice...
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozz,to ti telenor ne propusta kroz njhove portove net i samim tim ne dozvoljava pristup na server.
vidis da pise da pokusava da dodje do servera preko wan ip i lan ip.drugim recima telenor futa!sama cinjenica da radi na MTS i na VIP mrezi je dovoljna da ti sve bude jasno.pozz
 
Učlanjen(a)
26.03.2014
Poruka
60
Pozz,to ti telenor ne propusta kroz njhove portove net i samim tim ne dozvoljava pristup na server.
vidis da pise da pokusava da dodje do servera preko wan ip i lan ip.drugim recima telenor futa!sama cinjenica da radi na MTS i na VIP mrezi je dovoljna da ti sve bude jasno.pozz
zvao sam telenorov centar,oni naravno ne znaju sta je u pitanju,ali kazu ako mi internet radi,a to ne radi,onda verovatno ne podrzavaju. a ja dobijam ovaj text kad idem preko telenora USB:your connection to the server seems to have been severed
taj text za wanip i lanip,dobijen je preko VIP-a,i dobije se kad server otkaze,to se zna desiti,a vidi se gore na slici da je u sledecem pokusaju uspeo da se konektuje.
pitao sam telenor da li modem moze rucno da se podesi da propusti taj sajt,rekli su da ne moze,podesen je tako kako treba da bude
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Probao sam danas na poslu da se konektujem na server sa Telenor karticom i nisam uspeo. Proveriću sve sutra, kad budem imao više vremena, ali milsim da je problem do Telenora. Konekcija preko MTS-a i VIP-a je provereno moguća.

Moj predlog je da se mejlom obratiš Telenoru sa zahtevom da ti reše problem. Mošeš navesti i link ovog sajta kao dokaz da si tragao za reešnjem i da smo dokazali da je konekcija na server moguća sa MTS i VIP mreže.( dodaj i neku sliku odavde). Navedi broj svog pretpaltničkog ugovora i broj kartice sa koje ne možeš da se konetuješ, uz napomenu da želiš da budeš u istom položaju kao i korisnici MTS i VIP mreže. Zašto bi ti plaćao pretplatu Telenoru kad ti ne omogućavaju da odeš na server koji je dostupan korisnicima MTS i VIP interneta? Kako si ti pre potpisivanja ugovora mogao da znaš da u Telenoru ne dopuštaju konekciju na server koji je tebi jako bitan? Ti si sada u neravnopravnom položaju u odnosu na ostale korisnike interneta u Srbiji, a to nije u duhu Zakona o zaštiti potrošača.

U mejlu navedi da ćeš se ukoliko ne dobiješ adekvatan odgovor ili mogućnost raskida ugovora obratiti Republičkoj agenciji za telekomunikacije ( RATEL) i da ćeš svu prepisku sa Telenorom koristiti kao dokaz da si tragao za rešenjem i da su iscrpene sve mogućnosti koje su ti stajale na raspolaganju. Ti si sa Telenorom potpisao ugovor uveren da češ biti u istom položaju kao i korisnici mreža ostalih operatera. Prevaren si i taj problem zahteva rešavanje. Pozdrav, potpis i ćao... pa neka rešavaju. :)
 
Natrag
Top