Uloga religije u cuvanju i zastiti porodice

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape, nema protiv toga da pricas sta hoces, ali neprestano iznosis neistine o Adventistima. Zasto?

Zasto nam ne kazes da je u
Hrvatskoj, koja je pretezno katolicka zemlja, 60 posto ljudi protiv uspostavljanja zakona o zabrani abortusa?
jelda, nezgodno ti je da i o tome pises?

Sta kazes za
Irsku, koja je pretezno katolicka zemlja, u kojoj je postojao zakon o zabrani abortusa, vecina stanovnika su izglasali da se taj zakon ukine?
Mozes li nam nesta o tome reci?


Ja sam protivnik neistina koje se iznose i protiv Katolicke crkve.

Da li si ikad procitaao iskustvi spanskog jezuite
Alberta Riviera?
Pre dvadesetak godina procitao sam je na Francuskom jeziku.
On tvrdi da je bio jezuita, svestenik, dr. teologije, iako niko nije pronasao njegovu doktorsku diplom.

On pise da je kao jezuita poslat iz Spanije u Kostariko da tamo unisti protestanski koledz koji je bio veoma ugledan.
Alberto tvrdi da je sa njim posla i jedna devojka po imenu
Karem, koja je glumila da je njegova devojka da bi prikrili da je Alberto svestenik. koja je takodje Jezuita. Obadvoje su se u pisali kao studenti u koledzu i on je rusio ugled medju mladicima, a Karem medju devojkasma.
Alberto tvrdi da je on nocu otisao u zenski internat i da su DOZOLILI on i Karem da su ih uhvate u nezgodnoj poziciji, znaci da su imali seks.
Zatim dodaje, da je sledeceg dan lokalni katolicki svestenik napisao clanak u novinama sa slikom koledza u kome je izneo da se u koledzu sprovodi protistucija, pozivajuci roditelje da ne upisuju svojudecu i njega i da je na taj nacin unisten dobar ugled te skole.


Verujete li vi da je to istina?
Uradio sma istragu i ustanvio da Karem nije samo glumila da je njegova devojka, nego da je on sa njom imao dvoje dece, a nikad se nisu vencali.

Mogao bih vam pola dana pisati u lazima koja je izneo Alberto. Zato ne mozemo verovati svim izvestajima.

Naslov njegove knjige je Kriminal Vatikana. Imam je skoro 20 godina. Medjutim prijatelj iz Beograda pre dve godine poslao mi je prevod iste knjige na nasem jeziku

Sada je ta knjiga dobila i drugaciji naslov. Umesto Kriminali Vatikana prepravljen je na Vatikanske ubice.
Na naslovnoj strani stavili su ljudsku priliku u beloj odeci, a glava je neke azdaje, a ispred te siluete je slika Vatikana.
To je toliko strasno i odvratno da me stomak zaboli kad pogledam tu sliku.

Vidite, tu nije rec o adventistima, nego o katolicima, ali mrzim svaku laz koju neprijatelji iznesu protiv onoga koga mrze.

Jos jedna izjava me je zacudila i uznemirila. kada je u Americi pre vise godina podignuta uzbuna protiv katolickih svestenika koji su prema optuzbi zlostavljali maloletnika. Mnoge biskupije su osiromasene placanjem nadoknade stete onima koji su bili zlostavljani.
Medjutim, jednom na TV pojavio se Anglikanski Arhibiskup, koji je lepo rekao, nije problem seksa samo problem Katolicke crkve nego je sveopsti problem. Mozda je malo veci u toj crkvi ali to je opsti problem. To objasnnjenje mi se svidelo.

Medjutim, pojavio se dr, profesor teologije na katolickon Univerzitetu Notre Dam u Indijani i na pitanje, reportera, otkuda da su mnogi decaci bili zlostavljani, ovaj profesior je jos vise stavio benzina na vatru, izjavivsi; da nisu svi, ali vecina katolickih svestenuika su homoseksualci. Nisam mogo da verujem da bi tako nesto mogao da izjavi na TV profesor Univerziteta koji priprema nove svestenik.
Sve te negativene izjave, iako su usmerene protiv Katolicke crkve, uvek me uznemire, jer ne volim nepravdu i iznosenje neistine.

Sve ovo pokazuje da u razne izjave do kojih mozemo doci na interneti, ne mozemo verovati da si istinite.

Mozda ce neko uzeti za istinitu i SLAPOVU IZJAVU koja glasi:
Ipak je na ovom planu najvažnija Božja zapovijed: "Plodite se i množite". Ali, Adventisti sedmog dana doskočiše Bogu, porukom: "Plodite se i dođite u naše bolnice, mi ćemo vam djecu abortirati, ubiti".
Da li ste primetili da je Slapova izjava slicna izjavi jezuite i svestenika Alberta Riviere.

Slape zan da je ta njegova izjava lazna, ali u tome pokazuje koliko mrzi advetiste.
Ne volim da bilo ko i bilo o kome iznosi nestinu da bi unistio neciji ugleda, a time sam sebe pokazuje da je olos i nista drugo.

Zato vratimo se temi Uloga religije u cuvanju i zastiti porodice.




Like Quote Reply

Report
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Slape, nema protiv toga da pricas sta hoces, ali neprestano iznosis neistine o Adventistima. Zasto?


Zašto me potpuno nedužna optužuješ? Nikakvu neistinu o Adventistima ja nisam iznio. Ništa ja izmislio nisam. Ja sam citirao tekst koji je napisao jedan "očajni adventist" (Nick Samojluk) nakon što je saznao i uvjerio se da se u bolnicama koje su u vlasništvu crkve ASD obavljaju abortusi. "Kako objasniti ubijanje nevinih ljudskih bića zbog prljave dobiti?" - pita se Nick Samojluk.

Dakle, ja nisam ništa izmislio i Adventistima podmetnuo. Također, ni "adventist Nick Samojluk" nije ništa izmislio, u svojim tekstovima je ostavio mnoštvo referenci. Na koncu, evo još jedan moment koji stvari jasno osvjetljava.

O abortusima u bolnicama ASD pisala je i Julia Duin. Ona je za Washington Post napisala članak u kojem ističe licemjerstvo. Piše: „Ta denominacija je poznata po isticanju zdravlja. Ali oni su možda jedina konzervativna protestantska grupacija koja dopušta abortuse po osobnom izboru. Mnogi vjernici crkve ASD nisu znali da njihove bolnice širom svijeta to rade, pa se na Facebook stranici „Adventisti za život“ povela široka rasprava. Mnogi koji su se javljali bili su šokirani kad su saznali za ovakav stav crkve. Kad je ova vijest došla do medija, iz Generalne konferencije su odmah pokrenuli proceduru protiv stranice za neovlašteno korištenja adventističkih zaštitnih znakova i primorali Facebook da ukloni stranicu „Adventisti za život“ („Adventists for Life“).

Da li si ikad procitaao iskustvi spanskog jezuite Alberta Riviera?


Alberto Rivera!? :) Marko, Alberto Rivera je patološki lažov, lopov i prevarant. A Nick Samojluk i FB grupa "Adventisti za život" su ljudi koje je u očaj otjeralo saznanje kako se u bolnicama crkve ASD obavljaju abortusi. I ne samo da se abortusi tamo obavljaju, nego se Adventisti tim abortusima reklamiraju i traže privilegije - kažu - „Ne dozvolite da katolici podignu bolnicu, jer oni ne nude abortuse kao mi.“

Zato vratimo se temi Uloga religije u cuvanju i zastiti porodice.

Nema porodice bez novih života, a nema novih života uz ubijanje nerođene djece. Prema tome, ja sam "u srcu teme".
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape, mozes li nam objasniti KO KADA I GDE JE NAREDIO KATOLICKIM SVESTENICIMA DA SE NE ZENE?

U Bibliji je zapisano: "Istinita je rec ako ko zeli episkopstvo, on zeli dobro delo. Ali episkop treba da je besprekoran, JEDNE ZENE MUZ." 1. Timotiju 3,1.3. prevod Bakotic.


"ZA DECU DOM TREBA DA BUDE NAJPRIVLACNIJE MESTO NA SVETU, a prisustvo majke njegova najveca privlacnost.Njih je lako zadovboljiti, ali lako i unesreciti. Neznim zahtevima, recima ljubavi i postupcima, majka moze da ih veze za svoje srce." Temelji sretnog doma, str.14

Quote Reply

Report
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A možeš li ti objasniti gdje ste vi Adventisti pronašli potporu za vašu praksu ubijanja (abortiranja) nerođene djece?

A zašto Bog dopušta zlo i greh?
Zašto dopušta abortus?

Da li to znači da je Bog grešnik i ubica, i da ga treba osuditi?

Abortus između ostalog čine nacije u kojima je i Pravoslavlje i Rimokatolicizam većinsko.

Dakle, svi su u istoj čorbi, i ne treba niko nikoga da osuđuje.

Hrvatska

Nakon sticanja nezavisnosti 1991. godine, u Hrvatskoj je na snazi ostao zakon iz vremena SFR Jugoslavije - legalan je do desete nedelje trudnoće. Lekarima je na raspolaganju i "prigovor savesti" odnosno pravo da odbiju da izvrše abortus ukoliko se to protivi njihovim moralnim ubeđenjima, pišu "Vijesti. hr".
Aktivistikinje i stručnjaci procenjuju da više od polovine hrvatskog medicinskog osoblja to pravo i koristi.
Ustavni sud Hrvatske odlučio je 2017. godine da Sabor u roku od dve godine donese novi zakon koji reguliše pravo na abortus.
U Hrvatskoj se svake godine u maju organizuje "Hod za život" protivnika abortusa, ali i "Hod za slobodu" pristalica abortusa, piše "Radio Slobodna Evropa".

Bosna i Hercegovina

U Republici Srpskoj je 2008. godine donet Zakon o uslovima i procedurama prekida trudnoće, dok se u Federaciji Bosne i Hercegovine i dalje primenjuje Zakon o uslovima i postupku za prekid trudnoće, nasleđen još iz vremena SFRJ, piše "bonamag.ba".
Žena je ta koja odlučuje o svojoj trudnoći, dok legalnim abortusom vlasti smatraju prekid trudnoće do desete nedelje.

Makedonija

U odnosu na Hrvatsku i BiH, u Makedoniji je situacija malo drugačija.
Naime, 20013. godine donet je zakon da žene moraju pismeno da zahtevaju abortus nakon savetovanja sa lekarom tokom kojeg se trudnici pokazuje fotografija fetusa i ultrazvuk kucanja srca.

Crna Gora

U Crnoj Gori je abortus dozvoljen do desete nedelje trudnoće, međutim u ovoj zemlji postoji još jedan problem. Žene se odlučuju na ovaj potez najviše zbog pola deteta, pišu "Vijesti".

Srbija

U Srbiji se godišnje obavi oko 250.000 abortusa iako se prijavi 10 puta manje, a ministarka za populacionu politiku Slavica Đukić Dejanović izjavila je nedavno da bi trebalo napraviti novu organizacionu šemu, gde će se obavljati abortusi za žene koje već donesu tu odluku, a u cilju njihove veće bezbednosti.

Argentina

Prrošle nedelje argentinski Senat odbacio je predlog zakona kojim bi se legalizovali abortusi do četrnaeste nedelje trudnoće. Nakon žustre rasprave, 38 senatora glasalo je protiv, a 31 za. Poslanici mogu ponovo da predlože zakon za godinu dana. Abortus je trenutno u Argentini nezakonit, osim u slučajevima silovanja ili kada je trudnoća opasna po život majke, piše britanski "Bi-Bi-Si".

Indonezija

Abortus je ilegalan u Indoneziji, osim ako život žene nije u riziku ili pod određenim okolnostima - ako je žena silovana, ali samo u prvih 40 dana trudnoće. Nedavno su aktivisti za ljudska prava u Indoneziji podneli tužbu protiv troje sudija u Sumatri koji su osudili tinejdžerku na šest meseci zatvora zbog ilegalnog abortusa, nakon što ju je rođeni brat silovao više puta. Policija je uhapsila brata i sestru u junu, nakon što je pronađen fetus na plantaži palmi. Tinejdžerka (15) iz provincije Džambi osuđena je zbog abortusa u osmom mesecu trudnoće. Širom zemlje organizovani su mnogobrojni protesti, piše "Gardijan".

Irska

U pojedinim delovima Irske abortus je dozvoljen, dok Severna Irska i dalje ima stroge zakone po tom pitanju koji datiraju još iz viktorijanskog doba i smatra da je abortus krivično delo.

Poljska

Poljska ima najstroži zakon o abortusu. Pooštreni zakon su predložile grupe građana i prema njemu abortus bi bio zabranjen u slučaju da je fetus smrtno bolestan i da ima Daunov sindrom. Abortus bi i dalje bio dozvoljen u slučaju da je ugrožen život žene ili ako je trudnoća rezultat silovanja ili incesta.

Južna Koreja

Pre godinu dana kabinet južnokorejskog predsednika Mun Dže Ina saopštio je da će uskoro početi revizija zakona starog 64 godine, koji zabranjuje abortuse. Abortus je 1953. godine zabranjen u Južnoj Koreji, kada su tadašnji lideri te države pokušali da uvećaju broj stanovništva i stvore vojsku koja bi mogla da se sukobi sa Severnom Korejom. Do 1973. godine, stanovništvo Južne Koreje se povećalo, pa su napravljeni izuzeci u vezi sa Zakonom o abortusu - kada je zdravlje majke pod rizikom, ukoliko bi se dete rodilo sa defektima ili ukoliko je začeće rezultat seksualnog zločina.

Island

Zakon Islanda o abortusu je među najkonzervativnijima u Evropi. Poslednji put menjan 1975, zakon traži od žena da prikupe dva potpisa neumešanih osoba kako bi dobile dozvolu za abortus, podseća portal "Grapevine".

Velika Britanija

U Britaniji je abortus zakonit ukoliko se izvrši do 24. nedelje trudnoće, uz odobrenje dva lekara, dok za slučajeve od visokog rizika ne postoji vremensko ograničenje, prenosi AP. Zakonom iz 1861. godine abortus je proglašen krivičnim delom. Izmenom zakona 1967. godine abortus u izuzetnim slučajevima prestaje da se svrstava među krivična dela, ali sam proces prekida trudnoće i dalje podleže odredbama krivičnog zakona.

Rumunija

Abortus je bio zabranjen za vreme režima komunističkog diktatora Nikolae Čaušeskua od 1966. do 1989. godine i tada su se mnoge žene odlučivale na ilegalne prekide trudnoće.
Od uvođena zakona kojim se abortus dozvoljava u Rumuniji 1990. godine, zabeležen je veliki broj prekida trudnoće u toj zemlji Evropske unije.

Francuska

Francuska je legalizovala prekid trudnoće 1975. godine. Novi zakon dozvoljava prekid trudnoće, a kod kasnog pobačaja dovoljan je uslov da nastavak trudnoće ugrožava zdravlje trudnice. Zakonski, život ploda i zdravlje trudnice, kao pravna dobra koja se štite, ovde su suprotstavljeni. Drugostepeni sud je odlučio da je žrtvovano dobro – život deteta, bez obzira na moralni status i pravnu zaštitu, ipak inferiorne vrednosti prema interesu samozaštite-zdravlju majke. Rukovodili su se stavom da uvek prednost ima nešto što postoji, u odnosu na nešto što je tek u nastajanju.

SAD

Amerika dozvoljava prekid trudnoće, slično evropskim državama.

Evropske države koje DOZVOLJAVAJU prekid trudnoće

Nemačka, Austrija, Belgija, Bugarska, Danska, Estonija, Grčka, Mađarska, Letonija, Češka, Slovačka, Slovenija i Švedska. Prekid trudnoće na zahtev dozvoljen je do 12. nedelje, posle toga je potrebno mišljenje lekara specijaliste.

Zabranjen prekid trudnoće

Čile zabranjuje abortus bez izuzetaka i žena koja ga izvrši može završiti u zatvoru, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima abortus je zabranjen čak i po cenu ženinog života. Na Jamajci je zabranjen abortus, ali ne i slučajevima kada je fizičko ili psihičko stanje žene ugroženo. U Venecueli zabranjen, osim u slučaju rizika po život žene. Brazil osim u slučaju silovanja, incesta ili rizika po život trudnice. U Salvadoru je na snazi potpuna zabrana, bez izuzetaka. Tu su i Španija, Portugal i Kipar, a zabranjen je prekid trudnoće, sem u slučaju silovanja ili kada je majčin život u opasnosti.

IZVOR: Blic vesti
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Deca su nasledstvo Gospodnje, a mi smo odgovorni za upravljanje Njegovim vlasnistvom...
Neka roditelji sa ljubavlju, veromi molitvom rade za svoje domace tako da mogu radosno pristupiuti Bogu i reci: "Evo,
ja i deca koju mi je deo Gospod."
(Isaija 8,18)
Koca bez dece je pusta. Srca ukucana su u opasnosti da postanu sebicna, da gaje ljubav prema sebi, ispunjavaju svoje zelje i izgradjuju svoju udobnost. Oni gaje saosecaju samo prema sebi i malo ga mogu pokloniti drugima." Temelji srecnog doma, str. 129.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kako je onda povećan broj razvoda u Srbiji od kada je religija (PC) ponovo postala dominantna?

1984. godina na 1000 brakova 151 razvod.

2011. na 1000 brakova 230 razvoda.

Zatim Belorusija ima veći stepen razvoda od SAD.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Deca su poverena roditeljima kao sveti amanet, koji ce jednoga dana Bog traziti iz njihovih ruku. U njihovo vaspitanje treba da ulozimo vise vremena, vise brige i vise molitve.
Nijima je potrobno vise takvih uputstava. Zapamtite da su vasi sinovi i kceri mladji clanovi Bozje porodice. On ih je poverio vasem staranju da ih vaspitate i pripremite za Nebo. Vi morate Bogu dati odgovor za nacin na koji ispunjavate ovaj sveti amanet."
Temelji srecnog doma, str. 130.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
"Deca su nasledstvo Gospodnje, a mi smo odgovorni za upravljanje Njegovim vlasnistvom...
Neka roditelji sa ljubavlju, veromi molitvom rade za svoje domace tako da mogu radosno pristupiuti Bogu i reci: "Evo,
ja i deca koju mi je deo Gospod."
(Isaija 8,18)
Koca bez dece je pusta. Srca ukucana su u opasnosti da postanu sebicna, da gaje ljubav prema sebi, ispunjavaju svoje zelje i izgradjuju svoju udobnost. Oni gaje saosecaju samo prema sebi i malo ga mogu pokloniti drugima." Temelji srecnog doma, str. 129.
111877
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Deca su nasledstvo Gospodnje, a mi smo odgovorni za upravljanje Njegovim vlasnistvom...
Neka roditelji sa ljubavlju, veromi molitvom rade za svoje domace tako da mogu radosno pristupiuti Bogu i reci: "Evo, ja i deca koju mi je deo Gospod." (Isaija 8,18)
Koca bez dece je pusta. Srca ukucana su u opasnosti da postanu sebicna, da gaje ljubav prema sebi, ispunjavaju svoje zelje i izgradjuju svoju udobnost. Oni gaje saosecaju samo prema sebi i malo ga mogu pokloniti drugima." Temelji srecnog doma, str. 129.

Nije sretan onaj koji puno ima, već je sretan onaj kome malo treba.

AMIN!

"Deca su nasledstvo Gospodnje, a mi smo odgovorni za upravljanje Njegovim vlasnistvom...
Neka roditelji sa ljubavlju, veromi molitvom rade za svoje domace tako da mogu radosno pristupiuti Bogu i reci: "Evo,
ja i deca koju mi je deo Gospod."
(Isaija 8,18)
Koca bez dece je pusta. Srca ukucana su u opasnosti da postanu sebicna, da gaje ljubav prema sebi, ispunjavaju svoje zelje i izgradjuju svoju udobnost. Oni gaje saosecaju samo prema sebi i malo ga mogu pokloniti drugima." Temelji srecnog doma, str. 129.

AMIN!

------------------------------------------------------------

Iz ovih komentara Marka, i Antonije koja je citirala Markov komentar u kome je postavio reči iz knjige Ellen White "Temelji srećnog doma" jasno se vidi da je brak Božanska ustanova, a deca njegovo vlasništvo koji treba da budu na blagoslov svetu.

Ovde se postavlja jedno pitanje "da li postoje nezakonite bračne ili vanbračne veze koje nisu po Božjoj volji, pa time i rađanje dece kao proizvod tih brakova"

Biblija je po tom pitanju jasna, i ona nezakonite bračne ili vanbračne veze smatra preljubom, pa time i grehom.

Bog svakako nije protiv rađanja, ali po samoj prirodi stvari rađanje iz nezakonitih brakova spada u greh protiv Boga, jer ako Bog ne odobrava nezakonite brakove, onda je to slučaj i sa rađanjem koje iz takvih brakova proizilazi.

Zato je biblijski princip da čovek uvek za sve pita Gospoda, i kada je u pitanju brak i odabir bračnog druga, i rađanje dece, i kasnije njihovo odgajanje i vaspitanje.

Ovi problemi upravo nastaju jer svet za ništa ne pita Boga.
Čak šta više, svet se nalazi u otvorenoj pobuni protiv Boga, i živi samo za to da zadovolji svoje telesne želje, i živi čisto telesnim životom bez Boga, donoseći odluke sam za sebe.

Zbog toga najviše stradaju deca, koja ne donose odluku da li će se roditi u takvom poretku stvari ili ne.

Kada je čovek predan Bogu, on zna šta treba činiti, i šta je Božja volja u pogledu braka, rađanja dece, i svih drugih stvari vezane za čovekov život na ovoj zemlji.
 
Natrag
Top