Ukida li Pavle Subotu i praznike- Kolološanima 2,16.17?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisam mislio u najbukvalnijem smislu, u smislu da bi im Ellen White bila utjelovljenje treće Božanske osobe,
U najbukvalnijem smislu ona za njih i nije otelotvorenje treće Božanske osobe. Toliko daleko još nisu otišli, ali se slobodno može reći da je za njih ona, njeni spisi emanacija treće Božanske osobe.

E ovo im morate naglasiti, jer oni buduci da su formalisti sve vase reci shvataju bukvalno, i onda vicu "lazete.. lazete..", znaci treba biti jasniji u izjavama..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
E ovo im morate naglasiti, jer oni buduci da su formalisti sve vase reci shvataju bukvalno, i onda vicu "lazete.. lazete..", znaci treba biti jasniji u izjavama..

Uzalud im je pojašnjavati.

Ujedno kada god neko od Milerita nekoga optužuje da laže, sve što čini je da brani svoju herezu, apostazu čak, i smiruje svoju "savest" koju EGWisti i ne smeju da po učenju njihove "svesvete" imaju.

Dakle, mogu do kraja vremena da govore da lažemo, istina je sasvim drugačija. Uz sve to, da bi dokazali da mi lažemo potrebno je da prestanu da budu njeni, doslovno da se odreknu svih njenih učenja, "vizija". svega.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dragi moj Mire, Adrian, i ostali.

Vi ovde konstantno zelite da progurate jednu tako providnu tezu, da je Hristos navodno ISPUNIO deset zapovesti, i to tako cinite da u stvari zelite da prikazete kako taj izraz ISPUNITI ne znaci da je zakon ukinut ili klonjen, vec da je Hristos tom zakonu dao novi smisao, i to prikazujete tako kao da to znaci da mi u novom zavetu taj zakon mozemo slobodno da krsimo, i vi to sve vreme i govorite - kako mi u novom zavetu te zapovesti ne trebamo da drzimo, a kada vam se na to ukaze, vi u svojoj kontradiktornosti pokusavate da se preklapanjem jezika izvucete iz takve zamrsenosti sopstvenog uma.

Ovo su vase velike kontradikcije i kardinalni propusti.

Po svemu sudeci taj vas stav jeproizisao iz nebranog grozdja, odnosno - iz vaseg protivnickog stava prema Adventistima, koji uce da treba drzati sve zapovesti dekaloga ( kako i uce i Hristosi apostoli ).

Vi prema tome svesno zrtvujete istinu samo da bi predstavili Adventiste kao one koji uce pogresno.
A upravo je suprotno, da su vase teorije potpuni promasaj.

Dakle, vas osnovni promasaj se sastoji u tome sto vi ne poznajete biblijsku TIPOLOGIJU, odnosno - ucenje o predslikama koje ukazuju na buducu stvarnost.

U bibliji ono sto je dato kao TIPOLOGIJA ili predslika buducih stvari je obredni zakon o prinosenju krvnih zrtava, kao i Hristoloski praznici, koji su u kompletu ukazivali na dolazak Mesije spasitelja.

Hristovim dolaskom kao obecanog Mesije, i njegovom smrcu na krstu, ovaj obredni zakon je automatski nasao ispunjenje u njemu i njegovoj zrtvi, i uklonjen je.

Sto se tice praznika, neki od njih su ispunjeni u Hristovom zivotu, a pojedini tek treba da se ispune jer ukazuju na buduce dogadjaje vezane za hristov drugi dolazak.

Sa druge strane deset zapovesti nisu TIPOLOSKOG karaktera, vec jednostavna moralna nacela Hristovog carstva, i ni jedna zapovest od deset nije ispunjena dolaskom Hrista, jer i nakon Hrista greh je prisutan na zemlji, i tako ce biti do Hristovog drugog dolaska kada ce on ukinuti greh i zlo.

Deset zapovesti su jednostavno date da nam ukazuju sta je pred Bogom greh, i na Hrista kao sredstvo opravdanja od greha, i kako treba da zivimo pred njim u pravdi i moralnoj cistoti, postavljajuci sebi jedan osnovni cilj, a to je "IZGRADNJA KARAKTERA PO UZORU NA HRISTA KOJI JE ZIVEO BEZ GREHA"

Naravno, Hristos je svojim dolaskom ukazao na duhovnu prirodu zakona, sto znaci "DA COVEK KOJI SE PREDAO BOGU, ON SVOJIM DUHOM MENJA COVEKOVO SRCE, DA TAJ ZAKON POSTAJE PRINCIP I NACELO ZIVOTA KOJI SE ISPUNJAVA LJUBAVLJU PREMA BOGU I BLIZNJEM"

To znaci, da covek ispunjava svaku zapovest ne kao formu napisane reci, vec taj zakon deset zapovesti postaju deo njegovog unutrasnjeg ponasanja.
Covek kao takav ne drzi zapovesti zato sto mora, vec zato sto ga je Bog promenio i upisao zapovesti u njegovo srce, i covek se prirodno ponasa po svakoj zapovesti dekaloga.
On ne krade, ne ubija, i ne cini preljube..itd.. jer voli svog bliznjeg, ne klanja se drugim bogovima jer je spoznao Boga kao svog jedinog nebeskog Oca... itd.. sto je slucaj sa svakom zapovescu.

Dakle, nacelo zapovesti je ljubav prema Bogu i bliznjem.

Ovo su tako jednostavne stvari da ih moze razumeti i malo dete.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pred Bogom je grijeh ubiti, a tvoja adventistička sekta gradi "bolnice" u kojima ubijate najnevinije - nerođenu djecu.
Kako ti nije neugodno bilo koga prozivati za bilo što, a adventisti čine ono što je najgnusnije.

Prvo pocisti svoj prag i gnusne zlocine svoje crkve tokom cele istorije, i danasnje zlocine kroz crkveni tajni kult Rimokatolicke crrkve kidnapovanja i zrtvovanja dece, i jedenja i pijenja njihove krvi, pa onda lazi protiv drugih

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako ti nije neugodno bilo koga prozivati za bilo što, a adventisti čine ono što je najgnusnije.

Nije im neugodno, uostalom, oni su na prozivanju i zasnovali svoje delovanje.

Ujedno, zar niko ne shvata da oni imaju sasvim drugačiji pojam greha? Da je njima ubiti nerođeno dete manji greh od propuštanja slavljenja shabata ili sleđenja "malog svetla"? Zar nam nije jasno da pojedini u njihovom kultu veruju da ubijanjem nerođene dece čine bogougodno delo?

Pogledajmo samo ovu temu, iznosi se prikrivena optužba protiv Svetog Apostola Pavla da je on samovoljno "ukinuo" shabat, šta više iznose se optužbe na račun Crkve da je ne samo pogrešno razumela Sv.Apostola Pavla, nego i da je namerno izmenila tekst poslanice....

Ovde su iznošeni teološki, Pisamski dokazi da ta njihova tvrdnja nije tačna, da je njihovo verovanje o obavezi shabata anatemisano, da Sv. Pavle nije ništa sam ukinuo, ali sve uzalud. Iznošeni su dokazi da oni slede i klanjaju se, dakle vrše idolopoklonstvo lažnom proroku, prevarantu, lažovu, smrtnoj osobi, dajući joj epitete i službe Duha Svetoga. I opet sve uzalud. I dalje se čije siktanje i vrištanje kako su to sve laži i kako su oni "jadni" u pravu.

I dalje "farizeji" , heretici i apostate prozivaju, nesvesni da su ne samo zbog već pomenutog kultnog odnosa prema Ellen Gould Harmon White, nego pre svega zbog samog verovanja koje nameću Hula nad Hulama.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
, i to tako cinite da u stvari zelite da prikazete kako taj izraz ISPUNITI ne znaci da je zakon ukinut ili klonjen, vec da je Hristos tom zakonu dao novi smisao, i to prikazujete tako kao da to znaci da mi u novom zavetu taj zakon mozemo slobodno da krsimo, i vi to sve vreme i govorite - kako mi u novom zavetu te zapovesti ne trebamo da drzimo
Ajde kazi sad zbog cega NAMERNO LAZES?
Gde smo mi pozvali ljude da slobodno krse zapovesti? Stvarno si vise preterao ponavljajuci jednu istu laz, a govoris kako mi lazemo!?

Sa druge strane deset zapovesti nisu TIPOLOSKOG karaktera, vec jednostavna moralna nacela Hristovog carstva
A Pavle ti subotu iz dekaloga u jevrejima poslanici nacinio SENKOM! Ali bas briga tebe za Pavla i sta on kaze, birno je da se odrzi tvoja uobrazilja..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Gde smo mi pozvali ljude da slobodno krse zapovesti? Stvarno si vise preterao ponavljajuci jednu istu laz, a govoris kako mi lazemo!?

Opet isto, po ko zna koji put subotarsk9i nametljivci, EGWistički kultisti ne mogu a da ne ponavljaju kako mi "kršimo zapovesti" kako mi ovo kako mi ono.

Ponavljam još jednom: Čitav Dekalog (kojim su ovi klanjaoci lažne proročice i prevaranta posednuti) postoji hiljade godina pre Mojsija, u Zakonu datom preko proroka Noje, izuzev odredbe o shabatu, date isključivo hebrejima, ponavljam isključivo hebrejima, koji su i dan danas svesni, i tako i naučavaju, da je poštovanje Boga, pravednost pred Bogom, za one koji ne pripadaju, krvlju pripadaju sinovima Israela, jednako poštovanju Zakona, starijeg od Dekaloga, Zakona Nojinog.

Dosta je više nasedanja na subotarske, sektaške lukavosti i pominjanje "zakona", dosta je više lažnih optužbi subotarskih akolita. Nikakva, ponavljam nikakva prava da bilo koga prozivaju i optužuju nemaju. Nikakva. jer, pod jedan ubijanjem nerođene dece u svojim bolnicama krše Nojin i Mojsijev zakon, a pod dva, klanjajem smrtnoj ženi, držanjem nje jedinim putem ka istini, ka Bogu, krše prvu zapovest. Uostalom krše sve odredbe, osim one o shabatu.

A Pavle ti subotu iz dekaloga u jevrejima poslanici nacinio SENKOM! Ali bas briga tebe za Pavla i sta on kaze, birno je da se odrzi tvoja uobrazilja..

Ne njegova uobrazilja, nego uobrazilja smrtne žene udarene u glavu. Ne njegova, nego uobrazilja Ellen Gould Harmon White.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A vidi što sam tisuću puta ponovio i njemu i tripi:

Ponovio jesi, no oni Novi Zavet i ne priznaju za autoritet.


Što je još gore, ni Stari Zavet im nije autoritet ako nije tumačen zaumljima Ellen Gould Harmon White, a najgore od svega je što oholi, bezumno odbijaju da shvate da je Stari Zavet na krstu - križ prestao, ispunjen je.

Ps. Mileritizam, posebno njegov najgori soj, EGWizam se ne leči argumentacijom, jer Mileriti argumente odbacuju (alergični su na njih). Tu je bolest trebalo i treba lečiti drugim sredstvima.
 
Natrag
Top