Udala se, mučenica

TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Udala se, mučenica - pomislim svaki put kad vidim udatu devojku (sa 20 i kusur godina)!
Nekad je bilo normalno da se devojke udaju sa 18, 19 godina. Ali danas je ta granica pomerena. Mišljenja sam da devojka ne treba da se udaje pre 28, 29. godine, eventualno 27. Muškarci treba da budu slobodni do 30...

Šta velite?
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Postoji samo jedna stvar koja mora da se u radi u životu...A to je da se umre...To se ne može izbeći...
Kada će neko da se oženi ili uda, ne govori ''kalendar'' već srce, um, i sudbina...

Nije bitno kada se ljudi udaju ili žene...Bitno je da je prava osoba u pravo vreme..., ali ne ono kalendarsko, već ono kada osoba oseti da je spremna i kada je srela osobu sa kojom se razume...

Uslovi života su se promenili...a i mnogo toga je uticalo da se i svest ljudi menja..Sve više se pomeraju granice u mnogim aspektima života, pa i u braku...Niti su svi istog mentalnog sklopa, niti je svima isti životni put..Na neke odluke u životu možemo sami da utičemo, ali na neke uslovljene nekim neobičnim ili nesrećnim okolnostima, ne možemo uticati....A uprvo te okolnosti mogu uticati na to, da li ćemo biti u braku u ranijim godinama života, kasnijim ili ne biti uopšte...
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
39
Mislim da je granica pomerena zbog potreba koje su danas izbile u prvi plan: da se izgradi karijera, nezavisnost, novcana sigurnost, pa tek onda porodica ili ljubav... Ni muskarci ni zene ne treba da stupaju u brak samo zbog toga sto sat otkucava... Ako postoji ljubav i zelja i jedne i druge strane za zajednicki zivot, nikada nije ni rano, niti kasno...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Mislim da je vreme za ženidbu/udaju onda kad sam/a to osetiš. To je jedino pravo. Nekome se desi sa 18, nekome sa 48, nekome nikada.
A sve zavisi i od toga kakvi su vam prioriteti. Ako želite decu, gledajte da to ipak bude ranije, a ako želite samo pravu ljubav, onda nikada nije kasno.
Ali, iskreno, i ja sam mišljenja da je dvadeset i kusur malo rano i da ipak neke stvari treba obaviti pre braka, pa u brak ući kad si siguran da je to baš to što želiš.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ako neko planira porodicu onda treba da postoje vremenska ograničenja. Mišljenja sam da ako neko do 30te ne nađe partnera onda mora da pristane na opciju koju mu roditelji predlože yes3
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mislim da godine nisu toliko bitne ( pojam je "rastegljiv", govorim o godinama koje je Belja naveo), bar ne moraju da predstavljaju neku "startnu postavu" da bi se stupilo u brak. Smatram da je bitnija psihicka zrelost i spremnost, a sve to ne mora nuzno da "dodje" s godinama, da se prihvate sve promene koje nastaju. Brak je spektar razlicitih odnosa i osecanja pa zato verujem da je sve individualno. I, naravno, jedna od bitnijih stvari... Ne treba stupiti u brak pod bilo kakvom maskom.
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Crvena je bila vrlo blizu. Mislim da mladi ljudi treba da uživaju u životu, da iskoriste situaciju u kojoj imaju ono što je potrebno: zrelost, sposobnost, svoj dinar i želju za životom. Da obilaze kulturna zbivanja koja ih zanimaju, da putuju rasterećeni po svetu... Brak, porodica - odgovornost, brige. Vodiće i dete na more, ali neće potpuno uživati, nego će brinuti o detetu.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ako neko planira porodicu onda treba da postoje vremenska ograničenja. Mišljenja sam da ako neko do 30te ne nađe partnera onda mora da pristane na opciju koju mu roditelji predlože yes3
Misliš, da mu dovedu ''mladu'' kući...?
Pa možda i nije to tako loše...Samo da ih ne traže po Albaniji..., jer to košta...Mislim, moraš da platiš ''mladu''....
 
Član
Učlanjen(a)
27.07.2010
Poruka
461
Mislim da je vreme za ženidbu/udaju onda kad sam/a to osetiš. To je jedino pravo. Nekome se desi sa 18, nekome sa 48, nekome nikada.
A sve zavisi i od toga kakvi su vam prioriteti. Ako želite decu, gledajte da to ipak bude ranije, a ako želite samo pravu ljubav, onda nikada nije kasno.
Ali, iskreno, i ja sam mišljenja da je dvadeset i kusur malo rano i da ipak neke stvari treba obaviti pre braka, pa u brak ući kad si siguran da je to baš to što želiš.


svašta sam proživela u svom životu,a udala sam se u 39 godini života,i ove sam godine rodila dve ćere blinakinje,naravno.....ON je udovac,i iz prvog braka ima četvoro divne dece,najstarija u nedelju puni 17..... a takav osećaj imam i ja.......(s kim si,takav si)

Nemam pojma iz kog to beše filma,kad kaže

"ljubav ti je kao pesma,ako ne legne u pravom trenutku....pa dalje"....

Kaže Psy da je iz "ko To Tamo Peva",kad Dragan Nikolić igra sa mladom (nedom arnerić)
 
Natrag
Top