U sektama 200.000 Srba!

Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Slažem se, a nije ni hrišćanski "pozivanje na linč".Svako ima pravo na svoju veroispovest ukoliko ona ne ugrožava prava drugih. Ali da bi neko mogao da bude istinski tolerantan prema različitostima drugih, on tu vrstu poštovanja moraČ
1.Da nauči u porodici, a ne da je tome uči policija.
2.Osim toga, stereotipije i predrasude se jako teško iskorenjuju...ne može se to preko noći - to je i vaspitni proces ali i pitanje opšte kulture
3.Samo ako upoznaš dobro svoju veru, ako si u njoj utemeljen, onda možeš bez straha da prihvatiš da i drugi imaju pravo na svoju veroispovest -naravno, sve ovo se tiče pre svega veroispovesti, a ne kultova i sekti koji ugrožavaju prava drugih.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Ovo pod 3 mi se čini naročito važnim, jer samo ako si ti siguran u svoje stavove i uverenja, ako si ih da tako kažem dobro provario, moći ćeš normalno da komuniciraš sa onima koji drugačije misle. U protivnom, vidiš ih samo kao smetnju, nešto što te koleba, uznemirava, talasa tvoju i tako teškom mukom smirenu svest. I tada sledi agresija.

Ali koliko ljudi je zaista do kraja domislilo to u šta veruje ili želi da veruje? A koliko ih je to preuzelo samo zato što im je to servirala porodica, škola, okolina. I čim počneš da malo razgrćeš, čak ne zato što hoćeš nešto da ih propituješ, već samo iznoseći svoje stavove, dolazi do kratkog spoja.

Zato po meni vera, kao i sam život, nije nešto zauvek dato i okamenjeno poput nekakvog spomenika, već nešto što se stalno preispituje, produbljuje, odmerava u skladu sa činjenicama života koje svakog dana stičemo. I ako ne odgovara tim činjenicama, tada ne odbacuješ ili izvrćeš činjenice, već odbacuješ onaj deo vere koji se ne uklapa.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
E, svaka ti je zlatna!:friends:
nista ne bih da menjam, izuzev, da pokusam da objasnim, ono u vezi razgrtanja:sve zavisi kome razgrces...jer vera nije ko antibiotik, da se dobija u standardnim, uvek istim kapsulama, pa gutnes istu kolicinu, bez obzira na uzrast i pol.Ona je proces uzrastanja.Zato kad krenes u "razgrtanje", kod nekih vernika ces cuti dogmu, a kod nekih iskustvo,jer nisu svi vernici isti niti je to moguce niti treba da budu.Zato nemoj, o covece duha sirokoga, da sve vernike stavljas u isti dzak...lepo si primetio da vera nije nesto okamenjeno, ona je zivot...
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2010
Poruka
1
Kome je naš vladika Velimirović rekao:,,Daj Bože,da se Srbi slože,pobože i umnože".
Nevjerovatno je koliko mladih ljudi zalazi u slijepu ulicu.
Jehovi svjedoci su sekta definitivno imao sam sa njima slabo iskustvo.Mogu pričati šta god hoće i sa slatkim riječima soliti pamet ljudima,oni su sektaši.
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2009
Poruka
56
Imam jednu Ogromnu zamerku....br.21. Jehovini svedoci nisu sekta. A to dakazuje i to da smo u srbiji registrovani kao verska zajednica....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa bilo ih je i više miliona kada je bila Titina država. Znači da se smanjio broj, sada ih je oko 500.000
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sta je sekta u Kini, Japanu, u Africi, Nigeriji, na Farskim ostrvima, u Americi, na Severnom polu, u Novoj Gvineji, na Pacifiku ili Atlanskom okeanu, u Bugurundiji..itd..itd..

Tvrdnja jedne nacije nije merilo.
 
Natrag
Top