U/P Skeneri i kako skenirati

Član
Učlanjen(a)
15.09.2009
Poruka
124
svaka nova zastita= novi config... ako sam znas da napises cfg, nikakav problem, za deset minuta si zavrsio posao..ako ne znas, onda je pitanje da li uopste vredi truda...
 
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
37
svaka nova zastita= novi config... ako sam znas da napises cfg, nikakav problem, za deset minuta si zavrsio posao..ako ne znas, onda je pitanje da li uopste vredi truda...
Vidi druze sve je to meni jasno,da znam nebi trazio config,logicno zar ne?Ocito da sam zatrazio pomoc na pogresnom mestu valjda niko nije voljan nekom da pomogne ili je to tajna ovde ne znam.Kao sto rekoh hvala u svakom slucaju...
 
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
53
Vidi druze sve je to meni jasno,da znam nebi trazio config,logicno zar ne?Ocito da sam zatrazio pomoc na pogresnom mestu valjda niko nije voljan nekom da pomogne ili je to tajna ovde ne znam.Kao sto rekoh hvala u svakom slucaju...
Biti clan ovde na SF je protekcija, sve je dato, svega ima, samo treba malo citati izmedju redova i znati to iskoristiti.
Primera radi „SF Vip plejer“ nema boljeg skenera, mislim boljeg playera za windows… u konbinaciji sa nekim programom kao recimo HTTP Debugger i imas sve sto ti treba za config...
 
Član
Učlanjen(a)
15.09.2009
Poruka
124
Vidi druze sve je to meni jasno,da znam nebi trazio config,logicno zar ne?Ocito da sam zatrazio pomoc na pogresnom mestu valjda niko nije voljan nekom da pomogne ili je to tajna ovde ne znam.Kao sto rekoh hvala u svakom slucaju...
pa vidi ne treba niko nesto posebno da ti pomaze, ovde kao sta vidis nema configova i slicnih stvari... ali na telegramu imas sta hoces, pa biras, free shop...na youtube imas isto raznih cfgs... itd itd, na raznim mestima toga ima, pa skidas probavas, tako ces i nauciti po nesto....tesko da ce ti neko ici u detalje objasnjavati nesto, moras mnogo toga sam da skontas, ali sve ce to vremenom doci ako bas zapnes....i ako imas volju...ako imas neka osnivna znanja ice lakse, ako nemas ides od nule, pa polagano napredujes....
 
Učlanjen(a)
22.02.2011
Poruka
623
Ako ima netko volju da malko napise kako traziti udp statuse recimo za slovenske IP. Wootweb mi nije bas pri srcu, posto mogu samo jedan port, posto je custom. Ako postoji jos koji nacin, bio bih zahvalan da me uputi. Ako nije za javno, moze i u pp :)
 
Član
Učlanjen(a)
30.06.2009
Poruka
48
Ево ти јефтино решење. Мало ће да потраје, али ћеш доћи до резултата. Направи конфиг у Опенбулету, унеси комбо број портова 1-65535. Захтев да је једноставан.
Http://domensajta:<ЦОДЕ>/status

Идеш на интернет и нађеш које су ип адресе од неке државе које желиш да скенираш. Рецимо има 6000 ип адреса у једном домену. На сваком покретању унеси нову ип адресу. То је спорији начин.

Можеш направити комбо и од тих адреса и портова и снимиш у један фајл. Биће велики фајл, али ћеш их све искенирати. Значи једна ип адреса и сви портови на њој, па друга ип адреса, па сви портови на њој....

Можеш направити неку скриту да упише у један фајл
23.23.0.0-22.23.56.255 (ово је нпр. један домен од неког провајдера) да упише на крају портове за тај домен 1-65535.

Не треба прокси јер ишчитаваш headers ип адресe. Ако прочита UDPXY, погодио је. Ако не прочита UDPXY, није погодио.

Мало муке само да саставиш фајл у форми
http://domensajta:port/status
али ћеш доћи до резултата. Мислим кад би било како, онда би цео свет скенирао.

Кад нађеш статус, онда се играј са Simple player.



Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Učlanjen(a)
02.07.2019
Poruka
128
Evo i ja se u zadnjih nekoliko dana bacio na udp pa da podelim iskustvo, ovde na forumu ima
program udpxy_scan koji radi sam sve ono sto je navedeno u prvom delu posta od salekojot
samo ubacis ip opseg 11.22.33.44-11,22,255.255 i portove --65500 i pusts ga da radi o on za 7-8 dana
nadje 1 status(salim se ali je dosta spor).
Ako hoces samo odredjene portove da skeniras kao na primer 4022,1234 ,5555 itd to mozes sa
Tcp Port Scanner ili Http Proxy Scanner to radi dosta brze samo stoje malo statusa ostalo na tim portovima.
Ako pod slovenskim statusima podrazumevas i slovenacke to sam naso jedan i mogu ti poslat.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Ima i još jedan način za udp ...vrlo prost ....odeš na sajt
Kod:
https://udpxy.ru/
i tu ubaciš ip opseg ili jednostavno pregledaš šta ima od ponuđenog.....
 
Učlanjen(a)
22.02.2011
Poruka
623
Ево ти јефтино решење. Мало ће да потраје, али ћеш доћи до резултата. Направи конфиг у Опенбулету, унеси комбо број портова 1-65535. Захтев да је једноставан.
Http://domensajta:<ЦОДЕ>/status

Идеш на интернет и нађеш које су ип адресе од неке државе које желиш да скенираш. Рецимо има 6000 ип адреса у једном домену. На сваком покретању унеси нову ип адресу. То је спорији начин.

Можеш направити комбо и од тих адреса и портова и снимиш у један фајл. Биће велики фајл, али ћеш их све искенирати. Значи једна ип адреса и сви портови на њој, па друга ип адреса, па сви портови на њој....

Можеш направити неку скриту да упише у један фајл
23.23.0.0-22.23.56.255 (ово је нпр. један домен од неког провајдера) да упише на крају портове за тај домен 1-65535.

Не треба прокси јер ишчитаваш headers ип адресe. Ако прочита UDPXY, погодио је. Ако не прочита UDPXY, није погодио.

Мало муке само да саставиш фајл у форми
http://domensajta:port/status
али ћеш доћи до резултата. Мислим кад би било како, онда би цео свет скенирао.

Кад нађеш статус, онда се играј са Simple player.



Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Sve je meni jasno, kada ja dobijem status :)
Ali trazio sam i sa Google, nadjem ja njih mali milijon, al su najveci dio ruski, i ukrajinski. Nesta malo ima i ceskih i slicno. Al nasih jako malo nista. Hvala za ideju. Bullet mi je bio zadnja ideja...

Evo i ja se u zadnjih nekoliko dana bacio na udp pa da podelim iskustvo, ovde na forumu ima
program udpxy_scan koji radi sam sve ono sto je navedeno u prvom delu posta od salekojot
samo ubacis ip opseg 11.22.33.44-11,22,255.255 i portove --65500 i pusts ga da radi o on za 7-8 dana
nadje 1 status(salim se ali je dosta spor).
Ako hoces samo odredjene portove da skeniras kao na primer 4022,1234 ,5555 itd to mozes sa
Tcp Port Scanner ili Http Proxy Scanner to radi dosta brze samo stoje malo statusa ostalo na tim portovima.
Ako pod slovenskim statusima podrazumevas i slovenacke to sam naso jedan i mogu ti poslat.

Ako je onaj privatni od T2, imam. Ako imas koji drugi, posalji molim te :)

Ima i još jedan način za udp ...vrlo prost ....odeš na sajt
Kod:
https://udpxy.ru/
i tu ubaciš ip opseg ili jednostavno pregledaš šta ima od ponuđenog.....

Imam i taj sajt. I pregledao sam 90% svega. Rusi, hehe
 
Član
Učlanjen(a)
30.06.2009
Poruka
48
Sve je meni jasno, kada ja dobijem status :)
Ali trazio sam i sa Google, nadjem ja njih mali milijon, al su najveci dio ruski, i ukrajinski. Nesta malo ima i ceskih i slicno. Al nasih jako malo nista. Hvala za ideju. Bullet mi je bio zadnja ideja...



Ako je onaj privatni od T2, imam. Ako imas koji drugi, posalji molim te :)



Imam i taj sajt. I pregledao sam 90% svega. Rusi, hehe
Идеш на сајт
Kod:
http://www.nirsoft.net/countryip/index.html
Изабери коју државу да ти испише, ево рекао си Словенију. Уђи на Словенију и испише ти све домене од провајдера у Словенији.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Natrag
Top