U/P Skeneri i kako skenirati

UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.425
ajd posalji macova ako moze hvala unapred
Poslato
hvala kolegama ja sam sa losmijevim alatom uspio naci na par servera dosta mac adresa ali neznam da li su validni kako se tto moze ispitati
evo npr nekih
ovaj u drugom redu sam ja sa replace pretvorio u gornji dio mac adrese.ja mislim da sam uradio kako treba
jeli dobro iskenirano.
ako sam sta pogrijesio molim da mi pojasnite gdje
probao sam sam mag konvertorom i nisam uspio
takodjer probao sam i sa stalker portal playerom.bez uspjeha.lijep pozdrav i ugodno nedjeljno popodne.
Pogresio sto si objavio taj mac :beee:, sad ne radi.
Poslao sam ti macova koji rade na taj server.
 
Učlanjen(a)
13.12.2016
Poruka
14
pozz svima prvo da se zahvalim svima koji se trudite i imate zivce sa nama koji manje poznajemo svijet racunara
evo pokusavam i ja sa losmijevim skenerom da skeniram ali mi pokazuje da je svaki mac validan ne znam gdje gresim patim se vec par dana
ako moze pomoc bio bih zahvalan
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.425
pozz svima prvo da se zahvalim svima koji se trudite i imate zivce sa nama koji manje poznajemo svijet racunara
evo pokusavam i ja sa losmijevim skenerom da skeniram ali mi pokazuje da je svaki mac validan ne znam gdje gresim patim se vec par dana
ako moze pomoc bio bih zahvalan
Verovatno si skinuo sa prve strane losmij "novi" skener, ako se ne varam za njega treba da se instalira pyton.
 
Učlanjen(a)
11.01.2020
Poruka
18
Kako sa Losmijevim skanerom mogu skenirati panele tipa http://titann750.com:1339,king-box,panel globepremium
ili

http://jb.worldip.nl:1339/portal.php?type=stb&mac=*&action=get_profile&JsHttpRequest=1-xml
i dobijem validne mac adrese pošto sam ubacio python 2,7....
U dictionary stavljam iz MAC generatora zadate i dobijene MAC -ove...
Ali kad to isto probam za twobrothers,livegopanel,kamiondzije nema šanse da dobijem nešto...Gde grešim ..Hvala unapred ...
Koristim Lošmijev novi scaner
Ili postoji neko jedostavnije rešenje ..Može i na PM..Hvala
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
17.10.2016
Poruka
1.028
pozz svima prvo da se zahvalim svima koji se trudite i imate zivce sa nama koji manje poznajemo svijet racunara
evo pokusavam i ja sa losmijevim skenerom da skeniram ali mi pokazuje da je svaki mac validan ne znam gdje gresim patim se vec par dana
ako moze pomoc bio bih zahvalan
Ovako...., ovim sustavom mozes naci samo mac adrese na starim V1 verzijama xc portala, na novima to ne pali. Kako rekoh, nemojte traziti validne nego nevazece mac adrese. To se postigne tako da u match_word stavite "id":null i skener ce uredno u working.txt sloziti nevalidne mac adrese. Nakon toga sa search and replace izbacite visak tako da u working.txt ostanu samo mac adrese. Nakon toga mozete u Notepad++ "kresnuti" plugin Compare i usporediti ovaj fajl sa dictionary.ini kojim ste radili pretragu. Mac adrese koje se pojave kao razlika su validne. ;) :)
Eto pa se zabavljajte. :)
 
Natrag
Top