U/P Skeneri i kako skenirati

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Kao sto obecao danas...

Nas Mac Generator koji za desetak minuta kreira milion mac adresa a koje se obicno nalaze po panelima.U pitanju je bila izvorna losmijeva skripta izradjena u pythonu (i nije bas korektno da je tako postavljam) te sam preradio to u Visual Basicu i napravio aplikaciju od nje.....

skenirajte pa nek traje dok traje.....

treba se imati u racunaru instaliran python 2.7

Kod:
https://www.python.org/downloads/

http://upload.serbianforum.org/repository/boki71/mac.flv

IPTV MAC GENERATOR

25.png

 

Prilozi

  • Mac SF Generator.zip
    69,7 KB · Pregleda: 767
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
samo da znate ovo i nemojte da preterujete......:beee::beee:

Koliko su štetni skeneri za celo telo?

O dobrobiti skenera raspravljalo se u mnogim zemljama. Neke grupe pokrenule su pitanje privatnosti. Ali mnogi ljudi veruju da ovi uredjaji mogu takodje da predstavljaju rizik po zdravlje.


Skeneri, naime ispuštaju male doze radijacije, što tokom vremena, kažu neki naučnici, može da poveća rizik od dobijanja raka.

Sjedinjene Države su uz Britaniju, Dansku, Francusku u Italiju objavile planove za postavljanje skenera za celo telo na aerodromima.

Pored zabrinutosti za privatnost, sve je veća rasprava o mogućem riziku od dobijanja raka zbog zračenja skenera. Medjutim, sudeći prema mišljenju stručnjaka, rizik je veoma mali. Zračenje takozvane tehnologije povratnih signala je 2 hiljade puta manje od rentgenskog snimanja pluća i 200 hiljada puta manje od ket-skenera.

"Ukupno vreme izloženosti je oko 8 do 15 sekundi, a nivo radijacije je veoma mali zato što zračenje koje se tu koristi ne prolazi kroz telo. To je veoma mala doza koja se odbije nazad, i zatim se zračenje od tela zapravo detektuje i dobijete sliku", kaže za "Glas Amerike" Mahadevapa Maheš, profesor radiologije na univerzitetu Džons Hopkins u Baltimoru.

Pojedini stručnjaci navode da bi za mnoge afričke zemlje koje su siromašne bilo veoma teško da kupe i instaliraju ove skupe mašine. Čak i da bogate zemlje poklone te skenere i dalje bi bila otvorena pitanja zdravlja. Rizik izlaganja zračenju mogao bi da bude veći u zemljama u razvoju gde bi održavanje i rukovanje moglo da bude komplikovanije, kažu neki.

"Kao što radimo sa takvim skenerima u bolnicama, gde se rade redovne provere kako bi se osiguralo da su nivoi zračenja u zadovoljavajućim ograničenjima. To je veoma važno jer uvek postoji mogućnost da nešto krene naopako kod skenera i oni počnu da emituju veće zračenje. Kako bi se to izbeglo moramo periodično da ih proveravamo", objašnjava Maheš.

Iako mnogi stručnjaci izražavaju uverenje da izlaganje zračenju od skenera za celo telo neće predstavljati rizik za rak, neki pozivaju na oprez. Doktor Dejvid Brener sa univerziteta Kolumbija u Njujorku je jedan od njih.

"Deca su mnogo osetljivija od odraslih na zračenje, a embrion u razvoju i fetus u trudnoći su najosetljiviji", upozorava Brener.

Stručnjaci kažu da su potrebne dodatne studije.


Izvor: Mondo
 
Učlanjen(a)
17.02.2013
Poruka
10
samo da znate ovo i nemojte da preterujete......:beee::beee:

Koliko su štetni skeneri za celo telo?

O dobrobiti skenera raspravljalo se u mnogim zemljama. Neke grupe pokrenule su pitanje privatnosti. Ali mnogi ljudi veruju da ovi uredjaji mogu takodje da predstavljaju rizik po zdravlje.


Skeneri, naime ispuštaju male doze radijacije, što tokom vremena, kažu neki naučnici, može da poveća rizik od dobijanja raka.

Sjedinjene Države su uz Britaniju, Dansku, Francusku u Italiju objavile planove za postavljanje skenera za celo telo na aerodromima.

Pored zabrinutosti za privatnost, sve je veća rasprava o mogućem riziku od dobijanja raka zbog zračenja skenera. Medjutim, sudeći prema mišljenju stručnjaka, rizik je veoma mali. Zračenje takozvane tehnologije povratnih signala je 2 hiljade puta manje od rentgenskog snimanja pluća i 200 hiljada puta manje od ket-skenera.

"Ukupno vreme izloženosti je oko 8 do 15 sekundi, a nivo radijacije je veoma mali zato što zračenje koje se tu koristi ne prolazi kroz telo. To je veoma mala doza koja se odbije nazad, i zatim se zračenje od tela zapravo detektuje i dobijete sliku", kaže za "Glas Amerike" Mahadevapa Maheš, profesor radiologije na univerzitetu Džons Hopkins u Baltimoru.

Pojedini stručnjaci navode da bi za mnoge afričke zemlje koje su siromašne bilo veoma teško da kupe i instaliraju ove skupe mašine. Čak i da bogate zemlje poklone te skenere i dalje bi bila otvorena pitanja zdravlja. Rizik izlaganja zračenju mogao bi da bude veći u zemljama u razvoju gde bi održavanje i rukovanje moglo da bude komplikovanije, kažu neki.

"Kao što radimo sa takvim skenerima u bolnicama, gde se rade redovne provere kako bi se osiguralo da su nivoi zračenja u zadovoljavajućim ograničenjima. To je veoma važno jer uvek postoji mogućnost da nešto krene naopako kod skenera i oni počnu da emituju veće zračenje. Kako bi se to izbeglo moramo periodično da ih proveravamo", objašnjava Maheš.

Iako mnogi stručnjaci izražavaju uverenje da izlaganje zračenju od skenera za celo telo neće predstavljati rizik za rak, neki pozivaju na oprez. Doktor Dejvid Brener sa univerziteta Kolumbija u Njujorku je jedan od njih.

"Deca su mnogo osetljivija od odraslih na zračenje, a embrion u razvoju i fetus u trudnoći su najosetljiviji", upozorava Brener.

Stručnjaci kažu da su potrebne dodatne studije.


Izvor: Mondo
"Deca (sa komsijskog foruma) su mnogo osetljivija od odraslih na zračenje, a embrion u razvoju i fetus u trudnoći (restrimeri) su najosetljiviji", upozorava Brener dr Boki71. mala sala ne zamerite
 
Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
228
Ni kod meni na XP ne radi. Kada kliknem start izleguva obavestenje "Unhandled exception has occured in your application".

Mozda treba python da se instalira.
 
¯™¯
MODERATOR
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
28.450
Radi na windows 7.1 - instaliran python 2.7
MEd0JMi.jpg
 
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruka
96
instalirao python 2.7 i restart comp ali opet isto:(

ok,uspio sam pokrenuti,bilo je do mene jer nisam pokretao u pravom exe fileu od python,sad sam pokrenuo,valjda cu uspjet naci koju listu sa mac adresama,danas sam skenirao dvije cijeli dan i nisam nasao nijednu.Prije sam mogao sa wot web skenirati,sad mi provider blokira net cim pokrenem.Sa mac scenerom mi ne blokira sad za sad,pa ako neko ima koji server koji koriste mac,da mi posalje na pp,pa cu sam skenirati dok ne nadjem kakvu listu
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top