Tv Aniko TV-328

Učlanjen(a)
31.08.2011
Poruka
56
Drugari,imam ovaj tv iz naslova pa imam problem sa njim odjednom je prestao da radi.Posle ispitivanja nasao sam koji mu deo ne valja.Tu sad imam problem,pa sam hteo da pitam vas profesionalce za pomoc.Taj deo na plocici ima oznaku Q601 a na delu pise DD880 a izgleda ovako:2920-600x600.jpg.Pa vas molim da mi kazete koji je to deo i koja mu je zamena.Unapred Zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruka
17
To je verovantno tranzistor iz mreze predpostavljam da je on ali zamenom njegovom neces resiti problem. Koji je TV u pitanju CRT ili LCD?
 
Član
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruka
17
A kako je prestao da radi, ima li standby ili nema? Koja je sasija u pitanju? Da li ti mreza radi ili ne imas li 120V u HIS-u u visokonaponskom delu i sta se desava kada zakacis sijalicu na mesto tog HIS tranzistora. Jako si malo podataka dao a trazis pomoc :(.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
ne znam da li si resio problem..pa na internetu imas ogromno mnogo prodavaca elektronskih komponenata. kontaktiras prvog drugog..desetog. naces ko prodaje doticni tranzistor ili neku zamenu...
 
Učlanjen(a)
31.08.2011
Poruka
56
Evo,da se javim posle duzeg vremena.Zamenio sam tranzistor iz prvog posta i tv je proradio,ali sad je drugi problem:tv radi sve normalno cuje se zvuk ali mu ekran ne radi i uopste mu ne svetli katodna cev
 
Član
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruka
17
Ja sam rekao da neces TV popraviti zamenom jednog tranzistora a ti me ne slusas. Opet nisi napisao potrebne podatke i sta si merio a ocekujes pomoc? Imas li 200V visoki napon u horizontali?
 
Član
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruka
17
Da li dobijas impuls na bazu pobudnog tranzistora za horizontalu? Ako ne znate ove stvari, moj prijateljski savet je da TV odnesete u servis nego da napravite jos vecu stetu ili nedaj boze neki pozar :(.
 
Učlanjen(a)
31.08.2011
Poruka
56
Pa popravio sam ga delimicno zamenom,pravo da ti kazem neznam te stvari,mislio sam da je samo ovaj tranzistor i bio je u kvaru.Hvala vam na pomoci. :)
 
Natrag
Top