Trovanje istine

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja akademik za provere činjenca(fack cheker) a ti za iznošenje neproverenih stvari.

Pogledajte kako se čovjek sam gura među bjelosvjetski šljam. Šljam koji bi čitavom svijetu propisivao što je istina. Samo je jedan korak između Marka Zuckerberga, Billa Gatesa i sličnih s jedne strane, i Staljina, Hitlera i sličnih s druge strane. I ovaj naš "fejk-čeker", Jovan Prezviter Deretić, stavlja se na stranu tih ljudskih ništarija. On bi za njih radio, i sam sebi tepa titulirajući samog sebe - "akademik fejk-čeker".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jovane, dal' mi možeš reći što je to proročki dijagram? James White je napravio novi proročki dijagram.
I zanima me, da li ti sebe smatraš prorokom ili da li imaš proročkog dara?
Ako ne, zašto tvoj braco Laodikeja prorokuje, a ti ne?

Pre toga neka pokaže gde u Svetom Pismu stoje:

1. Proročke godine

2. Proročki dijagrami.

Kada i ako to uradi, onda može da ti odgovori na tvoja pitanja.

PS. Pokušat ću da ti pomognem s malom digresijom.

Ta dva Mileritska "ćimbenika", nisu nikada koristili niti ih danas koriste, o spominjanju da i ne govorim, hebrejski rabini.


Odakle je Mileritska "bratija" "pismoznalaca" izvukla to?

Iz istog budžaka odakle i "preseljenje", a pre njega drugi dolazak 22.10.1844, Enoha na Saturnu, Boga na Orionu, shabat koji svetli vašarskim osvetljenjem, anđele s kreditnim karticama, "zdravstveni zakon", Boga koji se pravda anđelima, Isusa kao brata sotoninog, jehovu i slične "argumente"...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Pre toga neka pokaže gde u Svetom Pismu stoje:

1. Proročke godine

2. Proročki dijagrami.

Kada i ako to uradi, onda može da ti odgovori na tvoja pitanja.

PS. Pokušat ću da ti pomognem s malom digresijom.

Ta dva Mileritska "ćimbenika", nisu nikada koristili niti ih danas koriste, o spominjanju da i ne govorim, hebrejski rabini.


Odakle je Mileritska "bratija" "pismoznalaca" izvukla to?

Iz istog budžaka odakle i "preseljenje", a pre njega drugi dolazak 22.10.1844, Enoha na Saturnu, Boga na Orionu, shabat koji svetli vašarskim osvetljenjem, anđele s kreditnim karticama, "zdravstveni zakon", Boga koji se pravda anđelima, Isusa kao brata sotoninog, jehovu i slične "argumente"...

Prelistala sam jedan adventistički zbornik i naišla na temu o lažnim adventističkim prorocima.
Napisao ga jedan adventist, neki Daniel Posse. Ajoj, kakva zbrka. :rolleyes:
Ali, našla sam ovaj zanimljiv citat od Ellen White koja, navodno, osuđuje opasnost stavljanja datuma, bilo sati, dana ili godina za Kristov povratak.

„Ako nosite Kristov jaram, ako nosite njegov teret, vidjet ćete da se u djelu propovijedanja Krista i Krista raspetoga može puno učiniti u skladu sa slugama Božjim. Ali onaj tko počne naviještati poruku kako bi objavio čas, dan ili godinu Kristovog pojavljivanja, uzeo je jaram na sebe i objavljuje poruku koju mu Gospodin nikada nije dao. (Ellen White)[9]

Što misliš što će Braco reći na ovo? :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, dal' mi možeš reći što je to proročki dijagram? James White je napravio novi proročki dijagram.
I zanima me, da li ti sebe smatraš prorokom ili da li imaš proročkog dara?
Ako ne, zašto tvoj braco Laodikeja prorokuje, a ti ne?


Reci mi kako su RKC gleda na proroštvo. Da li ti smatraš da danas zaista postoje proroci kao oni u Torah i Jevanđelju ili smatraš da je to prošlo?

Ne znam za proročki dijagram a sebe nesmatram prorokom niti imam proročkog dara. Ako Bog želi može to učiniti sa svakim čovekom kao što Pavle kaže da bi dobro bilo da svi imamo taj dar. Bog je taj koji odabira koga želi i kada želi.

Što se Laodikeje tiče, vidi sa njim. On će ti tu najbolje dati objašnjenje kako to kod njega funkcioniše.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Pogledajte kako se čovjek sam gura među bjelosvjetski šljam. Šljam koji bi čitavom svijetu propisivao što je istina. Samo je jedan korak između Marka Zuckerberga, Billa Gatesa i sličnih s jedne strane, i Staljina, Hitlera i sličnih s druge strane. I ovaj naš "fejk-čeker", Jovan Prezviter Deretić, stavlja se na stranu tih ljudskih ništarija. On bi za njih radio, i sam sebi tepa titulirajući samog sebe - "akademik fejk-čeker".

Nazalost, jutros preminuo u 82 godini Jovan Deretic - jadan covjek ne zna da je na religijskom forumu ovdje bio tako popularan. Laka mu zemlja.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako nosite Kristov jaram, ako nosite njegov teret, vidjet ćete da se u djelu propovijedanja Krista i Krista raspetoga može puno učiniti u skladu sa slugama Božjim. Ali onaj tko počne naviještati poruku kako bi objavio čas, dan ili godinu Kristovog pojavljivanja, uzeo je jaram na sebe i objavljuje poruku koju mu Gospodin nikada nije dao. (Ellen White)[9]

Što misliš što će Braco reći na ovo? :)

Ništa posebno neće reći.

Uostalom, ni citirana nije znala da je to što je pisala u kontradikciji s onim što je ranije izjavljivala, niti da će to biti u kontradikciji s onim što će kasnije izjavljivati.
 
Natrag
Top