Trosak haskija

Član
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruka
9
Pozdrav svima, Video sam pre par dana jednu curu da seta sibirskog haskija :) i jako mi se svideo pas,zelim uskoro da ga kupim i zanima me koliko bi me kostalo mesecno odrzavanje psa ( hrana,vitamini,vakcine) msm uzecu stene od 2 - 4 meseca dali mi mozete reci kako i koliko dnevno puta treba da ga hranim ? Iz razloga pitam o ceni odrzavanja jer mi mnogo ljudi puni glavu kako je haski skup za odrzavanje pa da proverim dali je to istina......Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.10.2011
Poruka
63
E ovako svakog mjeseca treba psu dati tretman protiv buha i krpelja plus tableta po jedna svakog mjeseca protiv glista oko srca. Vakcine se daju sa 3,6,9 i 12 mjeseci pa poslje toga protiv bjesnila po jedna godisnje.Pas dok je mali hrani se 3 puta dnevno kad naraste dva puta dnevno.Sibirski haski je velik pas treba puno aktivnosti da ima, ince ce svoju dosadu ublaziti glodjanjem namjestaja i unistavanjem stvari u kuci.Malo je to tvrdoglava rasa trebace ti dosta slobodnog vremena za treniranje psa.Koliko kosta zavisi od mjesta gdje zivis meni za moja dva psa mjesecno treba 80 dolara i to je bez posjete veterinaru.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruka
9
OK,Hvala na pomoci,a sto se tice hrane mislio sam kolicinski ( 5 -10 kg hrane kupovne mesecno ) nisam mislio na novac ? i od kog starosnog doba se pocinje sa dresurom psa ?
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
E ovako svakog mjeseca treba psu dati tretman protiv buha i krpelja plus tableta po jedna svakog mjeseca protiv glista oko srca. Vakcine se daju sa 3,6,9 i 12 mjeseci pa poslje toga protiv bjesnila po jedna godisnje.Pas dok je mali hrani se 3 puta dnevno kad naraste dva puta dnevno.Sibirski haski je velik pas treba puno aktivnosti da ima, ince ce svoju dosadu ublaziti glodjanjem namjestaja i unistavanjem stvari u kuci.Malo je to tvrdoglava rasa trebace ti dosta slobodnog vremena za treniranje psa.Koliko kosta zavisi od mjesta gdje zivis meni za moja dva psa mjesecno treba 80 dolara i to je bez posjete veterinaru.

Uh drug, imas li ti haskija pa znas il samo lupas, prije ovo drugo?

Danasnje tecnosti protiv krpelja i buha drze 3 mjeseca, nema potrebe da ih pas ima i zimi, ako ce biti u kuci.
Nema glista oko srca i takvih prevencija poput tablete mjesecno?
Ako se pas kupi kod normalnog uzgajivaca do 3 mjeseca treba da ima sve vakcine primljenje, cip i pasos, sem one koja ide sa 3 mjeseca i zatim posle tog trena ostaje po 1 godisnje, to je to. Postoje jos preventivne inekcije za sezonske bolesti ali rijec je o jos jednoj inekciji.
Ja ne znam zasto ljudi forsiraju obroke ovako i onako, kazu pravilno je 1 dnevno? Moji psi ima uvjek imaju hrane i jedu kad su gladni i kad im je volja, obicno to sami cine kasno navece oko 10-12 i po koji zalogaj preko dana, ne prejedaju se i ne prave probleme kao drugi psi koji imaju obroke 1 dnevno. Jedino im vodu mjenjam 5 puta i vise dnevno.
Vaspitanje psa utjece na to da li ce grist namjestaj ili ne, Samojeda, pekinezera i sad smo uvojili jednog malog mjeseanca izedju pekinezera i jos nekog psa, niti jedan ne grize namjestaj, pravi steu ili nesto trece, svaki dan provedu 10 sati sami.

Koliko pas pojede mjesecno kolicinski hrane je malo smjesno pitanje, koliko pojedes mjesecno hrane ti? Ne pratis, zar ne :)
PS: Obrati paznju i na kastraciju psa... I na to da je ona oko 200+ eura?
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruka
9
ok,razlog zasto pitam jer mi neki ljudi stalno pricaju gluposti i kazu kako cu trositi oko 80 evra mesecno na hranu za psa a za Srbske uslove zivota to je puno za izdvajanje hrane psu,necu ga drzati u kucu nego u dvoristu i da napravim kavez 2m x 1.80m x 1.50m jer kapiju koju imam u drugom delu dvorista je malo vislja pa se bojim da mi ne pobegne kroz nju,porucio sam vec jedno zensko stene od jednog prijatelja kuja treba da mu se osteni u 9-10 mesecu ove godine dali mi je pametnije da ih on odgaja 3 meseca pa tek onda da ih uzmem ili onako male od 3-4 nedelje da ih uzmem ? pa ja dnevno pojedem po kile mesa i veknu leba :D valjda neko vodi evidenciju koliko kupuje kolicinu gotove hrane za pse za mesec dana.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Pazi, veliki psi obozavuaju brikete, koje su hvala bogu jako jeftine, 25kg 10-tak eura, ovdje u Slo, pricam o akciji i Darling hrani, moji psi nece drugu, tj malo jedu samo vlaznu, tj komadice mesa.. Dok samojed to izbjegava, sta ja znam.
Uzmi sa 3 mjeseca, veci psi sporije sazrijevaju, stene uzet sa 4 sedmice je kriminal i nista vise... 8 sedmica je takodje previse malo, 3 mjeseca je idealno, jer kuja treba da nesto znanja i prenese psu.
Usput, moji psi redovono dobijaju hranu i sa stola, tako sam ih naucio i ne smeta mi, naravno po to ne podrazumjevam tjesteninu ili krompir ili bilo koju drugu hranu koja im smjeta...
PS: Ja po kile mesa pojedem za dorucak, imas li 50kg? :D

Eh da, posto moja zena malo vise to prati, ovako manje od dvije vrece briketa idu mjesecno, dakle 20 eura i oko 20-ak darling konzervi po 400gr. I da, tu su ti grickalice, nagrade i to je to :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruka
9
Hvala ti puno na pomoci.hahha imam vise od 50kg pored toga su i slatkisi jer sam narkoman nemogu da zivim bez dovoljno velike doze secera u krvi :D,a kazi mi kako da radim sa psom oko dresure msm da slusa moje komande kako to da ga naucim jer sam citao da su haskiji dosta tvrdoglavi psi ? I dali ima neki odredjeni period kada mogu poceti da setam stene po ulici, i da ... kako da se borim sa puno dlaka haskiji se bas linjaju ima bale dlaka da mi se kotrlja po dvoristu :D ?
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Drzat ces psa napolju, briga te za linanje, koje zapravo i nije strasno, msm da je to po malo i do hrane, redovnog celjanja (citaj ne cesljanja) i sl.
Naposlje se pas smije izvodit kad primi zadnju vakcinu sa tri mjeseca, nekih 10 dana poslije, zbog stenecaka.

Samojedi su vise tvrdoglavi psi, pa imam osjecaj da me sve razumije, nisam od onih koji tjeraju pse da sve zivo rade da bih se time hvalio, dovoljno je da zna sta znaci ne i fuj, da da sapu, sjedne i to je to.
Lagano, obavezno bez udaranja, ako ce bit pas napolju, ne ocekuj da ce bit vezan za tebe kao oni psi sto su u kuci.

Da se mene pita, ja bih zabranio da se psi drze napolju na lancima i kavezima...
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruka
9
haha ma cuti jedva sam moje nagovorio da uzmem psa kamoli da ga drzim u kuci da zivim sam ja bi ga naravno u kuci gajio.Hvala ti na savetima ako nesto mi pofali neko znanje o psu nadam se da mogu pitati tebe :)
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
30
Ja imam muzjaka haskija. Sto se ishrane i ostalog tice, nit je skuplji nit jeftiniji od ostalih rasa. Stene moras hraniti bar 3 puta dnevno. Postoji i gotova hrana za stenad i ona je najbolja jer je izbalansiran odnos vitamina, proteina, minerala itd. Tvrdoglav do bola, trebace ti debeli zivci i sati rada i strpljenja s njim. Kavez ti ne preporucujem, najbolje je ogradjeno dvoriste, a ako vec mora onda sto veci nek bude, taj ti je mali koji si opisao. Sto se dresure tice procitaj knjigu Cezara Milana, ''Saptac psima'', pomocice ti osnovno da razumes. Pozdrav!
 
Natrag
Top