Treba mi pomoc raja:(

Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Zao mi je sto to citam ali ako stoje stvari u nasim zakonima nece ti se svideti.

Policija nece odreagovati na pretnje dok on ne povredi nekoga (nedao bog).

Cak i da provali u stan nece snositi posledice jer su i dalje u braku jer se to smatra kao svadja supruznika (isto tako reaguju i kad je osoba razvedena).

Jedino sto tvojoj sestri preostaje je da podnese privatnu tuzbu za zabranu prilaska i zabranu vidjanja dece. I da ode u sigurnu kucu na neko vreme necete vi imati mira jer ce vas maltretirati.

Ovo sto pricam je iskustvo moje drugarice koja i dan danas dozivljava maltretiranje bivseg supruga a policija na sve to zmuri, tj. zmuri zakon a ne policajci.


Ovo se odnosi na Srbiju, proguglaj malo Porodicno pravo edukuj se da bi znala kako da udaris.
http://www.scribd.com/doc/22726854/seminarski-kriminologija-nasilje-u-porodici
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Život te nauči,nažalost, da je zakon mnogo prespor za nas obične ljude. Da se radi o mojoj sestri ja bi se držao narodne izreke: "Klin se klinom izbija". Uzeo bi par odlučnih drugara pa bi dotičnom malo priprijetili. Ako je moguće, može se probati i preko neke treće osobe( njegova familija, prijatelj, šef, .....) koja na dotičnog ima utjecaja, pa da ga ta osoba proba nagovoriti da vas ostavi na miru.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
wayne to ne moze tako, jer ce ona vise nagrabusiti nego on. To je mac sa dve ostrice. Lako je naci nekog da mu pesnicki objasni kako se kalio celik. Ako to uradi njena sestra moze da nadrlja. Drugacije je da je ona musko pa da isprovocira doticnog da on prvi udari pa da mu se onda nacestita nove godine lepo, jer pred zakonom je onda cista jer je to uradjeno radi samoodbrane.

BB nadji porodicno pravo BIH i prostudiraj dobro da bi znala sta da radis.Ili neka tvoja sestra pozove neko Savetovaliste protiv nasilje u porodici.

Ovo je za Srbiju ne razlikuje se to sa udruzenjima u BIH.

Savetovalište protiv nasilja u porodici - Nasilje u porodici
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Život te nauči,nažalost, da je zakon mnogo prespor za nas obične ljude. Da se radi o mojoj sestri ja bi se držao narodne izreke: "Klin se klinom izbija". Uzeo bi par odlučnih drugara pa bi dotičnom malo priprijetili. Ako je moguće, može se probati i preko neke treće osobe( njegova familija, prijatelj, šef, .....) koja na dotičnog ima utjecaja, pa da ga ta osoba proba nagovoriti da vas ostavi na miru.

Kontraefekat? Jesi nekad razmišljao o tome?
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Život te nauči,nažalost, da je zakon mnogo prespor za nas obične ljude. Da se radi o mojoj sestri ja bi se držao narodne izreke: "Klin se klinom izbija". Uzeo bi par odlučnih drugara pa bi dotičnom malo priprijetili. Ako je moguće, može se probati i preko neke treće osobe( njegova familija, prijatelj, šef, .....) koja na dotičnog ima utjecaja, pa da ga ta osoba proba nagovoriti da vas ostavi na miru.

Krivo smo se razumjeli. Nisam mislio na tabanje, već samo čovjeku pokazati da neko stoji uz tu ženu i djecu i brine za njih. To se vidi i iz drugog dijela moje diskusije, radi se o razgovoru, e ne o sili.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Wayne zar ti mislis da bi to neko uradio za njih?

Jos nisi shvatio da se narod otudjio i da su u opciji da komsiji crkne krava. Nece niko da se mesa svi gledaju svoja posla.
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
-upad na privatno vlasništvo
-neovlašćeno posedovanje i nošenje pištolja u javnosti
-javne pretnje
-visoki stepen pijanstva (ovo i nije neki prekršaj ali zbog toga se noći u ćeliji)

Nemam veze sa pravom ali ovo je po meni -osoba rizična po okolinu koja treba biti pod prismotrom

U pravu si kad bi ziveli na zapadu. Tamo mozes da roknes coveka samo na posed ako ti udje i nista da ne odgovaras, a ovde mozes da odlezis dozivotno. Nemamo mi Zakon za te stvari ....

Ne smeju da ga diraju dok ne napravi krivicno delo [znaci povredi ili ubije nekoga] .... Ali uvek postoji ona fruga strana - lesinari! [novinari]. Pozovi ih i napravice od ovoga vest dana .... Tada ce policija morati da reaguje da bi nekako zastitila svoje interese
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Heeeeyll yeah:hunter: Viva la Rednex code Ihhaaaaa

Da pojasnim šta je Rednex
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Hvala Vam svima...danas sam pricala sa policijom na nivou drzave(posto vidim ovi na nivou republike-nema 'leba od njih...)
Postoji neko udruzenje ali u drugom djelu republike koje tvrde moze da pomogne...sutra cemo se cujemo s njima pa cu vas izvjestim sta i kako:)
Sada je sve oky...
Hvala vam:)
 
Natrag
Top