Treba mi pomoc raja:(

Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Zanima me je li neko imao iskustva s ovim ako jeste da mi da njegovo misljenje...i savjet sta mogu da uradim...Moja sestra je 7 godina zivjela u braku sa covjekom koji je fizicki maltretirao.Prije 6 mjeseci otisla je od njega...Ima dvoje djece (4 i 7 godina).Odmah je predala za razvod medjutim sistem je toliko spor da bikvalno drzava joj ne da da se razvede...Evo poslije 6 mjeseci jos nista nije uspjela da rijesi.Njih dvoje uspjeli su da se dogovore oko djece da budu i kod nje i kod njega...
Naime...danas je isla da trazi posao i nije bila kod kuce..kada se vratila zvao je i prijetio da ce da joj uzme jedno dijete...Poslije par minuta dosao je kod nas u kucu sa pistoljem,pijan,poceo da prijeti da galami,pozvali smo policiju i oni su ga priveli...Uglavnom samo su mu oduzeli oruzje i telefon i rekli da ce ga drzati u pritvoru 12 sati(samo 12:???:)
Ali posto je on manipulator i lazov zaloi se da ima strasne bolove te ga je policija odvezla u bolnicu...ostavili su ga bez nadzora...
Elem poenta je...da on vec satima zove i prijeti i da ocekujemo da opet svaki momenat dodje na vrata...Zvali smo policiju da kazemo za prijetnje i da pitamo zasto je ostavljen bez nadzora,odgovor je bio "to sto je on uradio samo je prekrsaj,a ne krivicno dijelo"...Po njima krivicno dijelo bilo bi da on dodje i ubije nekoga tek tada bi ga stavili u pritvor...
Zanima me zna li iko sta mozemo da uradimo i ko da nas zastiti,jer smo same tri zene u kuci sa dvoje male djece...
Zakon nas vidim nece zastiti...(je*bem li im mamicu)
Hvala...
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Nekad dan nije dovoljno dugačak da sve tužne stvari stanu u njega...
Zovite policiju iznova i iznova i neka neko počne da plače i da histeriše u pozadini...Ako ne pošalju patrolu mogli bi mnogo da najebu od ministarstva...Ja bih pozvao lokalnu TV stanicu. (da im jebem mamicu)
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
306
Strasno kakva nam je drzava, i policija.....Da sam ja na vlasti taj kreten ne bi video svetlost dana vise. Zovi najblizeg komsiju da dodje!!!! Od pandura vajde nema....Bicete sigurnije ako je neki muski tu!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
-upad na privatno vlasništvo
-neovlašćeno posedovanje i nošenje pištolja u javnosti
-javne pretnje
-visoki stepen pijanstva (ovo i nije neki prekršaj ali zbog toga se noći u ćeliji)

Nemam veze sa pravom ali ovo je po meni -osoba rizična po okolinu koja treba biti pod prismotrom
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
-upad na privatno vlasništvo
-neovlašćeno posedovanje i nošenje pištolja u javnosti
-javne pretnje
-visoki stepen pijanstva (ovo i nije neki prekršaj ali zbog toga se noći u ćeliji)

Nemam veze sa pravom ali ovo je po meni -osoba rizična po okolinu koja treba biti pod prismotrom
Ima smisla to sto si napisao...ali ocigledno samo nama "obicnim smrtnicima"...kod strumfova to ne vazi izgleda...
 
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruka
440
Nesto slicno imala je i moja sestra...ali pored milicije tu sam bio i ja.
Ali ima sigurno nacin. Po nekom pravilu milicija nakon trece poravdane prijave ...sama pokrece krivicnu prijavu za uznemiravanje itd.
Tu bi pomoglo i ako bi neko od komsija prijavio uznemiravanje zbog buke i sljcno.
Ipak (moje misljenje) bilo bi dobro (uputno) da vasa sestra ode direktno u stanicu milicije i insistira da kontaktira sa nekim iz rukovodece strukture (nacelnik ili slicno) i njemu licno predoci problem...tada prijava dobija na tezini. Naravno ne treba zobici ni socijalne sluzbe cija je to delatnost buduci da su deca u pitanju. Tako je uradila i moja sestra...i bilo je ok.
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Nesto slicno imala je i moja sestra...ali pored milicije tu sam bio i ja.
Ali ima sigurno nacin. Po nekom pravilu milicija nakon trece poravdane prijave ...sama pokrece krivicnu prijavu za uznemiravanje itd.
Tu bi pomoglo i ako bi neko od komsija prijavio uznemiravanje zbog buke i sljcno.
Ipak (moje misljenje) bilo bi dobro (uputno) da vasa sestra ode direktno u stanicu milicije i insistira da kontaktira sa nekim iz rukovodece strukture (nacelnik ili slicno) i njemu licno predoci problem...tada prijava dobija na tezini. Naravno ne treba zobici ni socijalne sluzbe cija je to delatnost buduci da su deca u pitanju. Tako je uradila i moja sestra...i bilo je ok.

Ima dvije prijave sad moramo cekati trecu?:???:Omg jos trauma :(
U jbmti ovaj zivot i ovu drzavu ...Znaci da ide direktno u policiju i da se moli da ga gdje ne sretne...
Ok...hvala ti u svakom slucaju...zasad ja drzim noz pored glave:)(dok ja skontam sta treba tri puta mrtva:lol:)
Eto i da se nasmijem:)
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
306
A da je "ne daj boze" mahao pistoljem u blizini pandura,drugacije bi postupili. A ko *ebe obican narod.... Odmah se iznerviram kad tako nesto cujem.

Pre 3 meseca sam radila u jednom marketu. Usred dana su mi upali trojica kretena i trazili pare iz kase. Jedan mi je sve vreme drzao noz pod vratom a jedan je imao uperen pistolj u mene. Hvala Bogu nisu me povredili. Pritisnula sam skriveno dugme(alarm)dosli su tek za 45 minuta... ??!! Stanica nije udaljena vise od 100 metara.... Jos su mi rekli da su krenuli tek pola sata kasnije.... "navodno" ta patrola imala pauzu. Koji bezobrazluk. Svasta sam im rekla,bez imalo obzira i povrh svega su jos mene hteli da privedu za vredjanje zakona...... *ebala sam im .....
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
A da je "ne daj boze" mahao pistoljem u blizini pandura,drugacije bi postupili. A ko *ebe obican narod.... Odmah se iznerviram kad tako nesto cujem.

Pre 3 meseca sam radila u jednom marketu. Usred dana su mi upali trojica kretena i trazili pare iz kase. Jedan mi je sve vreme drzao noz pod vratom a jedan je imao uperen pistolj u mene. Hvala Bogu nisu me povredili. Pritisnula sam skriveno dugme(alarm)dosli su tek za 45 minuta... ??!! Stanica nije udaljena vise od 100 metara.... Jos su mi rekli da su krenuli tek pola sata kasnije.... "navodno" ta patrola imala pauzu. Koji bezobrazluk. Svasta sam im rekla,bez imalo obzira i povrh svega su jos mene hteli da privedu za vredjanje zakona...... *ebala sam im .....
jebem im ja mater sugavu sad ovako javno...ajde sad neka dodju da me privedu mamicu im njihovu...sline jedne!
 
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruka
440
Pa valjda nije sama na ovom svetu...pored tebe valjda ima i prijatelje...oni za to i sluze ako su prijatelji... I ne treba da moli... treba da trazi (placa porez).
Ono sto zna ona ..zna i milicija (neovlašćeno posedovanje oruzja, javne pretnje i pijanstvo)...sasvim je dovolno za ozbiljen razgovor sa nacelnikom milicije i krivicnu prijavu...
 
Natrag
Top