TRAJNI SUKOB IZMEDJU ISTINE I ZABLUDE

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sukob izmedju istine i zablude nece trajati zauvek jer ce istina pobediti.

Tacno, ali tu istinu ce uskoro celom svetu objaviti sam Bog, jer ce se on sam uskoro objaviti celom covecanstvu, pokazati svoj zakon deset zapovesti na nebu sa istaknutom zapovescu o suboti koja je pecat koji ukazuje na njega kao tvorca i vlasnika planete zemlje, i otkriti puninu istine i pozvati svakog coveka da je prihvati, i da se pokaje, obrati, i kroz kratko vreme milosti koje ce ostati do Hristovog dolaska - posveti, i uzraste u visinu mere rasta Hristova, i pripremi sebe za Hristov slavni dolazak na oblacima nebeskim, i uznesenje u carstvo nebesko.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Sukob izmedju istine i zablude nece trajati zauvek jer ce istina pobediti.
Sto se tice otkrivenja 12 glave kao i prorocanstva o poslednjim danima jeste kao kada se gleda ilazak lopte u gol mrezu iz vise uglova.
Tako se u otkrivenju 12 glave ne misli na porodjaj bilo koje doslovne zene,jer ni jedna ne moze da bude obucena u Sunce i mesec pod njenim nogama i na glavi venac od 12 zvezda vec je to samo simbolika koja govori o drugim stvarima,ali vi ste ubedjeni da je to Marija ,majka isusova...
I bajka o crvenkapi je samo bajka, ali postoji i lovac i crvenkapa i vuk! Tako i ovde u otkrivenju postoji zena i to je Marija.

Vase tumacenje je totalno pogresno , Jovan ne preskace 2000 godina istorije to je suludo, vec polazi od svog vremena! Ovo se sve odnosi na 1. vek. Prosto sve se uklapa..

Ako nije tako, reci mi sta su onda npr. 7 crkava u otkrivenju, samo simbolika? Ajd molim te, pa to su stvarne crkve kojima se on obraca i simbolikom to ne mozes pobijati, te crkve su postojale!

Isto tako ni doslovnost 144 000 (prirodnih jevreja) gde se navode plemena (nisu fiktivna plemena proverio sam) ne mozes to pobijati simbolizmom. Taj ograniceni broj od 144 000 predstavlja jevreje, jer malo je prirodnih izraelaca prihvatilo Hriscanstvo u 1. veku, a "veliko mnostvo" (tj. ljudi iz nacija) predstavljaju pagane koji su prihvatili Hriscanstvo i njih je puno, jer ih ima vise..

Teologija vam je dno na zalost, a to razglabati i dokazivati mozemo do sutra, jer vama nista ne vredi..

Objasnicu onima koji zele znati, a vama koji ne želite, i ne moram.

Ovo govorim zbog drugih da ne nasedaju na takva tumacenja..

Tacno, ali tu istinu ce uskoro celom svetu objaviti sam Bog, jer ce se on sam uskoro objaviti celom covecanstvu, pokazati svoj zakon deset zapovesti na nebu sa istaknutom zapovescu o suboti koja je pecat koji ukazuje na njega kao tvorca i vlasnika planete zemlje, i otkriti puninu istine i pozvati svakog coveka da je prihvati, i da se pokaje, obrati, i kroz kratko vreme milosti koje ce ostati do Hristovog dolaska - posveti, i uzraste u visinu mere rasta Hristova, i pripremi sebe za Hristov slavni dolazak na oblacima nebeskim, i uznesenje u carstvo nebesko.

Ajd, to u bibliji ne pise, ti imas neku svoju bibliju, znamo vec kako se zove!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vase tumacenje je totalno pogresno , Jovan ne preskace 2000 godina istorije to je suludo, vec polazi od svog vremena! Ovo se sve odnosi na 1. vek. Prosto sve se uklapa..

Ne samo pogrešno, nego i materijalističko, u najmanju ruku budalasto. No to se i da očekivati od nekoga ko veruje da se iz Danielovog proročanstva može saznati datum.


Ako nije tako, reci mi sta su onda npr. 7 crkava u otkrivenju, samo simbolika? Ajd molim te, pa to su stvarne crkve kojima se on obraca i simbolikom to ne mozes pobijati, te crkve su postojale!

Nažalost, tih sedam crkvava nisu simboličke, postojale su, ali je poruka tim crkvama univerzalna. Naime, ponašanje čovekovo je jako predvidljivo, tako da se može govoriti i o simbolizmu, ali ne u doslovnom smislu te reči.

Isto tako ni doslovnost 144 000 (prirodnih jevreja) gde se navode plemena (nisu fiktivna plemena proverio sam) ne mozes to pobijati simbolizmom. Taj ograniceni broj od 144 000 predstavlja jevreje, jer malo je prirodnih izraelaca prihvatilo Hriscanstvo u 1. veku, a "veliko mnostvo" (tj. ljudi iz nacija) predstavljaju pagane koji su prihvatili Hriscanstvo i njih je puno, jer ih ima vise..

Upravo tako, radi se o broju jevreja koji su prihvatili Hrista. Ne o nekakvim krunisanim Raselovcima ili EGWistima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ajd, to u bibliji ne pise, ti imas neku svoju bibliju, znamo vec kako se zove!

Uzima se moj Mire i istorijski kontekst, i uslovi pod kojima se prorocanstva trebaju ispuniti, posebno ova o Hristovom drugom dolasku.

U otkrivenju u odnosu na Hristov drugi dolazak pise - da ce se u vreme neposredno pred Hristov drugi dolazak jevandjelje propovedati svim ljudima, i da ce tada Hrist doci.

Ovo je uslovno prorocanstvo, jer crkvi je dato da ovaj posao obavi u Bozje ime.

Danas nema crkve koja ce ovaj posao obaviti, jer su sve crkve pale, ili se nalaze u stanju duhovnog mrtvila.
Svet je u moralnom rasulu, crkve zive za novac i svoje licne ideale, nema nikoga ko bi zavrsio delo na zemlji.
Pojedinci to ne mogu uraditi na globalnom planu.

Zato je Bog otkrio da ce on sam zavrsiti delo, i pozvati celo covecanstvo da se obrati, prihvati jevandjeoske principe zivota, i obavi duhovnu pripremu za Hristov drugi dolazak.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
I bajka o crvenkapi je samo bajka, ali postoji i lovac i crvenkapa i vuk! Tako i ovde u otkrivenju postoji zena i to je Marija.

Vase tumacenje je totalno pogresno , Jovan ne preskace 2000 godina istorije to je suludo, vec polazi od svog vremena! Ovo se sve odnosi na 1. vek. Prosto sve se uklapa..

Ako nije tako, reci mi sta su onda npr. 7 crkava u otkrivenju, samo simbolika? Ajd molim te, pa to su stvarne crkve kojima se on obraca i simbolikom to ne mozes pobijati, te crkve su postojale!

Isto tako ni doslovnost 144 000 (prirodnih jevreja) gde se navode plemena (nisu fiktivna plemena proverio sam) ne mozes to pobijati simbolizmom. Taj ograniceni broj od 144 000 predstavlja jevreje, jer malo je prirodnih izraelaca prihvatilo Hriscanstvo u 1. veku, a "veliko mnostvo" (tj. ljudi iz nacija) predstavljaju pagane koji su prihvatili Hriscanstvo i njih je puno, jer ih ima vise..

Teologija vam je dno na zalost, a to razglabati i dokazivati mozemo do sutra, jer vama nista ne vredi..

Objasnicu onima koji zele znati, a vama koji ne želite, i ne moram.

Ovo govorim zbog drugih da ne nasedaju na takva tumacenja..



Ajd, to u bibliji ne pise, ti imas neku svoju bibliju, znamo vec kako se zove!
Zene u Bibliji nisu uvek doslovne zene,vec predstavlaju nekoga.
Naprimer u jeremiji 3 glave ,koga predstavljaju te zene nevernica i odmetnica?
10 I kod svega toga ne vrati se k meni nevernica sestra joj Juda svim srcem svojim, nego lažno, govori Gospod.
11 Za to mi reče Gospod: Odmetnica Izrailj opravda se više nego nevernica Juda.
Takodje se kaze da su jevreji ,zena Jehove Boga
14 Obratite se, sinovi odmetnici, veli Gospod, jer sam ja muž vaš.
Takodje zena nevesta Isusova iz 21:9-14
9 I dođe k meni jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša napunjenih sedam zala poslednjih, i reče mi govoreći: Hodi da ti pokažem nevestu, Jagnjetovu ženu.
Plasim se da ti ovo ne mozes da svaris jer je ovo visa matematika za tebe.
Ta prva zena predstavlja Jehovinu organizaciju ili pak Gornji Jerusalim, dok jagnjetova nevesta predstavlja nesto drugo,drugi put,jer ne mozes odjednom sve da shvatis.(Novi Jerusalim).
Osnovno je da se ne radi o doslovnoj zeni vec o Bozjoj organizaciji
Isaija 54:5
Isaiah 54:5 Jer suprug ti je tvoj Stvoritelj, ime mu je Jahve nad vojskama; tvoj je otkupitelj Svetac Izraelov, Bog zemlje svekolike on se zove.
Ako si ovo razumeo,ali tesko,trudovi trudne zene to predstavlja i neki rad,naporan rad..,i misli se na radjanje Bozjeg naroda.
Isaija 66:7,8
Te daleke 1914 godine je uspostavljeno Bozje kraljevstvo.Zavrsila su se 7.vremena naroda ,izbio je rat na nebu ,
To sto je "dete" uzeto Bogu to je valjda jasno,a to sto je pripremio "zbeg"za zenu od 1260 dana neki drugi put.

Sto se tice 7 crkvi ili 7 skupstina,bilo ih je mnogo vise,ali na njih 7 svaka ostala je mogla da vidi sta njoj ne valja i kako da se popravlja.
Ali to nisu bile doslovne gradjevine ,niti su ikada Isus Hrist i pravi hriscani pravili crkvene gradjevine i manastire,pogotovo ne idolopoklonicka mesta sa krstacama i ikonama i zvonima.

Sto se tice 144.000 otkupljenih sa zemlje na nebo,ako si proverio mogao si da uocis barem dve stvari.Prva da fale neka plemena,tj da nije kao u vreme Mojsija redosled 12 plemena,a drugo da nije Jevrej onaj ko je obrezan telesno,vec srcem.itd.....
da ne pricam kako je Bog odbacio doslovne Jevreje koji vise nisu njegov narod.,a ti proveri ove stihove
Rimljanima 11 :
18 Ne hvali se granama; ako li se, pak, hvališ, ne nosiš ti korena nego koren tebe.

19 A reći ćeš: Odlomiše se grane da se ja pricepim.

20 Dobro! Neverstvom odlomiše se, a ti verom stojiš; ne ponosi se, nego se boj.

21 Jer kad Bog rođenih grana ne poštede, da i tebe kako ne nepoštedi.
 
Natrag
Top