Torte i kolači sa višnjama i trešnjama

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Mislim da ne treba prskati kore, jer će od višanja dobiti sasvim dovoljno vlage. A što da ne, sve ovo mi zvuči sasvim ok. Probajte, pa nam javite. :)
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Hvala... ma samo me brine običan puding od vanile, to nije nikakav fil... ali dobro :) Probaću pa javljam kako je.
Ako me ne bude mrzelo sad ću ja to da smutim časkom:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
... a da pozovete kasnije ... da se oceni trud i rad? smile3

Ja bi samo jedno parče.. :roll:
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Špagete ne mora... :)

:mrgreen: Ma da, kad probaš papriku - mrka kapa!

Nego evo šta je ispalo od ovoga...:D

torta2.jpgtorta1.jpg

Između pisanja postova i tako to... Dizajn je opako dobar :lol::lol:

Ali ovo je ipak za kućnu upotrebu i nestaće u roku od dan dva...

LoL kako me nije sramota da ove slike stavljam na javno mesto...:D

Ali ukusna je! Baš se sve super složilo.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Jednostavan kolač sa višnjama

Jednostavan kolač sa višnjama

120666_visnja_f.jpg


Sastojci:

450 g očišćenih višanja
400 ml mleka
125 g brašna
50 g šećera
3 jaja

malo soli
maslac

Priprema:

Jaja razbijemo u činiju i umutimo, a zatim dodamo mleko i šećer i mešamo ručno dok se šećer ne rastopi. Potom u smesu prosejemo brašno, dodamo so i napravimo jednoličnu smesu bez grudica.

Strane i dno vatrostalne posude premažemo maslacem, po dnu rasporedimo višnje, prelijemo ih dobijenom smesom i stavimo u rernu zagrejanu na 180°C da se peče 40-ak minuta.

Gotov kolač ostavimo da se malo ohladi, pospemo ga šećerom u prahu i poslužimo.



 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Hladan kolač sa trešnjama

Hladan kolač sa trešnjama

HLADAN-KOLAC-SA-TRESNJAMA.jpg

Za 4 osobe: 1 kg trešanja, okrugli kupovni patišpanj prečnika 22 cm, 250 g šećera u prahu, 2-3 kašike desertnog crnog vina, pomorandža, 50 g šećera, kašičica grožđanog šećera, 7,5 dl slatke pavlake i belance.

Trešnje dobro operite, uklonite im koštice, stavite ih u posudu i sačekajte da puste sok. Zatim ih ocedite, sipajte desertno crno vino i izmiksujte. Dodajte šećer u prahu, sok od pomorandže i dobro promešajte. U manju šerpu stavite šećer, prelijte s 2 kašike vode, dodajte kašičicu grožđanog šećera i kuvajte na umerenoj temperaturi dok na površini ne počnu da se formiraju baloni. Sklonite s ringle, dodajte čvrst sneg od belanca i lagano promešajte da se sve dobro sjedini. Posebno umutite šlag od slatke pavlake, dodajte 2 kašike šećera u prahu i sve zajedno pomešajte sa pripremljenim kremom. Okrugli kalup za torte podmažite, obložite kolačarskim papirom i sipajte pola količine krema. Odozgo položite patišpanj koji ste prethodno poprskali vinom, prekrijte preostalim kremom i do serviranja čuvajte u zamrzivaču 4-5 sati.

 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
KLASIČAN KLAFUTI



Izvor: SALE & PEPE

1.jpg
2.jpg
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Gala Švarcvald (posna)

Gala Švarcvald (posna)

6058_svarcvald-torta-03-foto-Vladislav-Mitic-ide_kul.jpg

POTREBNO JE
ZA KORE 300 g šećera, 4 dl vode, 8 kašika brašna, 2 kašike posnog kakaoa, 4 kašike ulja, 3 kašike džema, 2 kašičice sode bikarbone
ZA FIL 600 g višanja, 300 g šećera, 1 dl vode, 300 g posnog šlaga, 100 g posne čokolade

PRIPREMA

U vodi otopite šećer, pa dodajte ulje, brašno pomešano sa sodom bikarbonom, kakao i džem. Dobro sjedinite i podelite testo na tri dela. Kore pecite na 180 stepeni po 20 minuta svaku. Za fil prokuvajte višnje sa šećerom i vodom. Na prvu koru poređajte skuvane i oceđene višnje, a nekoliko višanja odvojite za ukrašavanje. Umutite posni šlag s vodom, pa u trećinu dodajte čašu ohlađenog soka od kuvanih višanja. Time premažite višnje, pa pokrijte drugom korom. Nanesite na koru šlag, pokrijte trećom korom i celu tortu premažite ostatkom šlaga. Ukrasite s nekoliko višanja i rendanom posnom čokoladom.

 
Natrag
Top