Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
UI sistema mora biti na srpskom da bi i tomtom nds bio na srpskom i tekstualno i glasovovno.
zato ja na xiaomi imam portovanu verziju gde nemam srpski i samim tim ne radi mi Danica.
Ali Bože moj sredice se i to ;)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
16.03.2018
Poruka
54
Kod mene neće i za sada odustajem.
Poprilično sam siguran da ne grešim jer sam više puta pokušao clean instalaciju i sa starim Alfanum sve radi ako je UI telefona srpski ćirilica dok sa latinicom ne radi. Sa novom verzijom ako u Alfanum podesim jezik engleski, a UI telefona engleski TomTom se pri podizanju u pola učitavanja samo ugasi. Ako sa istom verzijom podesim UI telefona na srpski latinica onda se TomTom ne ugasi ali u spisku jezika nije ponuđena Danica.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
69
I kod mene ne radi ova nova verzija (zatvara se aplikacija pri ulasku u podešavanja glasa u TT), ali radi stara. Usput, @blue82, proveri da li ti je ovako podešen sistemski jezik - ne sme da bude ispod srpskog neki drugi jezik (npr. engleski) - ako stoji, obriši ga.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200613-175305.png
    Screenshot_20200613-175305.png
    32,8 KB · Pregleda: 20
Učlanjen(a)
16.03.2018
Poruka
54
Evo mojg podešavanja.
Slika 1.png
@behemont78 da li je tebi sa tim podešavanjem u TomTom aplikaciji engleski ili srpski UI?
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
69
Srpski. Dobro ti je podešen sistemski jezik. Jedino što mi pada na pamet je da možda restartuješ fon ili prisilno zaustaviš TomTom, možda onda proradi...
 
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
instalirao davidovichev alfanum,instalirao tt nds.Ali kad kljucim tts u tt nds i trazi mi restart,nakin restarta vise ne mogu da udjem u tt nds,crashuje.
telefon mi je xiaomi poco f1 miui 12 ( portovan od mi8,android 10).
da li je neko imao slicam problem?
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Imam isti problem kao i @blue82, @behemot78 i @chifta.
1. Instaliran Alfanum iz posta #165 i postavljen za podrazumevani TTS u podesavanju telefona, naravno srpski (cirilica) je podrazumevani jezik sistema.
2. Instaliram TomTom 558 MOD2 (#153) gde je u podesavanjima ukljucena platforma TTS glasova,
3. U TomTom NDS u glasovima na spisku nema Alfanum Danica. UI TomTom je na srpskom jeziku.
Gde gresim?
Xiaomi redmi note 9s, android 10, MIUI 11.0.8.0. Global
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Srpski LATINICA. Nigde nismo pominjali ćirilicu.

Mada, čini mi se da probleme najviše pravi MIUI.
Lično sam instalirao na Huaweiju, LG-ju, Motoroli, Soniju, Samsunzima,... i nigde nisam imao nikakvu muku. Ako mi sinko da njegov telefon, baš ću pokušati i na Šaomiju.

Elem, da najavim, potencijalni kraj patnji i za ostale. Priprema se verzija koja će biti samo Srpska, bez obzira na interfejs telefona. Neće imati mogućnost za druge jezike.
Za potencijalne zayebancije sa TTS-om, žalbe ne primamo :)

Inače Alfanum nije niukakvoj vezi sa NDS-om. Funkcioniše odlično i na CoPilotu iako ga ovaj identifikuje malo nakaradno (comAlfanum...).
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Da, samo kod šaomia ne mogu da biram latinicu. Po difoltu je ćirilica. I da, bilo da ubacim srpski ili engleski jezik, aplikacija posle 2-3 pokušaja promene glasa počne da puca.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
TomTom NDS 1.8.13.b.563,564


TomTom NDS 1.8.13.b.563

Supported CPU: armeabi-v7a

TomTom NDS 1.8.13.b.564

Supported CPU: arm64-v8a

+ OBB package

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Srpski glas - Jovanka


Ako vec imate srpski glas - Predrag - onda sa linka - Srpski glas - Jovanka -skinite fajl -110.7z - raspakujte ga i folder - 110 - zamijenite sa postojecim u -
-***\Android\data\com.tomtom.gplay.navapp.nds\files\ContentKitData\voices.

Kada pokrenete navigaciju dobit cete obavjestenje da glas nije kompatabilan sa... ali to ignorisite.
Sada cete u podesavanjima - glasovi - imati - Jovanka - mada ste selektovali - Predrag.

Srpski glas - Jovanka

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Natrag
Top