Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
69
U pravu si, mada i nisi.
Naime, sve je bilo po tutorijalu, odabran srpski kao sistemski jezik, ali sam, zahvaljujući tvojoj pretpostavci, odlučio da isprobam nešto što do sada nisam, a do sada mi nije pravilo probleme. Naime, u sistemskim podešavanjima je odabran - štikliran srpski, ali ispod njega stoji engleski (nije štikliran kao default). Šta sam uradio - obrisao sam engleski iz liste dostupnih jezika i tako je proradio tts...
 
Učlanjen(a)
16.03.2018
Poruka
54
Ja potvrđujem da je do ćirilice. Na ćirilici radi ali nemaju svi telefoni ćirilicu. Imaju neki programi na google play koji je za većinu telefona mogu ubaciti. Bilo bi dobro ako bi nekako moglo da radi i na latinici, ali ako oni baš toliko neguju naše pismo... onda ok :)
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.621
NDS i jeste preveden samo latinično.
Volim ja naše pismo ali za elektronske zanimacije isključivo latinica. nekako mi je neprirodno da koristim ćirilicu
Da smo je forsirali istorijski od samog početka kako je trebalo.....kao svoje pismo grci, rusi, korejci...
Ovako su mi svi uređaji na engleskom, samo glasovi softvera i ponegde UI na sprskom

Da se vratim an temu
Na S9, Soniju XZ2C i Huaweiju Mate 10 testirao sam Alfanum, Ako se lepo proprati procedura, nema problema. Na S9 zavučeno u pm, na nekoliko mesta, dok sam ga ispodešavao... kod Sonija u tri klika, kod Huaveija malo više. Svuda je primarni bio Eng.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.621
I da ostavim poklon najavljen od druga david0vich-a

Alfanum TTS, izdanje koje funkcioniše i kada je softver telefona na drugom jeziku
Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.
Primarno namenjen za NDS, može se koristiti sa drugim softverima,

Hvala puno @
 
Učlanjen(a)
16.03.2018
Poruka
54
NIje problem u Alfanum nego mi se čini da je problem u TomTom. Ako je sistem telefona podešen na srpski ćirilica sve radi ok. Ako je sistem podešen na srpski latinica, TomTom izbacuje da je Danica nekonpatibilna sa jezikom. Dakle Danica (barem kod mene) radi samo u slučaju kada TomTom prebaci prevod na srpski, što na žalost mora sam da prepozna a ne možemo mu ručno narediti.

Update: Pisao sam kad i Boky72. sad ću da proverim novu verziju.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.621
I dalje ne znamo koji mob koristiš i sa kojim sistemom. Nema vidovitih zorki ovde.

Pogledaj prethodni post pa probaj sa njim.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.621
Imam Huawei Mate 10, EMUI 10, i od juče sa Android-om 10 i nikakvih problema nije bilo ni pre ažuriranja ni sada,
oket
 
Učlanjen(a)
16.03.2018
Poruka
54
A da li ti je UI od TomTom-a na srpskom ili engleskom jeziku? Kod mene je na engleskom kao na slici par postova gore na drugoj strani.
 
Natrag
Top