titlyu

Učlanjen(a)
01.01.2011
Poruka
24
Kako da instaliram ovaj program u linuxu? Pokušavao sam ali bez uspeha.
 
Učlanjen(a)
13.10.2013
Poruka
27
Šta ti javlja kao problem?
Gledao sam na stranici uputstvo je fino napisano, ali naranvo uvijek mogu biti problemi :(.
Inače nisam nikada koristio ovaj program, ono što sam radio sa titlovima je bio program http://gnome-subtitles.sourceforge.net/ koji mi je sve radio. Iskreno ne znam sve dodatne funkcije TitlYu, tako da možda griješim sa mogućom alternativom, osim transliteralizacije.
LP! ;)
 
Učlanjen(a)
01.01.2011
Poruka
24
Instalirao sam program, ali ne mogu da ga pokrenem. Pokusavao sam i preko terminal ali bez uspeha. da li Gnome Subtitles moze da vrsi transliteralizaciju?
 
Učlanjen(a)
01.01.2011
Poruka
24
Evo danas sam dobio odgovor od autora programa i evo šta je odgovorio

* Skini .tar.gz negde
* cd <dir gde ti je skinut .tar.gz>
* tar -xzvf titlYU-1.2.0.tar.gz
* cd titlYU-1.2.0
* sudo apt-get install libgtk2.0-dev libglade2-dev intltool libaspell-dev
* U fajlu src/kodna_strana.h dodaj negde na vrh "#include <errno.h>"
* Na dva mesta u src/kodna_strana.c zakomentarisi linije gde se pojavljuje "ICONV_SET_DISCARD_ILSEQ" (linije 226 i 273)
* Izbrisi liniju "-liconv" iz src/Makefile.am (linija 20)
* aclocal
* autoconf
* automake
* ./configure
* make
* make install

p.s Ali ovo je meni i dalje tesko jer ne poznajem c programski jezik.
 
Učlanjen(a)
13.10.2013
Poruka
27
Autor programa ti je detaljno opisao sve. Ne treba ti neko poznavanje programskog jezika, vjeruj.
Koristi neki od text editora, da bi izmijenio kodna_strana.c: http://www.makeuseof.com/tag/advanced-linux-text-editors-compared-kate-vs-gedit/
Vjerovatno imaš i instaliran neki editor, odes na View označi da ti pokazuje broj redova ako ti to nema da ti je laka orijentacija. Ubaciš #include <errno.h>, zakomentarišeš ovu liniju koda sa:
/* Unutar ovih oznaka stavljaš što želiš komentarisati */
Onda odradis naredbe do kraja preko konzole i to je to.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top