Temperature i ventilatori

Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruka
16
U manual modu podesi za 1000 obrtaja minimum a maksimum 2000!
Ako ti pravi problem na 600 obrtaja onda ga stavi na 500 on ce raditi na 600-700 obrtaja
ali ako padne ispod 500 dobices upozorenje!Bar je kod mene tako!

Kakvi su ventovi tropinski ili cetvoropinski?

To sam vec uradio, stavio sam na 500 min.
Da zaboravio sam da kazem, fabricki je tropinski, a ovaj novi je cetvopinski. Mozda zato zeza?

Ventilatori su podeseni da kada poraste temperatura,krenu brze i sprece podizanje temperature,a kda to dostignu da smanje brzinu rada.

Kontam to, ali kako je do sada ovaj jedan radio na oko 1000?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
To sam vec uradio, stavio sam na 500 min.
Da zaboravio sam da kazem, fabricki je tropinski, a ovaj novi je cetvopinski. Mozda zato zeza?



Kontam to, ali kako je do sada ovaj jedan radio na oko 1000?

Znaci taj tropinski ce se uvek vrteti na maksimalan broj obrtaja njega ne mozes podesavati!
Ovaj cetvoropinski njega regulise ploca ako je uboden u cetvoropinski prikljucak!
 
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruka
16
Znaci taj tropinski ce se uvek vrteti na maksimalan broj obrtaja njega ne mozes podesavati!
Ovaj cetvoropinski njega regulise ploca ako je uboden u cetvoropinski prikljucak!

Jeste, video sam da je tako, ukljucio sam igricu da podigne temperaturu i automatski se ubrzavaju i na cpu i ovaj cetvoropinski, a mogu njega da podesavam i u speedfanu...
U sustini sve funkcionise.

Mene je bunilo, i jos uvek ne shvatam, da je ovaj fabricki ugradjen, tropinski vrteo oko 1000, ali danas kad sam ukljucio ovaj drugi on je spustio na tih 600-700 ?!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Jeste, video sam da je tako, ukljucio sam igricu da podigne temperaturu i automatski se ubrzavaju i na cpu i ovaj cetvoropinski, a mogu njega da podesavam i u speedfanu...
U sustini sve funkcionise.

Mene je bunilo, i jos uvek ne shvatam, da je ovaj fabricki ugradjen, tropinski vrteo oko 1000, ali danas kad sam ukljucio ovaj drugi on je spustio na tih 600-700 ?!

Na to pitanje ce ti odgovoriti neko ko se malo bolje razume u maticne ploce i bios od mene!
mada mislim da to ne bi trebalo da se desava ako oba venta imaju poseban prikljucak1Da nisu na nekom adapteru ili tako nesto!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Postovani gospodine Alf85,
pogledajte, da vam slucajno u biosu nije ukljucena opcija Cool 'n' Quiet,
izvorno osmisljena da kod bucnih ventilatora automatski smanji buku,
kada nisu pod opterecenjem.
Radi po principu, potegni-zavuci, sve po meri gejmer elite.
...ako pak nije ni to, oda uzmite cekic i stafciger i otvorite kuciste,
...moramo naci ko je to unutra :mig:
 
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruka
16
Postovani gospodine Alf85,
pogledajte, da vam slucajno u biosu nije ukljucena opcija Cool 'n' Quiet,
izvorno osmisljena da kod bucnih ventilatora automatski smanji buku,
kada nisu pod opterecenjem.
Radi po principu, potegni-zavuci, sve po meri gejmer elite.
...ako pak nije ni to, oda uzmite cekic i stafciger i otvorite kuciste,
...moramo naci ko je to unutra :mig:

Cekic tzv srpski kljuc, najuniverzalnija alatka. :mig:
 
Natrag
Top