Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394

EKSKLUZIVNO: Braća svećenici upućuju vapaj u istini i ljubavi​

Četvorica svećenika predstavila izlaganja vjernicima o cijepljenju i zdravstvenoj krizi


Prof. dr. don Jozo Mužić, svećenik doktor filozofije i doktor moralne teologije. Redovni profesor u trajnom zvanju na KBF-u u Splitu. Upravitelj crkve sv. Filipa Neria u Splitu

Fr. Nikola Leopold Noso, dr. med., dominikanac, svećenik, liječnik, živi i radi u Rijeci, samostan sv. Jeronima

Dr. sc. br. Dražen Marija Vargašević, karmelićanin, svećenik, doktor filozofije, supokretač Karmela Božjeg Milosrđa, župni upravitelj, Pustinjački samostan sv. o. Josipa, Pelješac

Dr. sc. fra Mario Knezović, franjevac, svećenik, župnik, radijski urednik, doktor komunikologije-odnosa s javnošću, sveučilišni predavač

Govori se mogu pročitati i u tekstualnom obliku na fratar.net.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Problem je u bezakonju(sa pravnog aspekta) i problemski u širem kontekstu vezanom za buduću praksu. Opasno je igrati se sa presedanima

Jovane, bolje poznajem zakon i pravo od tebe, zato ne pricaj o stvarima koje ne poznajes!

U slucaju "vanrednih okolnosti" kao sto je nasa situacija, zakoni "ne vaze" odnosno zakoni se redukuju, i osnovna prava gradjana se mogu ograniciti kao i privatni posed uzurpirati.. (ja se ne secam da je drzava uopste proglasila "kraj vanrednog stanja" [podseti me ako jeste?] - to svakako varira od drzave do drzave).


U slucaju kada nije proglaseno vanredno stanje, primenjuje se zakon "krajnje nuzde" clan 20. krivicnog zakonika Srbije, ili bilo koje druge zemlje, jer su zakoni svuda isti!

Taj clan govori, da se u slucaju preke potrebe, odnosno "krajnje nuzde", mogu prekrsiti svi ostali zakoni, ako je to u "javnom interesu" ili cak u interesu pojedinca!

To znaci, da recimo u slucaju elementarne nepogode kao sto je zemljotres, imas pravo da provalis u tudju kucu, da bi spasao ljude pod rusevinama, ili da u slucaju gladi mozes provaliti prodavnicu, da nahranis narod koji je ostao bez hrane. U tom slucaju, ne odgovaras za kradju ili provalu, jer je ucinjeno krivicno delo "iz krajnje nuzde", odnosno, ucinjeno je radi "javnog interesa" i "spasavanja ljudskih zivota"!

Posto nije postojala stvarna namera ugrozavanja privatne svojine, odnosno nije postojao "predumisljaj", vec je ucinjeno delo "iz krajnje nuzde" - tj. ocuvanja zdravlja i zivota gradjana, izvrsenje krivicnog dela se ne tretira kao prekrsaj, jer je prekrsaj toliko mali da se s obzirom na benefite u globalu moze zanemariti!

Tako je u slucaju nepredvidjenih okolnosti, kao sto je recimo rat, zemljotres, poplava, glad, bolest, dozvoljeno obmanjivati i lagati javnost, dozvoljeno je lisavati gradjane imovine, ako ce to biti od koristi stanovnistvu!

Krivicno delo sa tog aspekta smatra se nistavim! I drzava ili pak svaki pojedinac moze konfiskovati tudju imovinu ako je to u javnom interesu - ocuvanja zdravlja i spasavanja zivota!

Navescu zakon, posto si ti ocigledno nepismen, a ovo se moze primeniti u "ne vanrednim okolnostima" znaci primenjljivo je u svakoj situaciji:

Krajnja nužda

Član 20

(1) Nije krivično delo ono delo koje je učinjeno u krajnjoj nuždi.

(2) Krajnja nužda postoji kad je delo učinjeno radi toga da učinilac otkloni od svog dobra ili dobra drugoga istovremenu neskrivljenu opasnost koja se na drugi način nije mogla otkloniti, a pri tom učinjeno zlo nije veće od zla koje je pretilo.

(3) Učiniocu koji je sam izazvao opasnost, ali iz nehata ili je prekoračio granice krajnje nužde, može se kazna ublažiti. Ako je učinilac prekoračio granice krajnje nužde pod naročito olakšavajućim okolnostima može se i osloboditi od kazne.

(4) Nema krajnje nužde ako je učinilac bio dužan da se izlaže opasnosti koja je pretila.


Verovatno ti na prvi pogled nije jasan ovaj clan, ali on je povezan sa ostalim zakonima, koji se moraju posmatrati paralelno da bi bilo razumljivo, posebno onim u slucaju elementarnih nepogoda, zato moras sve procitati da ti bude jasno. Ja sam pravo studirao i ne moram to citati. Znam na sta se ovaj clan odnosi! Dao sam ti gore definiciju. Ovaj clan je upravo ono sto je u Bibliji jendako "milosti" - i svi ostali zakoni se stavljaju van snage, odnosno mogu se krsiti ako je opste dobro ugrozeno! Tako Bog u bibliji cak i "LAZE" kada je ratno stanje, a to nije prekrsaj zakona! To je povezano sa "miloscu", odnosno sa "opstim dobrom"!

Problem s tobom je sto ti ovo posmatras legalisticki , i drzis se zakona "ko pijan plota", te ne shvatas da ljudski zakon poseduje i odredbu o "milosti"! Kao sto je receno i u bibliji - "MILOSTI HOCU, A NE ZRTVE"!

Dakle, i Bozji i ljudski zakon poseduje odredbu o MILOSTI, i ti ne mozes ovde INSISTIRATI NA OCUVANJU ZAKONA ZARAD ZDRAVLJA STANOVNISTVA!


Uvek će se posle neko za bilo šta pozvati na presedan i zatražiti ga. To je opasnost.

Presedan nije ako mi zakon dozvoljava da ja provalim prodavnicu u slucaju "kranje nuzde"!

Svakako da ja to necu uciniti kada su uslovi takvi da mi neko moze pokloniti komad hleba ili postoje drugi nacini da ja dobijem hranu, ali ako je glad opsta, i vecina naroda nema sta jesti, zarad opsteg dobra ja cu provaliti prodavnicu, i podeliti hranu!

U tom slucaju, ja nisam prekrsio zakon, vec sam postupio po zakonu "karanje nuzde", jer ne postoji drugi nacin da ja zadovoljim potrebu stanovinistva, ili cak svoju sopstvenu!

Dakle, za opste dobro, zakon i privatno vlasnistvo se moze konfiskovati, i to je u ovom slucaju, "ratnog stanja" - ili "nevidljivog neprijatelja" s kojim se mi suocavamo dozvoljeno uraditi!

To sto se Bill Gates lazno poziva na zakon, samo pokazuje njegovo licemerje, jer isti ZAKON NAVODI DA SE PRIVATNA SVOJINA MOZE KONFISKOVATI DA BI SE NAMIRILE POTREBE STANOVNISTVA! U OVOM SLUCAJU POTREBE ZA VAKCINOM!


Dakle ima rešenja, nije ovo jedino. Pogrešno je onda tumačiti nečije pobude, sa ciljem da bismo tom čoveku pripisati u startu zle namere. To je takođe protiv zakona... Božije zakona(ne svedićoči lažno o bližnjem svom)

Izvini, ali da je njemu stalo, radio bi na tome da VAKCINE BUDU BESPLATNE!

Sto nisu, i zato mnoge drzave poput indije ne mogu sebi priustiti vakcinu!

Ne postoji drugi nacin, jer ni smanjenje cene nece doprineti da se ovo prevazidje, a dok mi cekamo "na smanjenje cene", dotle hiljade umiru!

Njegova necovecnost i nehumanost je upravo ta, sto on ne zeli primeniti sekciju zakona o - "krajnjoj nuzdi"! A ne zeli, jer u tom slucaju njegov profit je NULA! Samo zato se protivi!

Ne mozes ti meni pricati o Bill Gates-u, kao da se on bori za postovanje zakona, nijedan bogatas ne postuje zakon, pa ni on! Oni su inace od zakona izuzeti, zato mi obicni narod stradamo!

Meni je stigao DUG OD INVESTITORA na naplatu, jer kad je preslo iz njegovih ruku u moje provatno vlasniatvo, onda je drzava krenula da goni malog Miroslava, dotle NISU SMELI NISTA DA PREDUZMU!

I zato nemoj meni pricati kako to sve funkcionise, kako su oni nekakvi dobrotvori, kako postuju zakon i sta ti ja znam..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Jel nije tačno. Odmah ću da priznam da sam u zabludi(ne namerno jer sam poverovao izvoru) ali ti dokaži da je ova doktorka ostala u vajber grupi i da je ovo laž. Jel dezinformacija? Samo da budemo načisto(nije valda da si ostrašćen pa da gledaš ko prenosi...važno je li tačno ili ne)

Jovane, uopste je nebitno ko je izasao iz grupe i ko ju je osnovao. Zar ti razum ne govori, da nema smisla praviti grupu o Ivermektinu?

Sta ce ti grupa o ivermektin-u PoBogu? Pa ko se jos leci na internetu, i pita za savet doktore na internetu? Pa da te jos optuze za nadrilekarstvo! Nijedan normalan doktor nece u tome ucestvovati i javno davati recepte!

Nego je grupa osmisljena sa ciljem da namagarci ljude! Da onda plasiraju u javnost, kako je ona pitala, pa su joj rekli da ta metoda ne radi..

Ko se jos leci preko viber grupe? Sta je s tobom! Pa na Viberu se antivakseri ne okupljaju, ako zelis da znas gde su, instaliraj telegram..

Dakle, jos jedna u vidu lazi vlasti, koja je namenjena vama, ovcama..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Prvo Mire grešiš jer ne može Bil Gejts da utiče na ukidanje patenenata već to rade kompanije. Vakcine nisu njegove. Dakle, pogrešna adresa. On ne odlučuje.

A šta kažeš na argument Nemaca?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Jovane, uopste je nebitno ko je izasao iz grupe i ko ju je osnovao. Zar ti razum ne govori, da nema smisla praviti grupu o Ivermektinu?

Sta ce ti grupa o ivermektin-u PoBogu? Pa ko se jos leci po internetu, i pita za savet doktore na internetu? Pa da te optuze za nadrilekarstvo!

Nego je grupa osmisljena sa ciljem da namagarci ljude! Da onda plasiraju u javnost, kako je ona pitala, pa su joj rekli da ta metoda ne radi..

Ko se jos leci preko viber grupe? Sta je s tobom! Pa na Viberu se antivakseri ne okupljaju, ako zelis da znas gde su, instaliraj telegram..

Dakle, jos jedna u vidu lazi vlasti, koja je namenjena vama, ovcama..
Pa svi u toj grupi su antivakseri. Dakle, ne znam šta hoćeš da kažeš? Da su to lažni antivakseri?

Ne, pravi su. Svašta njima pada napamet pa i grupu da osnovaju. Osnovali su i neko "lekarsko" udruženje gde je Alečkovićka jedan od lekara. Dakle, ništa neobično, ljudi koriste sva moguća sredstva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Jos cu navesti, da je predsednik drzave Aleksandar Vucic, ignorisao zakon u vezi nabavke respiratora, i cak ako je tom prilikom ucinio krivicno delo, postupio je po zakonu "krajnje nuzde". Zbog toga se ucinjeno delo smatra "nistavim" jer je zarad opsteg dobra ucinjeno! PA JE ON OSLOBODJEN KRIVICE!

Ne mozemo se drzati zakona "ko pijan plota"! Odnosno zakon nije mrtvo slovo na papiru!

Prvo Mire grešiš jer ne može Bil Gejts da utiče na ukidanje patenenata već to rade kompanije. Vakcine nisu njegove. Dakle, pogrešna adresa. On ne odlučuje.

Pa sto se onda mesa?

Znaci da itekako on odlucuje, itekako vrsi uticaj, i itekako LOBIRA!

Umesto da LOBIRA za besplatne vakcine, on lobira DA SE POSTUJE ZAKON!

I to zanemarujuci pri tom sekciju zakona koja se odnosi na "KRAJNJU NUZDU", iduci time u prilog korporacijama..

Na taj nacin, cuva i njihov i svoj novac!

To je sa predumisljajem, jer ne mozes mi pricati da isti nije upoznat sa tom odredbom! I da je u zabludi!

Zapravo, on dobro poznaje zakon, jer svi bogatasi ga dobro znaju! I posto to ignorise, tu se pokazuje njegova zla namera!

šta kažeš na argument Nemaca?

Kakvi nemci?

Pa svi u toj grupi su antivakseri. Dakle, ne znam šta hoćeš da kažeš? Da su to lažni antivakseri?

Navukli su ljude na tanak led. Naravno da ih ima i tamo, ali je grupa lazna.. Nemoj meni pricati, dobro znam za te lazne grupe, moze ko hoce da otvori grupu, i da navuce ljude!

Antivakseri se ne okupljaju na viberu! Idi na Telegram..

Osnovali su i neko "lekarsko" udruženje gde je Alečkovićka jedan od lekara. Dakle, ništa neobično,

Jovane, na viberu nisu antivakseri! 90% ih je na Telegramu! Znaci lazna je informacija, i lazna grupa, navlacenje!

Navukli su ljude, i onda postavili informaciju kako su dobili nekakav odgovor da Ivermektin ne deluje!

Svime i svacim se sluze da diskredituju!

Kako oni uopste znaju sta se tamo pise?
Obicno su te grupe zatvorenog tipa na viberu, a one otvorene kao sto su par njih na Telegramu nadzire BIA!

Znaci cista navlakusa!
Neko je osnovao grupu sa ciljem!

Ko je uopste ta doktorica? Nikad cuo! Dokazi da je osoba kojoj se moze verovati?

Da jeste osoba sa stavom i da je strucna, ne bi trazila nikakav odgovor korumpiranog izvora, nego bi ostala pri svom stavu i pored toga! Ili bi sama istrazujuci zakljucila da Ivermektin ne deluje i to objavila, ali njih da pita, to ni u najludjim snovima ne bi palo na pamet ni jednom antivakseru!

Zamisli Nestorovica da pita Kona da li se Ivermeltin moze koristiti, i kad ovaj kaze da ne moze, da ovaj pogazi sve i napusti grupu?

Pa jel tebi to normalno? Razmisljaj bar malo!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
O ovome nepristrasno mozete procitati sledece :

"NASTAVLJA SE LINČ ČASNIH LEKARA SRBIJE! 18 STRUČNJAKA PRED “SUDOM ČASTI” ZBOG IVERMEKTINA

Nastavlja se progon i linč časnih lekara Srbije

Lekarska komora Srbije je po prijavi zdravstvene inspekcije, a po službenoj dužnosti pokrenula postupak pred sudom časti, protiv lekara za koje postoji osnovana sumnja da su savetovali i lečili pacijente od kovid-19 infekcije lekom “ivermektin”.

Čak 18 lekara može da izgubi licencu, pišu domaći mediji.

Među administratorima vajber grupe “LRNE – Ivermektin preporuke”, u kojoj se promoviše korišćenje leka ivermektin, našla su se imena lekara iz Beograda i Niša. Među njima su, pored ostalih, lekari Medicinskog fakulteta u Beogradu i Nišu – prof. dr Valentina Arsić Arsenijević i prof. dr Bojko Bjelaković ali i drugi."


Ona je ostavila oprostajnu poruku:

"Uvažene kolege, dragi članovi grupe, upravo je stiglo obaveštenje da su eksperti dve katedre Medicinskog fakulteta (Katedra za Mikrobiologiju i Katedra za Imunologiju) dostavile zavnično obaveštenje Dekanu Medicinskog fakulteta "Shodno iznetim činjenicama i podacima, stav Instituta za mikrobiologiju i imunologiju Medicinskog fakulteta u Beogradu je da ivermektin ne treba primenjivati u svrhe prevencije i lečenja infekcije virusom SARS-CoV-2 i bolesti COVID-19." U tom smislu nisam u mogućnosti da nastavim svoje članstvo na ovoj grupi, pomoć kolegama i pacijentima. Želim vam svako dobro. Valentina Arsic Arsenijević"


Dok Danas pise sledece:

"Načelnik Odeljenja za kardiologiju na Klinici za pedijatriju Univerzitetskog kliničkog centra u Nišu Bojko Bjelaković razrešen je danas sa te funkcije, saznaje agencija Beta u UKC-u.

Bjelaković je razrešen funkcije na kolegijumu UKC-a nakon što je obelodanjeno da je jedan od administratora vajber grupe koja za lečenje korona virusa preporučuje lek ivermektin"


Dakle, ova odluka je ocigledno posledica straha od otkaza, gubljenja licence ili je i sama gospodja ubacena u grupu da je razbije, sto me uopste ne bi cudilo..

Jer ona se po medijima hvalila na sva usta kako je jedan od administratora te grupe! Pa se za grupu "PROCULO".. Dok je zapravo grupa (sad sam to proverio) ZATVORENOG TIPA, pa joj se i ne moze pristupiti OSIM PO POZIVU!

Postavlja se pitanje, kako onda mediji znaju sta ljudi tamo pisu?

Dakle, grupu ocigledno spijuniraju svo vreme, ubacili su svoje ljude tamo pa onda u medijima plasirali pricu kako je "Ivermektin nedelotvoran"!


Boze moj, pa eto uvazena doktorka, je napustila grupu nakon sto je cula za "misljenje strucnjaka" , sto je valjda i primer svima ostalima kako treba da postupe i da odbace Ivermektin!


Prica za ovce!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Predsednik Svetske Zdravstvene Organizacije (danas i pre kad je bio nesto mladji i mrsaviji). Verovatno je montaza, ali umreh od smeha :) --->


Ček, ček, ako je ovo zaista on, on je onda šta.... ? Pripadnik "rainbow internacionale"???!!!!!

Auuuuuu, pa onda mnoge stvari postaju jasnije... mnogo jasnije....

PS. I dugogodišnji direktor FBI J.E. Hoower (zakonomlatilac takođe) je bio "dugino dijete" (bio je žensko u "vezi")
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Pa sto se onda mesa?

Znaci da itekako on odlucuje, itekako vrsi uticaj, i itekako LOBIRA!

Umesto da LOBIRA za besplatne vakcine, on lobira DA SE POSTUJE ZAKON!

Zato što u tome vidi i mogućnost da se tako radi i sa patentima u vezi visoke elektronik i tehnologije itd..ono što zadire u njegovu oblast i generalno zato što se time krši zakon, kao što rekoh. Opasnost je velika ako se napravi presedan po ovom pitanju.


-Vlada Nemačke je izrazila protivljenje predlogu da se na vakcine za kovid-19 ukinu patentna prava, rekavši da ona ne stoje na putu proizvodnji injekcija. Vlada je saopštila da je „zaštita intelektualnog vlasništva izvor inovacija i da to mora ostati“, prenosi BBC.

Ovakvi Mire. Nemačka vlada je ukazala na koji način bi moglo doći do pojeftinjenja vakcine. Ali jasno kažu da "zaštita intelektualnog vlasništva" moraju ostati.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top