Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ti ne priznaješ onda Stari Zavet? Kad kažeš Jevrejske svete knjige..valda i naše.

Ja priznajem Stari zavjet, ali samo u kompletu s Novim zavjetom.

A u Novom zavjetu stoji: Čuli ste da je rečeno: Oko za oko, zub za zub! A ja vam kažem:

P.S. Lijepo je od tebe da si konačno sam priznao da su Židovi lihvarili u najgorim vremenima, i vidim pravdaš ih - to im dopuštaju njihove svete knjige, ali što ćeš, Hitler im to opravdanje nije prihvatio. Da budem iskren, ni ja im to opravdanje ne bi prihvatio, a i sam Bog Isus Krist takvima je 'stolove prevrtao'. :mig:
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Lijepo je od tebe da si konačno sam priznao da su Židovi lihvarili u najgorim vremenima, i vidim pravdaš ih - to im dopuštaju njihove svete knjige,

To su i naše kniige. Jer imamo Torah pored Evanđelja. Ako već govoriš o "njihovim" svetim knjigama valda su i naše.

Kao drugo, znaš li šta je lihvarstvo?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
To su i naše kniige. Jer imamo Torah pored Evanđelja. Ako već govoriš o "njihovim" svetim knjigama valda su i naše.

I gdje u tim našim našim knjigama Isus kršćanima kaže da lihvare nekršćane?

P.S. Lijepo je od tebe da si konačno sam priznao da su Židovi lihvarili u najgorim vremenima, i vidim pravdaš ih - to im dopuštaju njihove svete knjige, ali što ćeš, Hitler im to opravdanje nije prihvatio. Da budem iskren, ni ja im to opravdanje ne bi prihvatio, a i sam Bog Isus Krist takvima je 'stolove prevrtao'. :mig:
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Naša knjiga Stari Zavet kaže da Jevrejin čovek može uzimati kamatu strancu:

"Strancu podaj na bodit, ali bratu svome nemoj davati na dobit...", 5. Mojsijeva 23,20

Dakle, naša sveta knjiga ovako kaže.

Zar to ne znaš?

Vaša sveta knjiga kaže da ubijete one koji rade subotom, ubijaš li ti takve???

P.S. Nisam ja kriv, ali Hitler vama Židovima nije priznao pravo da lihvarite sirotinju, i to još u najtežim vremenima.

Misliš li ti da bi i danas Židovi trebali imati ekskluzivno pravo da jedino oni mogu lihvariti sve ostale narode? :mig:
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ako prihvataš i Stari Zavet a Novi nigde ovo ne ukida(ako igde ukida navedi) zašto ovo ne prihvataš? I to je deo naše Svete Knjige.
 
Natrag
Top