Tehnika i vera

Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
ROBOT SVEŠTENIK OPRAŠTA GREHE
U nemačkom gradu Vitenbergu, koji je proslavio Martina Lutera došlo je do neviđenje inovacije. Naime, tamo se trenutno nalazi robot sveštenik koji zrakom svetlostim automatski blagosilja vernike.
Čini se da današnjoj tehnologiji ne mogu da odole ni vernici. U evanđeoskoj crkvi lansiran je jedinstveni robot pod nazivom BlessU-2 koji zrakovima svetlosti blagosilja vernike, a sastoji se od metalne kutije s tač-skrinom, glavom, digitalnim ustima i rukama. Vernicima poželi dobrodošlicu i upita ih kojim glasom želi da budu blagosloveni – muškim ili ženskim.

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
ROBOT SVEŠTENIK OPRAŠTA GREHE
U nemačkom gradu Vitenbergu, koji je proslavio Martina Lutera došlo je do neviđenje inovacije. Naime, tamo se trenutno nalazi robot sveštenik koji zrakom svetlostim automatski blagosilja vernike.
Čini se da današnjoj tehnologiji ne mogu da odole ni vernici. U evanđeoskoj crkvi lansiran je jedinstveni robot pod nazivom BlessU-2 koji zrakovima svetlosti blagosilja vernike, a sastoji se od metalne kutije s tač-skrinom, glavom, digitalnim ustima i rukama. Vernicima poželi dobrodošlicu i upita ih kojim glasom želi da budu blagosloveni – muškim ili ženskim.


Njihova braća po "Bibliji" u SAD već poodavno koriste usluge Internet "evangelizacije", pojedini čak imaju i "virtualnu euharistiju, što uostalom i nije čudo jer oni i ne veruju u prisustvo Boga kod pričešća.

Tehonologija se može koristiti kao sredstvo, recimo kompjuter i Internet poodavno olakšavaju pisanje i istraživanje, kao i razmenu mišljenja, ali ne mogu da zamene pravi međuljudski kontakt. Još manje mogu da postanu zamena za sveštenika, koji je predstavnik Boga na zemlji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čini se da današnjoj tehnologiji ne mogu da odole ni vernici. U evanđeoskoj crkvi lansiran je jedinstveni robot pod nazivom BlessU-2 koji zrakovima svetlosti blagosilja vernike, a sastoji se od metalne kutije s tač-skrinom, glavom, digitalnim ustima i rukama. Vernicima poželi dobrodošlicu i upita ih kojim glasom želi da budu blagosloveni – muškim ili ženskim.

Pa tos u katolici, jer je to vaš duh, da sveštenik oprašta grijehe, nema toga u protens. oni ovako mogu biti formalno protestanti.

Slika se gleda globalno, a ne iz isječaka. Dakle to je vaša lažna nauka da sveštenik oprašta grijehe, a to je odlika katoličanstva.

Samo onaj ko ima razmišljanje čovjeka iz srednjeg vijeka može da istakne detalj kao cijelinu.

A šta vam je drugo ostalo nego da svoje laži pripisujete drugima.

To bi bilo mjerilo kada bi većina proten. crkava imala to.

Kao što ima sva katolička i sve pravosl. crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne znam gde da pitam, pa cu postaviti pitanje ovde. Napravio sam sebi widget za linux, koji prikazuje RSS tekst.

Za sada sam stavio da mi prikazuje vesti, ali necu da citam vesti, vec hocu da mi prikazuje recimo 'dnevni citat iz biblije' ili neku misao, mudru izreku, i slicno, filozofsku misao.. Ako znate za neki sajt sa mudrim izrekama ili biblijskim dnevnim citatima, koji imaju RSS, molim vas da mi javite. Hvala.
 
Natrag
Top