"Tada će vas predavati na muke i ubijati vas zbog imena moga." - Tko su velikani vjere?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Pogledaj i ove stihove, David kaze:

"Ko će se izjednačiti s Jahvom među sinovima Božijim?"(psalam 89:6)


A ti kazes da se Isus "andjeo" "izjednacio" sa Jahvom?

Kako to?

Ovo je kontradiktorno osim ako se ne radi o antropomorfizmu, o poredjenju i ako Isus nije doslovno Jahve!

____________________________________

Sam Bog govori na drugom mestu:


"ko je kao ja, niko mi slican nije, i slave svoje necu dati nikome"! (isaija 42:8)


Ovo je suprotno NZ koji kaze da je Isusu dao svoju slavu!

Isus za sebe govori:


"Sin čovečiji ... će doći u slavi svojoj i Očevoj i svetih anđela" (luka 9:26)

,, Oče … slavu koju si mi dao … da vide slavu moju koju si mi dao” (Jovan 17:21,22,24)


Kako mu moze dati svoju slavu, ako je rekao da nece nijednom stvorenom bicu?

Ovo je kontradiktorno, osim ako Isus nije Jahve!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Pogledaj i ove stihove, David kaze:

"Ko će se izjednačiti s Jahvom među sinovima Božijim?"(psalam 89:6)


A ti kazes da se Isus "andjeo" "izjednacio" sa Jahvom?

Kako to?

Ovo je kontradiktorno osim ako se ne radi o antropomorfizmu, o poredjenju i ako Isus nije doslovno Jahve!

____________________________________

Sam Bog govori na drugom mestu:


"ko je kao ja, niko mi slican nije, i slave svoje necu dati nikome"! (isaija 42:8)


Ovo je suprotno NZ koji kaze da je Isusu dao svoju slavu!

Isus za sebe govori:


"Sin čovečiji ... će doći u slavi svojoj i Očevoj i svetih anđela" (luka 9:26)

,, Oče … slavu koju si mi dao … da vide slavu moju koju si mi dao” (Jovan 17:21,22,24)


Kako mu moze dati svoju slavu, ako je rekao da nece nijednom stvorenom bicu?

Ovo je kontradiktorno, osim ako Isus nije Jahve!

Mire, ti se u Sizifovom poslu meni približavaš. Jehovinom svjedoku dokazuješ da je Bog Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
Ali će zato pustiti dijete da umre ako treba da primi infuziju.
Prvo nauci da razlikujes infuziju od transfuzije
Većina JS mrzi pripadnike drugih vjera, ne gledaju po naciji ali gledaju ko je JS, a ko nije.
JS ne mrze nikoga licno,vec samo zla dela koje cine ljudi.
Dakle ako Jehova Bog prihvata one koji se iskreno kaju i prestanu da cine zla dela ,ko su oni da ih mrze JS???Potpuno nmetacna tvoja tvrdnja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394

Sveti Ignacije Antiohijski – što je prva Crkva naučavala o euharistiji?


Danas 17. listopada Crkva časti svetog Ignacija Antiohijskog, apostolskog oca i biskupa, učenika svetog apostola Ivana, starokršćanskog pisca s kraja 1. i početka 2. stoljeća. Taj mučenik je zbog svoje vjere ubijen tako što je u rimskom Coloseumu bačen lavovima. Ovog svetog čovjeka zajednički štuju i katolici i pravoslavni, a pokopan je ispod groba svetog Petra u rimskoj prvostolnici.

Hijerarhijsko ustrojstvo Crkve: biskup, svećenik, đakon; postoji samo jedan biskup predstojnik zajednice; objašnjava njegovu ulogu; biskupski primat u zajednici; svećenici pomažu, sve je to djelo svetog Ignacija koje je zapisao u svojih sedam pisama crkvama na putu dok su ga vodili u Rim na pogubljenje.

Govori se po prvi put o “katoličkoj” Crkvi (univerzalnoj), ne toliko u smislu suprotstavljanja prema partikularnoj Crkvi kojoj je na čelu biskup, nego u smislu potpunog eshatološkog ostvarenja kojem Crkva treba težiti.
Euharistija je “mjesto Žrtve”; govori o “tijelu našeg Gospodina Isusa Krista”. Ona je sakrament jedinstva jer sjedinjuje sve vjernike oko Krista, njegova tijela i krvi.

Slijedeći pavlovsku i ivanovsku teologiju jasno obznanjuje svoju vjeru u dvostruku narav u Kristu: božansku i ljudsku, te se suprotstavlja docetizmu (docete nisu imali zasebne sekte sve do polovice 2. st.) koji su nijekali Kristovu ljudsku narav i napose patnje. Govorili su da je trpio samo prividno (docesis = privid), potom su držali da je tijelo nešto zloga (velika većina gnostika su bili doceti, dok ne vrijedi obrnuto). Nijekali su Euharistiju (tijelo Kristovo), sveti Ignacije pak jasno ističe stvarnu prisutnost Kristova tijela i krvi u euharistiji, kao i njezin žrtveni karakter (thysia = žrtva).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo sta je::
 

Prilozi

  • преузимање (25).jpg
    преузимање (25).jpg
    19,1 KB · Pregleda: 2
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
986
Kršćani ne smiju kako čine Židovi odmarati u subotu, u taj dan trebaju raditi, nego u dan Gospodnji, ako mogu, odmarati kao kršćani. Ako se nađe tko bi judaizirao neka bude odijeljen od Krista. (Sinoda u Laodiceji 365. godine)

Pa ova izjava bas ide u prilog svetkovanja subote, jer da su krscani uvijek nedjelju svetkovali, ovaj citat bi bio suvisan. Ovo samo govori da su u prva tri stoljeca mnogi krscani drzali subotu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Kršćani ne smiju kako čine Židovi odmarati u subotu, u taj dan trebaju raditi, nego u dan Gospodnji, ako mogu, odmarati kao kršćani. Ako se nađe tko bi judaizirao neka bude odijeljen od Krista. (Sinoda u Laodiceji 365. godine)

Pa ova izjava bas ide u prilog svetkovanja subote, jer da su krscani uvijek nedjelju svetkovali, ovaj citat bi bio suvisan. Ovo samo govori da su u prva tri stoljeca mnogi krscani drzali subotu.

Ovaj tvoj zaključak ne ide baš u prilog tezi da ti imaš mozak.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je Kainos.
Ovo je kljucni argument da su pre 3 i 2 veka - a od pocetka Hriscani svetkovali Subotu.

A evo ko ih je za to osudio.

Nije Hriscanska apostolska Hristova crkva prepoznala Judaiziranje, i na sinodu u Laodikeji 365 osudila svetkovanje Subote, vec je to ucinila kvazi lazna crkva, ili crkve - koje su otpale od te prve apostolske Hristove crkve polovinom 2 veka - kada je nastalo opste progonstvo Jevreja od strane Rima zbog ustanka Barkohbe protiv Rima 132 godine, koje je zahvatilo i Hriscansku crkvu koja je pre polovine 2 veka svetkovala Subotu.

Da bi se ogradile od svega sto bi ih povezalo sa Jevrejima i izbegle progonstvo - crkve u Rimu i u Aleksandriji se odricu Subote i pojedinih tacaka jevandjeoske istine, i uvode pagansku nedelju posvecenu Bogu sunca Mitri, i dozivljavaju otpad.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Nije Hriscanska apostolska Hristova crkva prepoznala Judaiziranje, i na sinodu u Laodikeji 365 osudila svetkovanje Subote, vec je to ucinila kvazi lazna crkva, ili crkve - koje su otpale od te prve apostolske Hristove crkve polovinom 2 veka

Veliš, ta Crkva koja se sastala u Laodiceji 365. godine nije Kristova crkva, nego je lažna crkva, otpala crkva - Bludnica.

Dobro, volja te misliti kako hoćeš, ali uz ovu tvoju tvrdnju ide i sve drugo što je neraskidivo vezano s njome vezano. Pa tako, iz tvoje tvrdnje da se radi o već otpaloj Crkvi iz druge polovice 4. stoljeća, moram te upoznati, i upozoriti, da ste i vi subotari svoje Sveto Pismo (Stari + Novi zavjet) preuzeli baš od ove, po tebi, otpale Crkve. Evo i dokaza.

3. sinoda u Kartagi 397. godine

Kanon Svetog pisma


Zaključeno je da se u Crkvi ne čita ništa pod imenom božanskih spisa, osim kanonskih spisa. A ovo su kanonski spisi: Postanak, Izlazak, Levitski zakonik, Brojevi, Ponovljeni zakon, Jošua, Suci, Ruta, četiri Knjige kraljeva, dvije knjige Ljetopisa, Job, Psalmi Davidovi, 5 knjiga Solomonovih, dvanaest knjiga proroka, Izaija, Jeremija, Daniel, Ezekijel, Tobija, Judita, Estera, dvije knjige Ezrine, dvije knjige Makabejaca.

Knjige Novog zavjeta: četiri knjige Evanđelja, jedna knjiga Djela apostolska, trinaest poslanica apostola Pavla, jedna isto njegova Hebrejima, dvije Petrove, tri Ivanove jedna Jakovljeva, jedna Judina, Otkrivenje Ivanovo.

--------------------
Pogledaj, Bibliju ste preuzeli upravo od ove Crkve koju nazivaš otpalom, lažnom. Kako možeš Crkvu proglasiti otpalom, lažnom, a preuzeti njezinu Bibliju i smatrati je i nazivati svojim Svetim pismom. Zaista šizofreno. To je isto kao da nekog kuhara proglasiš trovačem ljudi, a onda sam navališ jesti sve što on sprema. Zaista šizofreno, ali od klanjatelja 'proročice' plagijatorice posve očekivano.
 
Natrag
Top