Sygic Navigacija

UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Sygic 22.2.1-2075

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka

Podrzava -
arm64-v8a

Ako zelite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate -
Ovdje

Hvala - braonpas

Najnovije mape imate - Ovdje

U linkovima ispod imate tri varijante, pa probajte koja vam odgovara.

Prva - Sygic 22.2.1-2075_Skin_00.apk - sa klasicnim skinom.
Druga - Sygic 22.2.1-2075_Skin_01.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.
Treca - Sygic 22.2.1-2075_Skin_02.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.


Skin_00_01_02.jpg

Sygic 22.2.1-2075_Skin_00
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Sygic 22.2.1-2075_Skin_01
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Sygic 22.1.2-2075_Skin_02
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Zasto mi sad sygic truck ne javlja jednu veliku vecinu kamera, a prije je bilo ok? Mijenjao sam app (anymap, cini mi se) i nove mape sam stavio...do cega je?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Sygic 22.2.5-2090

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka

Podrzava -
arm64-v8a

Ako želite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate -
Ovdje

Hvala - braonpas

Najnovije mape imate - Ovdje

U linkovima ispod imate tri varijante, pa probajte koja vam odgovara.

Prva - Sygic 22.2.5-2090_Skin_00.apk - sa klasičnim skinom.
Druga - Sygic 22.2.5-2090_Skin_01.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.
Treca - Sygic 22.2.5-2090_Skin_02.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.


Skin_00_01_02.jpg

Sygic 22.2.5-2090_Skin_00
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Sygic 22.2.5-2090_Skin_01
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Sygic 22.1.5-2090_Skin_02
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
SMD - TomTom 2022.09 SYGIC20 # TomTom 2021.09 # HERE 2022.06 # TomTom 2022.06 V9 + content.info

NOVO - TomTom 2022.09 SYGIC20

TomTom 2022.09 SYGIC20.x.x mape su za verzije Sygic 20.x.x
TomTom 2021.09 su mape za verzije Sygic 18.8.6 i nize verzije.
HERE 2022.06 su mape za Sygic Truck navigacije uz mogucnost koriscenja u Sygic Aura 20.x.x.
TomTom 2022.06 V9 su mape za Sygic InCar i GPS Navigation World.



Napomena - Contenet.info kojeg dobijete sa HERE 2022.06 mapama koristite za SygicTruck navigacije.
Ako želite koristiti - TomTom 2022.06 V9 - mape u verzijama Sygic Aura 20.x.x onda koristite content.info kojeg dobijete sa mapama - TomTom 2022.08 SYGIC20.x.x ili TomTom 2021.09

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje HERE mapa u SygicAura - 20xxx i dalje vrijedi.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Sygic Aura verzija 22.2.5

Wrong-way warning now available for all users
(instead of Premium only)
Wrong-way warning improvements and adjustments

Pošto niko ne piše kakvih novosti ima u novim verzijama navigacije Sygic, staviću ono što je administrator Beta FB grupe napisao za verziju 22.2.5. "Epohalno" unapređenje:
Wrong-way warning

Tomáš Karel, admin​

[RELEASE INFO]
Hello guys,
we have just released new production version 22.2.5 with following changes (incl. changes from BETA 22.2.1):
  • new core (routing adjustments, EV mode adjustments, stability improved)
  • wrong-way warning now available for all users (instead of Premium only)
  • wrong-way warning improvements and adjustments
  • Android 11+ do not receive background position fixed
  • black screen flickering fixed
  • ability to choose GPS location provider (better position reception for app)
  • automatic day/mode switching fixed (devices had this problem when battery saver mode was turned on)
  • waypoints as duplicates bug fixed
  • report button on startup crash was added
  • miles formatting in Android auto adjusted
  • correctly evaluate nonstop EV stations
  • Czech TTS road numbers fixed
We are stil working on the "disco mode" screen flickering, hopefully it will be fixed with new core, traffic improvements are on the way, and Google Assistant voice search was sent for analysis. Many more app improvements are on the way.
Thank you for testing and have a nice weekend!

Često imam polemike sa ovim ipak korektnim administratorom. Više puta sam ga pitao u vezi sa ovom "genijalnom" (nepotrebnom) funkcinom "Upozorenje za vožnju u kontra smeru". Najpre je tvrdio da se upozorenje javlja samo ako se susretnu najmanje DVA vozila u jednosmernoj ulici. Naravno, bez dokaza. Probao sam u obližnjoj jednosmernoj ulici, nije bilo upozorenja. I on je improvizovao:

Hello Srba, I think you do not fully understand this feature. It cannot warn you when you are going in the opposite direction in some small one-way road, there would be a lot of false warnings due to map/road changes. It determines it on highways. The software triggers the alarm system, which comes down to acoustic and visual warnings issued to both you and the other drivers in the vicinity. The wrong-way driver also receives additional warnings, including a notification asking them to check the direction of travel and safely stop as soon as possible.

Ja sam išao i dalje i ponudio mu opkladu da sam ubeđen da ta funkcija, kao i mnoge druge u Sygic navigaciji ili ne funkcioniše ili je pogrešno smišljena. Nije se oglasio. Ipak danas mi je jedan član odgovorio citirajući ZVANIČNI Sygic tekst:

Sygic GPS Navigation adds a cloud-based solution for quickly detecting and warning you of wrong-way drivers

U lepo sročenom i ilustrovanom tekstu je data slika u fotošopu, dakle, Fake.

1662646335658.png

Kao što se vidi, analogni brzinomer ("kazaljka") pokazuje da je brzina 0km/h a na ekranu navigacije piše da automobil ide brzinom od 115km/h. Ako automobil stoji, brzina NULA, nijedna navigacija ne zna u kom se smeru kretao ili namerava da se kreće...

Malo sam se našalio, da bih izazvao i ostale i napisao da ću iduće nedelje BEZBEDNO voziti kratku relaciju na Bulevaru u Beogradu, u kontra smeru, i proveriti da li ovde funkcioniše najnoviji "izum" Sygic programera. Ubeđen sam da nema šanse da se bilo kakvo upozorenje pojavi... Već sam, uz opkladu, administratoru Karelu napisao da je zaista nepotrebno da se to javlja samo na auto-putu a ne i na dugačkim bulevarima, kao što je Bulaver Kralja Aleksandra u Beogradu... slika u prilogu. Koliko se sećam, za poslednjih 5 godina u Beogradu je zabeležen samo jedan slučaj vožnje u suprotnom smeru na auto-putu.... Čovek nije dobro izabrao uključenje i krenuo trakom za isključenje...

Na kraju, da ne ostane nedorečeno, Sygic je nabrojao da je, pored ostalih, u svim državama na Balkanu podržana nova funkcija...

Dakle, Sygic i dalje radi po sistemu "trla baba lan"... Umesto da se bavi pametnijim stvarima, unapređenjem glavne funkcije, a to je GPS navigacija.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    82,3 KB · Pregleda: 14
  • Syg 2.jpg
    Syg 2.jpg
    42,1 KB · Pregleda: 14
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
444
Ja sam prekjuce isao u Krusevac i mogu da kazem da i dalje u sirem centru grada i posle godinu dana Sygic sa TomTom mapom nema pojma da su nekih 4-5 ulica jednosmerne. Zadnji put sam tamo vozio proslog juna, ponadao sam se da je bar neka od tih ulica dobila azuriranje kad ono potpuno isto. Krusevac nije bas ni tako mali grad da ne mogu da isprave ovo ni posle vise od godinu dana. Ocigledno im Srbija nije bas previse bitna. Al dobro, trebalo je da se naviknem do sad da nikome nismo bitni al izgleda da sam optimista :)
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
795
@ivica122
Daj slike i nazive ulica. I stavi strelicu za dozvoljeni pravac i obelezi, ako je potrebno, pocetak i kraj.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
444
Uh, pa nemam pojma tacno koje su ulice, ne poznajem bas Krusevac, zato sam i vozio sa navigacijom, ali vrteo sam se oko centra duze nego sto je potrebno bas zbog jednosmernih ulica koje u navigaciji nisu takve. A otvorim sad google mape da vidim na street view da li mogu da prepoznam gde su te ulice kad ni tamo nema pola grada?! O cemu se radi, kao da Krusevac nekom nije po volji :) Pa manji gradovi po Srbiji imaju bolju pokrivenost na street view, ili se varam mozda?....
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Kruševac - jednosmerne ulice

Pošto sam poreklom iz tog kraja, u Kruševcu imam dosta rođaka i prijatelja. Nekada sam svakog leta bar mesec dana provodio u tom gradu. Poslednji put sam bio pre 2 godine. Vraćajući se sa Starog groblja, vozio sam rođake koji su želeli na autobusku stanicu jer nismo išli na istu stranu... iGO Israel navigacija me srećom pogrešno povela na Jasički put iako sam želeo da vozim (po navici) kroz Bivolje. Znam sva ta mesta i po nazivu i ispalo je i bolje za put do Pojata....

Sada sam malo bolje pogledao oko Centra. Izgleda da je najbolje da se čovek parkira kod Spomenika i onda da traži odredište pešice. Naravno, šalim se...

Gledao sam sa čuđenjem ulicu Nemanjinu koja je jednosmerna ali se smerovi ulivaju ka sredini. Zašto, ko zna. Napravio sam rutu od Nemanjine 3 do Vladetine 3. Pošto PlanPlus, GMaps i HERE imaju isti dvosmerni deo Trg Despota Stefana, pretpostavljam da je to i u stvarnosti sada tako. Na slikama se vidi da ove 3 mape prave istu kratku rutu. iGO Israel sa TomTom mapom 2021.12 vodi južnim delom, Kosovskom ulicom. A ta ista, Kosovska ulica, je zatvorena prema sadašnjim mapama TomTom i Sygic, jer ove dve navigacije vode severnim delom, glavnom i zakrčenom Vidovdanskom ulicom... Uz sve ovo, vidim da je Ulica Majke Jugovića u središnjem delu (izgleda) pešačka zona. Ko tu može da se snađe!

Iz svega ovoga, zaključujem da ovde jedino mogu da voze taksisti i to bez navigacije. Samo na "znanje".

Ovakav "splet" jednosmernih ulica u samom centru grada možda nema ni Beograd. Eto, kolega @ivica122, mislim da je sve ovo doprinelo da ti (izgleda) nijedna navigacija nije mogla pomoći u Kruševcu :). Jedino neko ko živi u Kruševcu, i dobro poznaje ulice, može ukazivati na greške u mapi. Moj brat od tetke, recimo, kada sam ga sada konsultovao, pojma nema...


U prilogu su rute u raznim navigacijama na pomenutoj putanji dužine od samo 250m (!?)
 

Prilozi

  • Screenshot_20220913_192327_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20220913_192327_com.sygic.aura.jpg
    57,1 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20220913_192236_com.tomtom.navapp.huawei.jpg
    Screenshot_20220913_192236_com.tomtom.navapp.huawei.jpg
    44,1 KB · Pregleda: 6
  • Screenshot_20220913_191627_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_20220913_191627_com.google.android.apps.maps.jpg
    41,5 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20220913_191233_com.nng.igoprimoisrael.javaclient.jpg
    Screenshot_20220913_191233_com.nng.igoprimoisrael.javaclient.jpg
    53,1 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20220913_191132_com.nng.igoprimoisrael.javaclient.jpg
    Screenshot_20220913_191132_com.nng.igoprimoisrael.javaclient.jpg
    51,1 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20220913_191424_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20220913_191424_com.android.chrome.jpg
    34 KB · Pregleda: 4
Natrag
Top