Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Sygic 22.3.0-2095
Napomena - verziju za uredaje sa armeabi-v7a sam kreirao na bazi zadnje koja je radila sa tom konfiguracijom - Sygic_22.1.2.
Testirajte da vidimo da li radi.
Treca - Sygic 22.3.0-2095_Skin_02.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.

Pogledajte prilog 156224

Sygic 22.3.0-2095_Skin_02
[Hidden content]
Svaka čast! Preuzeo sam apk za boju verzija 3 i instalirao na telefonu armeabi-v7a Samsung J5.
Proverio sam, "pronašao" gužvu na Ibarskoj magistrali i, očekivano, nova funkcija AVOID TRAFFIC se i ovde "pokazala". Umesto, uz gužvu, 2.4km za 10min, Sygic je eliminisao gužvu (traffic) i sada je nova ruta 4.9km za 14 min. Ipak, sada to vreme "14 min" je označeno lepom zelenom bojom, dakle, nema gužve na putu!?

Ipak, bitno je da je @nens korektno otključao apk 2.3.0 i da se ona može instalirati i na telefonima sa instrukcionim setom armeabi-v7a. To je ustvari jedino bitno. Administrator na FB grupi me nije ni izbacio zbog mog pisanja, ali nije ništa komentarisao. Tamo sam uvredio i sve ostale članove, njima ne smeta, oni to i ne shvataju...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220924-094602-1.png
    Screenshot_20220924-094602-1.png
    67,6 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20220924-094658-1.png
    Screenshot_20220924-094658-1.png
    68,8 KB · Pregleda: 9
  • Screenshot_20220924-095300.png
    Screenshot_20220924-095300.png
    127,2 KB · Pregleda: 8
  • Screenshot_20220924-095448.png
    Screenshot_20220924-095448.png
    220,3 KB · Pregleda: 8
  • Screenshot_20220924-095838.png
    Screenshot_20220924-095838.png
    142 KB · Pregleda: 8
  • Screenshot_20220924-095851.png
    Screenshot_20220924-095851.png
    354,8 KB · Pregleda: 9
  • Screenshot_20220924-095913.png
    Screenshot_20220924-095913.png
    148,2 KB · Pregleda: 10
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
21
Na početku odmah da stavim "disclaimer" da ne koristim Sygic, ali eto pratim dešavanja oko njega i drugih navigacija koje koristim i ne koristim.

Pokušavam da razumem ovu dugu polemiku na temu još jedne gluposti u ovoj navigaciji. Otprilike:

1. Korisnik zatraži rutu od tačke A do tačke B.
2. Korisnik dobije najbržu i (uslovno) najkraću rutu koja uključuje i prolazak ķroz saobraćajnu gužvu.
3. Korisniku se ne sviđa što mora da prođe kroz gužvu i bira opciju izbora rute koja izbegava svaku saobraćajnu gužvu.
4. Korisnik dobija zahtevanu rutu koja prolazi putevima na kojima nema nikakve saobraćajne gužve.
5. Korisnik ima problem što nova zahtevana ruta bez ikakve saobraćajne gužve nije kraća od prethodno dobijene najbrže i (uslovno) najkraće rute koja ipak uključuje i prolazak saobraćajnicama na kojima ima gužve, ali su i pored toga najbrže i najkraće.

Ako nisam pogrešno razumeo, ova funkcija radi ono što kaže, prolazi putevima bez ikakve saobraćajne gužve. Ne znam kako ovi očekuju da dobiju bržu i kraću rutu od one koja je već najbrža i najkraća i pored toga što uključuje saobraćajnu gužvu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Mislim da je to sve nemoguće dobiti jer to je samo jedno pomagalo
navigacijappor.ed naseg vozačkog iskustva i mozga a mislim da bi za optimalne rute i bez gužve i zastoja najbolje bilo da si nabavimo neki manji helihopter
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Pokušavam da razumem ovu dugu polemiku na temu još jedne gluposti u ovoj navigaciji...
1. Korisnik zatraži rutu od tačke A do tačke B.
2. Korisnik dobije najbržu i (uslovno) najkraću rutu koja uključuje i prolazak ķroz saobraćajnu gužvu.
3. Korisniku se ne sviđa što mora da prođe kroz gužvu i bira opciju izbora rute koja izbegava svaku saobraćajnu gužvu.
4. Korisnik dobija zahtevanu rutu koja prolazi putevima na kojima nema nikakve saobraćajne gužve.
5. Korisnik ima problem što nova zahtevana ruta bez ikakve saobraćajne gužve nije kraća od prethodno dobijene najbrže i (uslovno) najkraće rute...

Ako nisam pogrešno razumeo, ova funkcija radi ono što kaže, prolazi putevima bez ikakve saobraćajne gužve. Ne znam kako ovi očekuju da dobiju bržu i kraću rutu od one koja je već najbrža i najkraća...

Sygic reklamira (i nepošteno naplaćuje) novu funkciju kojom se IZBEGAVA SAOBRAĆAJNA GUŽVA:

ESCAPE THE TRAFFIC
• Avoid traffic jams with the most accurate real-time traffic information with data collected from more than 500 million users worldwide*


Pitam se kako ovo treba razumeti. Mislim da je namera bila da je ovako POPRAVLJENA NAVIGACIJA I RUTA kojom vozimo. Prevedeno: Sygic je sada još bolja navigacija... Nažalost, nije tako. Vožnja, posebno u gradu, je vezana i za velike gužve. Na pomenuti način se vozačima ništa ne olakšava. Jedan Belgijanac kaže da "Avoid Traffic radi baš onako kako treba da radi"!? E, to je izvor polemike i neslaganja... Vozač ništa ne dobija ukoliko se vozi ulicama na kojima nema gužve. Inače, veliko je pitanje da li zaista u tim uskim uličicama nema ili neće biti gužve, ili čak bukvalnog zaglavljivanja ako je jednosmerna sa jednom trakom. U postu #3,908 sam pokazao da je apsurdno da se zbog neminovne gužve na kružnom toku, u dužini od samo 100m, onako kruži. Jutros sam na istom kružnom toku dobio još goru situaciju:

1664187825558.png

Umesto da se normalno malo sporije prođe tih 812m za 3 min, Sygic neshvatljivo nudi rutu od čak 4.8km sa trajanjem od 13min. Kome je ovo normalno? Meni nije! Izgleda da jedino ja ne vidim da je opcija Avoid Traffic korisna!? Posebno je pogrešno što te parametre (dužina vožnje i trajanje) ne vidimo odmah nakon ponude da tapnemo na Avoid, pa da znamo na čemu smo. Tako rade i GMaps a i TomTom. Pomenute navigacije nam ponude a mi možemo prihvatiti ili ne.... Znači, moralo bi i da se predvidi da ne želimo ovako glupu putanju. Međutim, kada smo jednom tapnuli, nema vraćanja. Sa Re-Center prelazimo u mod za navođenje... Dakle, JA NISAM OČEKIVAO DA PONUĐENA RUTA BUDE NITI BRŽA, NITI KRAĆA, to je nemoguće, ALI SAM OČEKIVAO DA BUDE NORMALNA i LAKŠA. Eto, kolega @gambini, u tome je problem! Ne shvatam vozače i korisnike navigacija kojima je Avoid Traffic korektno odrađena i korisna funkcija. Sygic je morao da predvidi da, ukoliko se mora voziti kroz gužvu, da tako i ostane ako je to optimalna vožnja. Jer je i gužva sastavni deo saobraćaja i tu nekada nema pomoći. A ne da po svaku cenu izbegavamo gužvu. Navigacija nam valjda koristi da vozimo lakše i brže a ne da glumimo budale, kako taj Belgijanac predlaže: "Mnogi vole da voze i pola sata duže nego da čekaju u koloni". Slažem se, ali to važi za rutu od 100km a ne a od 100 metara... Možda mnogi ne žele da plate nekoliko evra na auto-putu "Miloš Veliki" i voze i dalje opasnom i zakrčenom Ibarskom magistralom. Oni sigurno smatraju da ta ušteda vredi bez obzira na gubljenje vremena, mučenje, i stresove koje imamo vozeći kroz opasne deonice (crne tačke)... Ipak, "ima nas raznih", svako ima pravo da vozi kuda želi, pod uslovom da poštuje propise. To na Ibarskoj magistarili nije slučaj. Tamo se vozi i preko dvostruke pune linije, pretiče kolona, "uleće u makaze"....

Dakle, niko "ne očekuje da dobije bržu ili kraću rutu od one koja je već najbrža i najkraća" ukoliko tapne na Avoid Traffic. To niti Sygic kaže, a nisam nikada ni ja napisao. Očekujemo valjda, ukoliko nam je navigacija potrebna, da nam bar malo pomogne i olakša vožnju... Ako sam i dalje nejasan, ne znam da li sam ja kriv, ili oni koji ne razumeju šta želim da istaknem kao još jednu Sygic glupost.
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
21
Nemam screenshot svog posta, ako administratori nisu obrisali u prvoj ili drugoj rečenici sam napisao da je u pitanju glupost.

Izvinjavam se. Mislio sam da se gomila korisnika žali na ovu novu funkcionalnost, pa sam impulsivno odreagovao. Uglavnom sada mi je jasno šta je problem. Mi bismo hteli da u situaciji kada imamo optimalnu rutu da kliknemo na dugme "izbegni svu saobraćajnu gužvu" i kada dobijemo takvu rutu bez saobraćajne gužve da ona ne bude baš bez gužve nego malo da prošara. Jasno.
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
zadovijek problemi kad ocu mape i noviju app da ubacim...skinuo sam truck 22.2.0 any map i kad je startujem posle par sek kad treba da se "pozicionira" jednostavno se ugasi...sad ne znam da li su mape tt 2022.09 uopste za truck ili me zeza nesto ovaj wcl folder...ako moze pomoc
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Nemam screenshot svog posta, ako administratori nisu obrisali u prvoj ili drugoj rečenici sam napisao da je u pitanju glupost.
Izvinjavam se. Mislio sam da se gomila korisnika žali na ovu novu funkcionalnost, pa sam impulsivno odreagovao. Uglavnom sada mi je jasno šta je problem. Mi bismo hteli da u situaciji kada imamo optimalnu rutu da kliknemo na dugme "izbegni svu saobraćajnu gužvu" i kada dobijemo takvu rutu bez saobraćajne gužve da ona ne bude baš bez gužve nego malo da prošara. Jasno.
Zašto bežiš od skrinšotova? Zašto te oni toliko plaše. Verovatno zato jer su to činjenice ...
Ti si zasta genijalac. Zašto si našao za potrebno da se oglasiš u vesi sa nečim o čemu NEMAŠ POJMA. Sam si napisao da Sygic ne koristiš. Dakle, nisi instalirao ovu novu verziju pa nisi ni mogao da probaš kako radi ta "nova funkcionalnost". Ne reče nam šta ti je sada jasno. TEBI BAŠ NIŠTA NIJE JASNO. Samo lupaš... Niko od korisnika nije "tražio" tu novu funkcionalnost, Sygic nam je sam ponudio. Ja sam želeo da probam da li je korisna... Da si probao, video bi da i sa prvim "tapom" aplikacija ne "briše" uvek onu crvenu ikonicu koja pokazuje kašnjenje zbog gužve. I nigde ne piše da je to dugme sa značenjem: "izbegni svu saobraćajnu gužvu", već da eventualno izbegne onoliko koliko se može... Prema tome, ako nemaš šta pametno da napišeš, nisi obavezan da pišeš bilo šta. To pravila foruma ne traže... Uostalom, pošto je tebi "sve jasno i bez instalacije i testiranja", zašto ne pokušaš da pomogneš kolegi koji je zatražio pomoć u vezi sa Truck verzijom i da mu genijalno rešiš problem.

Dužan sam da kolegama objasnim zašto sam ovo napsiao. Razlog je jednostavan. Trudim se da nešto i analiziram, da proverim novu funkciju... Dosta vremena je potrebno i da se nešto ilustruje... I javi se neka lenština, koji nikada ništa nije uradio i krene da provocira...
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
@bolcas
Imao si slican problem i sa prethodnom verzijom i mapama.
# 3864 - 3868.
Kako si tada rijesio problem?
Mozda da ponovo obratis paznju na te postove.
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
21
@navigas
Kao što rekoh, mislim da je ova nova funkcionalnost glupost. Takođe rekoh da sam mislio da se gomila ljudi žali na ovo, a ustvari je u pitanju jedna osoba koja vređa ljude u nekoj Facebook grupi, a i šire - pozdrav za administratore.

Takođe, evo nisam bio lenj, pogledao sam jedan od Vaših prethodnih postova i boldovano ste citirali engleski opis nove funkcionalnosti gde piše da zahvaljujući bogatim informacijama ćete izbeći saobraćajne gužve. I ništa više. Mogli biste da pročitate šta sami pišete pre no što dodate Vaše tumačenje "eventualno izbegne onoliko koliko se može". Kao što ste boldovali u svom postu odgovore na nešto što nije rečeno tako i tumačite kako hoćete.

Priznajem, u skladu sa samo Vama znanim tumačenjem ova nova funkcionalnost ne radi. Možete da nastavite da vređate i da se svađate.
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Kad bih se ja sjetio kako sam to rijesio super bi bilo! Ubacio sam nt mape i radi...jes da mi nt nisu bas zadovoljavajuce za "gore" ali posluzice...
 
Natrag
Top