Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Da, odjednom! Nisam ja nista novo ubacivao jos od ljetos...strah me je da diram bilo sta dok kuci ne dodjem jer ako sto ode "po zlu" onda sam u velikom problemu!
 
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
59
Zašto stalno stoji verzija mape iz Januara 2022 i sljedeći update uvijek stoji naredni mjesec ali kada dođe taj mjesec ne nudi update?
Screenshot_20220414_012805.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.653
Uvek je tako sa regularnim, zvaničnim apdejtovima. Razlog - politika firme.
Zato su izmišljeni downloader-i :d
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.980
Sygic 22.0.3-2031

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka

Podrzava -
armeabi-v7a - arm64-v8a

Ako zelite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate -
Ovdje

Hvala - braonpas

Najnovije mape imate - Ovdje

Sygic 22.0.3-2031
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
59
Ove dve posljednje verzije izbacuju ovakvu dobrodošlicu prilikom pokretanja, a posljednja crashuje 1-2 puta prilikom pokretanja. Nakon toga radi normalno. Android 11, Honor 50.
Screenshot_20220417_230939.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Pozdrav jučer sam imao priliku da malo više istestiram Sygic 22.0.3-2031 jer sam išao na put od Vinkovaca do Tomislavgrada znači putem Šamac,Modriča,Doboj,Vitez,Zenica,Bugojno,Kupres i dalje i mogu vam reći da je navigacija savršeno odradila niti jednom nije omanula ali najviše me je fasciniralo koliko ima kamera za brzinu na tom djelu mislim da ih je bilo preko 30 komada i sygic je uredno za svaku javio prije 400 metara a naredio sam i glasovno da mi javlja,znači zaključak nisam vjerovao da ima toliko kamera za brzinu i da nisam sa sygicom vozio najmanje bih par kazni dobio zato što tu dugo nisam išao i stvarno su pretjerali koliko ih ima ali eto svaka čast sygicu ,za napomenuti imam najnovije kamere za europu offlinespeedcams.dat koje su napravljene prije par dana i savršeno rade na mojij multimediji u autu na androidu 9.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
TEST Sygic Truck GPS Navigation 21.1.1

Android Truck navigacije smo počeli malo da analiziramo ali smo brzo odustali. Ovih dana sam probao ponovo ali sa zanimljivim podešavanjem: Truck navigaciju sam podesio sa parametrima mog putničkog automobila. Razlog je bio taj što sam primetio da bilo koliko da smanjim nosivost ili geometrijske vrednosti kamiona, Sygic Truck navigacija uvek određuje rute koje su iste i za nosivost 2.5t i deset puta veću, za 25t. Nažalost, izgleda da navigacija samo uzima u obzir ime selektovanog vozila, Truck, i malo, ili skoro nikako, ne određeuje rutu u zavisnosti od dužine, širine i visine vozila... Ovako izgledaju slike iz realne vožnje "kamiona" veličine i nosivosti srednjeg automobila.


1650559450455.png

Na prvoj slici se vidi podešavanje "Kamiona", na drugoj je ruta koja uzima u obzir težinu od 1.6t i visinu od 1.5m. Ruta do Liona, restoran "Lipov lad" umesto uobičajenih 12 do 15km iznosi 75km (!?) i vožnja traje umesto prosečnih 30 do 35min, čak 1h i 46m. Na trećoj slici se vidi algoritam koji je u najmanju ruku smešan. Da bi se izbegao deo ulice gde je zabranjen saobraćaj kamionima, navigacija ulazi na parking marketa "Lidl" i to najudaljeniji deo parkinga koji normalno nije kategorizovan za različita vozila, tako da mu ne smeta ni Kamion. Ista glupost se ubrzo pokazuje i na četvrtoj slici gde navigacija predlaže rutu koja prolazi kroz benzinsku pumpu. Nisam skrenuo odmah ali navigacija insistira, na petoj slici isto skretanje desno i prolaz kroz parking-ulicu u kojoj su parkirana vozila sa obe strane. Ta ulica je paralelna Ulici Kneza Višeslava, ona nije prava saobraćajnica već PARKING PROSTOR. Inače, u Ulici Kneza Višeslava se normalno svakog dana vide i teški kamioni za dostavu i građevinarstvo...

Mislim da nikakav dalji komentar nije potreban. Navigacija Sygic Truck NIJE ZA UPOTREBU. Mene samo čudi da niko od kolega koji su probali ovu navigaciju to nije primetio ranije. Posebno kolega @bolcas, koji ovu navigaciju koristi u realnoj vožnji i samo je nekoliko puta imao nevažne primedbu na rutiranje. Delovalo je da je sve ostalo u redu sa ovom navigacijom i da mu ona pomaže... To je tvrdio i kolega @INTERPOL koji je pisao da su on i njegov prijatelj tom navigacijom opremili hiljade kamiondžija i svi su prezadovoljni!? Istini za volju, primetio sam da neki vozači u Fejsbuk grupama CONVOY koriste Sygic Truck, ali izgleda da niko od njih ne zna kako se navigacija koristi. Kada bolje razmislim, izgleda da je svim kamiondžijama koji korste ove Android Truck navigacije sasvim dovoljan i Google Maps... Doduše, mnogi paralelno sa Sygic Truck imaju i GMaps navigaciju na telefonu. Sada mi je i jasno zašto...

Nažalost, i dugo očekivana TomTom GO Navigation sa setovanjem Truck vozila, je isto đubre. Moram da napomenem da imam utisak da TomTom NDS verzija može biti navigacija za kamion. Ipak, za to je potrebno da neko malo ozbiljinije testira... U prilogu je slika i slična analiza TomTom GO Navigation (Beta) koju sam takođe podesio parametrima za automobil. TomTom kaže "Route does not comply with your vehicle profile" tj. "Ruta nije u skladu sa profilom vašeg vozila". Kada se izabere Mod za Car (automobil) navigacija radi normalno uz neke već primećene male nelogičnosti... Slažem se da nijedna navigacija nije idealna, ali je ovo van svih mojih (negativnih) očekivanja...

Preciznije rečeno, ni Sygic Truck, ni TomTom GO u Truck modu nisu navigacije koje se mogu preporučiti vozačima kamiona. Ako sam ja u kratkom testu primetio ovakve gluposti, ko zna šta se sve zaista dešava u realnoj vožnji... Mislim da ovo što sam primetio je velika sramota i za Sygic i za TomTom Android verziju...
Prema tome, kolege, voleo bih da čujem vaša iskustva. Ipak, mislim da samo PNA navigacije Garmin i TomTom mogu da pomognu u vožnji velikih i teških kamiona... Eventulano i CoPilot Truck za koju sam odavno napisao da mi se najviše dopala...
 

Prilozi

  • TomTom Truck.jpg
    TomTom Truck.jpg
    101,2 KB · Pregleda: 15
Natrag
Top