Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Pa sve je čovjek upakovao samo stavi u maps i ožeži jedino te mape ne rade na najnovijim verzijama sygic zadnje što radi na verziji 17.9.1 poslije ne.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Mape se skidaju sasvim legalno iz same app.
Ili priloženim downloaderom baš ako želiš.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Direktno iz same aplikacije
Jedini problemčić je to što poslednja izdanja Sigika rade samo sa TT mapama. Nešto su se pokoškali sa Here izdavačem.
Uzgred, nigde ne videh 2019.03 mape, nešto si požurio. Nije ovo Garmin.
Ima za "Srbija, BiH, Crna Gora, Makedonija, Hrvatska", Nens kačio negde u prethodnim postovima.
Mrzi me da listam, lakše mi da okačim, evo ti downloader ako ti je potreban, ali samo do 2018,12:
Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.

Edit:
proverio sam, na serveru još nema fajlova za npr. Sloveniju i Grčku
Ima za Bugarsku, ali iskreno mrzi me da skidam
Modifikuj skriptu sam ili skidaj fajlove direktno

Ako ti nešto znači evo ti lista fajlova
Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.
za ostalo pobrini se sam :)
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
Ovako -
1. Imate ovdje postavljenu verziju - Sygic 17.6.0 - https://serbianforum.org/threads/sygic-gps-navigacija.387146/post-2322911
Aplikacija radi sa mapama - xxx.nt.2019.03 i xxx.ta.2019.03.

2. Aplikacija - Sygic Truck 13.8.6 build 1622 - https://serbianforum.org/threads/sygic-gps-navigacija.387146/post-2322677.
Aplikacija radi sa mapama - xxx.nt.2019.03.

Mape nekih zemalja - xxx.nt.2019.03 - sam postavio ovdje - https://serbianforum.org/threads/sygic-gps-navigacija.387146/post-2359776.

Mape - xxx.nt.2019.03 - ne rade sa "novijim" verzijama Sygic Navigation, ali rade npr. sa gore navedenim verzijama.
Ubuduce najvjerovatnije samo na verzijama Sygic Truck.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Evo ovu su meni odgovorili iz Sygica :
Pozdrav,
Navteq (NT) / Ovdje su datoteke mapa dostupne samo u našoj aplikaciji za navigaciju Sygic Truck, posebno za profesionalne vozače s velikim brojem okretaja (kamioni, autobusi, karavani).
Sygic GPS navigacija ne podržava Navteq / Here format karte, tako da se te karte ne mogu koristiti u ovoj aplikaciji, niti ih planiramo mijenjati u budućnosti. Također, licenciranje Navteq / Here mapa je mnogo skuplje od TomToma, a za većinu običnih korisnika cijena bi bila previsoka.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Da

Elem moram nešto da prokomentarišem. Koliko god da mi se Sygic sve više dopada, vizuelno i funkcionalno, toliko ga sve više psujem.
Naime, i dalje pravi omaške tamo gde ne bi smeo - rutiranje.
Dobro je ako treba da me dovede odavde do Konstance (Rumunija). Dajem kao primer jer sam za protekle praznike imao malo podužu turu u susednoj nam državi. Da se razumemo, nije nikakva nauka, jer su putevi pravi, nema mnogo skretanja, bez obzira na kilometražu. Ali po samim gradovima ume da pravi neshvatljive greške.
Znam to zasigurno jer sam na dva moba pokretao i Copilot, i TomTom, i NDS, iGO ponajmanje jer njega nema više šta da gledam. Čak i arčio GMaps konstantno, jer sam imao ino net 1GB za tih nedelju dana. Krivo mi je što se nisam setio da napravim skrinšotove, trebalo bi da ih prosledim odgovornoj gospodi.
Ajde tamo, ne poznajem gradove pa mogu i da kažem da sam se prešao ponešto. Međutim, za prethodni vikend sam išao u Požarevac, koji solidno poznajem, i za koji obično i ne pokrećem navi. Ali kada mi je pritrebala konkretna adresa koja mi je nije bila poznata, pokrenuh prvo njega. Onda iznenađenje jer mi je okazao neku idiotsku rutu od xx km. E to sam tek trebao da pribeležim. Naravno, upalila mi se lampica i odmah potom pogledao TT, koji mi je lepo pokazao put od 6-7km obilaznicom, naveo me perfektno i uštedeo i vreme i put. Potom, još, jedno diskutabilno rutiranje po samom centru i bližoj okolini, navelo me da Sigik stavim do daljnjeg na stand by.
Da dodam, ni GMaps nije mnogo bolji kada stvarno treba da se pokaže u ovom svetlu. Brlja itekako. Samo što njega i ne uzimam kao navigacioni softver, već kao turističkog vodiča.
Ovi utisci ne pripadaju u celosti temi, ali morao sam da podelim.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Apsolutno se slazem, sve sto si napisao mogu da potvrdim iz licnog iskustva. Imam u kolima i Sygic i Sygic truck, ova druga je meni najlepsa i uporano sam i dugo pokusavao da je koristim ali definitivno sam odustao od nje proslog leta kada me je po Kritu navodila totalno nebulozno. A takodje i iGo, pravio je slicne greske. Probao i G maps, jeste nesto bolje rutiranje ali i tamo naleti po neka glupost pa cak i opasna situacija, na primer skretanje preko pune linije i to ispred tunela!

U fazi sam testiranja TomTom navigacije i za sad sam zadovoljan, napisacu vise kad je budem lepo istestirao ovog leta.
 
Natrag
Top