Sygic Navigacija

UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Sygic 16.4.5

ef85b15b131b.png


Uputstvo
- Kopirati Sygic folder na root
- Ako nemate, preuzmite mape i content.info samo sa -Sygic PC maps DOWNLOADER
- Dodajte svoje fajlove (glas Sygic/Res/voices, rute, itd)
- Instalirati apk

Uputstvo za instalaciju na eksternu SD karticu
- Preimenovati folder Sygic u files i kopirati na eksternu SD karticu u folder Android/data/com.sygic.aura/
Dodajte svoje fajlove (glas Sygic/Res/voices, rute, itd)
- Instalirati apk

voices imate ovdje -

http://serbianforum.org/threads/sygic-gps-navigacija.387146/page-225#post-1962709
* Samo za clanove foruma. Ne dijeliti dalje.

Apk + Base folder

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Sygic 16.4.6

ef85b15b131b.png


Uputstvo
- Kopirati Sygic folder na root
- Ako nemate, preuzmite mape i content.info samo sa - Sygic PC maps DOWNLOADER
- Dodajte svoje fajlove (glas Sygic/Res/voices, rute, itd)
- Instalirati apk

Uputstvo za instalaciju na eksternu SD karticu
- Preimenovati folder Sygic u files i kopirati na eksternu SD karticu u folder Android/data/com.sygic.aura/
Dodajte svoje fajlove (glas Sygic/Res/voices, rute, itd)
- Instalirati apk

voices imate ovdje -

http://serbianforum.org/threads/sygic-gps-navigacija.387146/page-225#post-1962709
* Samo za clanove foruma. Ne dijeliti dalje.

Apk + Base folder
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.07.2014
Poruka
18
Ma ljudi, ovaj Sygic je lud totalno. Postoji li ijedan softver da ovako izbacuje nove verzije? Ili kod njega nešto generalno ne valja ili ih naš nenadsenn sam pravi svako malo iz zabave (hahha, šala. Bez zamjerke nenadsen-svaka ti čast i gad bles ju. I svu ekipu ovdje)
 
Učlanjen(a)
13.07.2014
Poruka
18
Govoreći ozbiljno, radi se o tome da im se ne može vjerovati, prodaju poluproizvode. Ja koristim 16.3.11 i okej je ali ja to imam onako nek se nađe ali kako je profiću kome mnogošta ovisi o navigaciji-neću reći život ali možda poslovna zarada i koji ju je na kraju krajeva i platio a za par dana će iskočiti nova poboljšana ustvari vjerojatno sa ispravljenim bagovima. Recite mi ima li u ovom išta istine, vi ste eksperti za navigacije, kapa dolje.
Dođe čovjeku da ode u Poljsku, pokuca im na vrata i reče il' kujte il' ne mrčite.
 
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
Skinuo sam sa prve strane base i apk.ubacio content i nt mape sa downloadera i kad instaliram i upalim izadje mi da nemam mape i da ih downloadujem,kad skinem mape preko aplikacije onda mi nista nije premium otkljucano.da nije version file mozda u pitanju ili nesto drugo?unapred hval


Resio problem :)
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Sygic PC maps DOWNLOADER - [HERE Europe 2016.09]

TomTom 2016.06
TomTom 2016.06 v9 maps (Sygic 14.3.4. Car and Sygic Taxi)
HERE 2016.09
OpenStreetMap 2015.10


Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Sygic mapa srb.nt.2016.03 NIJE DOBRA

Nažalost, Sygic nas nije obradovao novim HERE Truck (nt) mapama. Jutros sam probao Taxi verziju 13.6.2 sa mapom srb.nt.2016.03. Rutiranje i tako i tako, problematično, ali bi nas dovelo, kako mnogi vole da kažu, od tačke A do tačke B. Međutim, rerutiranje nije bilo korektno. Posebno me iznadilo navođenje mnogo dužim (i sporijim) zaobilaznim putem ispred podvožnjaka na ulazu u Košutnjak. Razlog sam uspeo da pronađem.

2016_03.jpg


Kao što se vidi, vožnja rutom od 4.5km (prva mala slika) koristeći Pionirsku ulicu (jednosmerni, asfaltirani i najbolji put za automobil) sa novom mapom 2016.03 traje 26m16s. Kao da ne vozim, već trčim, čovek hodajući prelazi oko 4km za 1h. Zato je navigacija predlagala "brži" put od 7.3km koji traje samo 14m32s. Probao sam i Truck veriziju 13.6.3 sa istom mapom srb.nt.2016.03. Poslednje dve slike pokazuju da i Sygic Auto 16.2.6, mapa 2016.03, pokazuje istu nelogičnost.

Pošto na HERE sajtu, slika u prilogu (HERE Maps) istu putanju kroz Košutnjak prelazi za normalno vreme, za samo 10m, zaključujem da je problem u novim Truck mapama nt.2016.03. Ko je kriv, ne zanima me...

Kada sam promenio mapu i ubacio srb.nt.2015.12, u svim pomenutim trima verzijama Sygic navigacije, sve je radilo normalno. Taxi, bar u sobnim uslovima, uz selektovan način rutiranja "Kratak" daje idealnu rutu. Naravno, ništa ne verujem dok ne proverim u realnoj vožnji, konačni zaključak ostaje za sutra. Truck verzija ispravno nudi za automobil put kroz Košutnjak, a za kamion put kojim kamion može proći jer kroz podvožnjak ne može...Slike su u prilogu.

Dakle, ne znam šta je nepouzdanije. Da li Navigacije Sygic ili najnovije HERE mape...Svako može proveriti moje tvrđenje.

P.S. Ovo su bile nt.2016.03 sa prvim downloaderom. Sada sam skinuo mapu Srbije sa downladerom koji je postavio @vladcepesh. Mapa je, kao što sam i očekivao, identična. Identične su i greške...
Sygic HERE mape 2016.09

Sa novim PC Downloaderom (post #2346) sam skinuo novu mapu Srbije srb.nt,.2016.09. Problem rutiranja, zbog loših parametara o brzini na putu, iz posta koji sam citirao, više ne postoji. Sada Sygic verzije, probao sam navigaciju Sygic Navigation, daje normalnu rutu sa realnim trajanjem vožnje. Ovo sam, izgleda, jedino ja primetio ali je sigurno da je sličan problem bio i na drugim putevima u Srbiji.To je još jedan dokaz da članovi izgleda malo, ili uopšte ne koriste i ovu a i druge navigacije. To me je više puta razočaralo. Posebno kada vidim da neko nafiluje neku navigaciju sa ažuriranom mapom cele Evrope (!?) a nikada neće voziti po Evropi. Samo "muči" memoriski prostor telefona koji će ionako brzo menjati novim apdejtom...

03_vs_09.jpg


Sa mapom srb.nt.2016.03 sam dobijao istu rutu u izboru rutiranja "Kratka" ali se vidi razlik u vremenima. Normalno vreme, sa novom mapom 2016.09, iznosi 8 minuta a sa mapom 2016.03 je bilo čak 26 minuta. Zato je navigacija morala da određuje one zaobilazne rute, slike u prilogu.

Preostale dve slike, na četvrtom i petom mestu, su takođe ilustracija da se i na drugoj putanji, Trgovačka-Miloja Zakića, stanje normalizovalo. Umesto nekadašnjih 7 minuta, sada navigacija procenjuje vožnju koja traje normalna 3 minuta. Dakle, svi koji su optuživali HERE Maps za pomenutu grešku nisu bili u pravu. Očigledno je Sygic vršio lošu konverziju. Takođe, to znači da i problem u iGO navigaciji, mape 2016.Q3 (Q1 i Q2), sa nepronalažejem gradova po imenu, je greška u iGO konverziji. Ovo mi je posebno drago jer sam, kao saradnik HERE kancelarije, insistirao na proveri i ljudi su mi dokazali da je njihova izvorna mapa korektna.

Ove ispravke u NT mapi su veoma bitne. Sada se slobodno može koristiti, u svim Sygic verzijama, nova HERE 2016.09 mapa. Ovo je suštinska izmena u novoj mapi. Sve ostalo i nije toliko bitno. Ali, potrebno je reći da je u novoj mapi nešto i promenjeno. Ispravno su ucrtani pristupni putevi u Novom Sadu, Novo groblje (slike u prilogu). Tražio sam još izmena, ali ih nisam do sada uočio. Sigurno je da ima još poboljšanja u novoj mapi.

Što se tiče problema kućnog broja za ulice koje se u pretrazi nude samo sa imenom (bez Ulica), strana 215, post #2144, on je ostao. Međutim, to i nije ozbiljan problem čim se može na način, opisan u postu #2144, lako prevazići.

U svakom slučaju, nova HERE mapa 2016.09 je donela suštinsko poboljšanje. Samo bih još dodao, možda grešim, da je čudno, ali nebitno, da se sa verzije 2016.03 odmah prešlo na 2016.09. Apdejt nt.2016.06, ako mi nije promaklo, ipak ne postoji.
 

Prilozi

  • Zaobilzno ruta 1.jpg
    Zaobilzno ruta 1.jpg
    78,6 KB · Pregleda: 23
  • Zaobilzno ruta 2.jpg
    Zaobilzno ruta 2.jpg
    114 KB · Pregleda: 24
  • NS Novo groblje 2016.03.jpg
    NS Novo groblje 2016.03.jpg
    69,2 KB · Pregleda: 24
  • NS Novo groblje 2016.09.jpg
    NS Novo groblje 2016.09.jpg
    80,3 KB · Pregleda: 23
Član
Učlanjen(a)
26.11.2012
Poruka
12
Meni su HERE mape pravile probleme sa rutiranjem . Od Valjeva do Beograd kroz centar Barajeva. I jos dosta gresaka na svim navigacijama sa ovom vrstom mapa.

Poslato sa HUAWEI G6-U10 uz pomoć Tapatoka
 
Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruka
86
2016.09 ne radi reljef (teren), isti slučaj kao i sa 2016.03
tada su izdali zakrpu, tj nove mape
ima li tko info za ove nove 2016.09 šta je s reljefom??
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Meni su HERE mape pravile probleme sa rutiranjem . Od Valjeva do Beograd kroz centar Barajeva. I jos dosta gresaka na svim navigacijama sa ovom vrstom mapa.
Kolega @mladjanovic, mislim da nije korektno napisati ovako nešto bez ijednog argumenta. Ako je to manir na drugim forumima, na ovom je odavno postala praksa da se skoro svako tvrđenje ilustruje bar jednom slikom. Pošto govoriš o HERE mapama, ne mogu da se složim sa tobom. Ne znam zašto si iz Valjeva išao do Beograda preko Barajeva !? Ali, to je tvoja stvar...
Slučajno sam pre par dana išao do Barajeva, a i po Barajevu, koristio HERE mapu u navigaciji iGO Primo i nisam imao nikakvih problema. Evo mojih skrinšotova u prilogu. Mogao bi i ti da postaviš nekoliko da se uverimo šta to nije dobro u HERE mapi, konkretno za Barajevo. Nije bitno što ih nisi tada napravio. Možeš sada postaviti rutu kojom si vozio i odraditi simulaciju vožnje. Ako ima grešaka, morale bi da se vide i na taj način...Ako ništa drugo, pošto sarađujemo sa HERE kancelarijom u Srbiji, mogli bismo zamoliti da se te greške isprave.
Takođe, ilustruj bar neku od "još dosta gresaka na svim navigacijama sa ovom vrstom mapa".
U suprotnom, ovakav post je neozbiljan. Ja jesam pristrasan što se mapa HERE tiče jer smatram da su u Srbiji daleko bolje od TomTom. Nažalost, Contrast se "povukao" iz trke i ne znam sa kojom to drugom mapom nisi imao "dosta grešaka". Možda samo još Google Mapa može da konkuriše HERE mapi. Međutim, u Google Mapi ili nema kućnih brojeva ili nisu upisani na pravim lokacijama...

EDIT : Pošto se kolega @mladjanovic naknadno setio da nije HERE mapu koristio ni sa jednom Sygic navigacijom, očigledno ovom postu nije ovde mesto već u temi GPS Mape upoređivanje i analiza...Takođe, bilo bi korisno da nas kolega obavesti koju je navigaciju koristio.

Inače, čini mi se da njemu u rutiranju ne prave problem HERE mape, već nekvalitetne navigacije u kojima koristi ove mape. Najjednostavnije je da se to proveri ako se ode na HERE WeGo (bivši HERE Maps) sajt. Tamo se podesi Početna i Krajnja lokacija i analizira predložena putanja.
 

Prilozi

  • image_04.jpg
    image_04.jpg
    149,9 KB · Pregleda: 19
  • image_05.jpg
    image_05.jpg
    147 KB · Pregleda: 19
  • image_06.jpg
    image_06.jpg
    155,1 KB · Pregleda: 22
  • image_07.jpg
    image_07.jpg
    117,8 KB · Pregleda: 22
  • image_08.jpg
    image_08.jpg
    151,7 KB · Pregleda: 22
  • image_09.jpg
    image_09.jpg
    133,4 KB · Pregleda: 22
  • image_10.jpg
    image_10.jpg
    118,4 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
Natrag
Top