Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
@dilerik , @Vladazzz, ako ste još zainteresovani za link za SygicTruck 13.5.3, evo od mene, pošto vidim da sa drugih linkova ili nešto ne radi ili drugi ne žele da stave svoj link koji radi.

13.5.3
Kod:
https://mega.nz/#F!9pxx2JgY!8rnSizsACbcjLF5N433OCQ

EDIT
Upozorenje : Proveravajući razne opcije verzije 13.5.3, sa uključenim WiFi, nakon sledećeg pokretnja navigacije pojavilo se obaveštenje "The trial period has expired". Pošto sam dugo i svašta "čačkao", podešavao, probao, ne mogu reći kada je navigacija "izgubila licencu. Dakle, "moja" verzija nije pouzdana ako se koristi sa uključenim prenosom podataka (internet).

Ja sam instalirao na 3 telefona verzije 13.2.7, 13.5.3 i 13.6.3. Iskreno, nisam još uspeo da sebi razjasnim koja verzija je ona "prava". Zato ću zamoliti da nam kolega @LeoAndropov, koji ima najviše iskustva u testiranju SygicTruck navigacije, malo pojasni njegove dosadašnje stavove. Citiraću najpre iz teme Sygic Truck Navigation 13.5.3 ...
SYGIC TRUCK 13.5.3 Konacno sam uspio srediti novi SYGIC TRUCK i da odmah kazem jedno VELIKO RAZOCARENJE.....razlika izmedju 13.2.7 i 13.5.3 je nebeska. Iste greske koje pravi obicni SYGIC GPS sada pravi i novi 13.5.3. MOJ SAVJET OSTAVITE VERZIJU 13.2.7.
Za sve koji zele sebi pocupat kosu, izgubit zivce evo moj upload
TEST RUTA - MAPE NAVTEQ BiH 2015.06
13.2.7 nudi super rutu koja ide normalno magistralom i kroz grad (Jedini normalan put)
13.5.3 - iste postavke, ista ruta sve isto ode preko šume, skoro neprohodnog puta, brda. Šta god uradili ista ruta.
U ovoj temi je promenio mišljenje i sada je 13.5.3 najbolja Truck verzija Sygic navigacije a to i potencira u svom potpisu.
SYGIC TRUCK 13.5.3 bio i ostao navigacija br.1 od kvaliteta mapa do rutiranja, rerutiranja, drzanja GPS signala, grafike, lane assistance itd itd.
Na kraju :
NAVIGACIJA BR.1 SYGIC TRUCK 13.5.3
...3. Ubaci moje content.info i lic u taj MAPS folder i deri druze moj....uzivaj u najboljim mapama i najboljoj verziji SYGIC TRUCK-a (nažalost). Nove verzije su toliko bugovite i opasne pogotov u truck modu. Sreća sve radi na 13.5.3
Dakle, kolega @LeoAndropov, zamolio bih te da nam najzad razjasniš koja je, po tvom mišljenju SygicTruck verzija najbolja. Prvo si rekao da je razlika između 13.2.7 i 13.5.3 nebeska, a sada je verzija 13.5.3 najbolja (!?), tj. NAVIGACIJA Br.1. Šta je uticalo da ovako drastično promeniš mišljenje. Šta se to popravilo u verziji 13.5.3 ?

Kolega @LeoAndropov, svestan sam da smo svojevremeno imali malo žučniju polemiku u vezi Truck verzija iGO i Sygic. Smatram da je prošlo dovoljno vremena i da bi trebalo da ponovo korektno sarađujemo. Ukoliko smatraš da sam ja tada pogrešio u komunikaciji, ovom prilikom ti se najiskrenije izvinjavam !

U prilogu su slike verzije 13.5.3. Napomenuću da sam, zbog greške u nt mapi Srbije 2016.03, morao da izaberem način rutiranja "najkraća". To je jedina greška koju sam uočiio. Nažalost, u mom kraju i na putu kojim vozim svakog dana. Kao što se vidi, navigacija rutira ISPRAVNO (različito) u zavisnosti od moda "kamion" ili "automobil"

P.S. Za drugare, koji bi želeli da probaju i ostale dve pomenute verzije, evo linkova i za njih. Svaka od ove tri verzije je kod mene instalirana bez problema i sve rade korektno i sa najnovijim mapama 2016.03. Telefoni su Huawei Y300 (4.1), Lenovo S60 (4.4) i Samsung S3 (4.3)

13.2.7


Kod:
https://mega.nz/#F!ItZSnABA!QVPWEe706kB8wIstDKqd-g

13.6.3

Kod:
https://mega.nz/#F!gkRXiRRL!k0eBmCKUZ0Gwu5_YYJMllQ

Bio bih zahvalan svakome, ko bude instalirao neku od verzija i eventualno komparirao sa nekom drugom Truck verzijom, da napiše par rečenica o svom iskustvu. Tako bismo konačno došli do odgovora koja je SygicTruck verzija najbolja.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-07-07-19-01-33.jpeg
    Screenshot_2016-07-07-19-01-33.jpeg
    191,2 KB · Pregleda: 19
  • Screenshot_2016-07-07-19-01-43.jpeg
    Screenshot_2016-07-07-19-01-43.jpeg
    101,1 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_2016-07-07-19-02-00.jpeg
    Screenshot_2016-07-07-19-02-00.jpeg
    197,3 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_2016-07-07-19-02-33.jpeg
    Screenshot_2016-07-07-19-02-33.jpeg
    519,7 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_2016-07-07-19-03-10.jpeg
    Screenshot_2016-07-07-19-03-10.jpeg
    206 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_2016-07-07-19-03-42.jpeg
    Screenshot_2016-07-07-19-03-42.jpeg
    568,9 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
@dilerik , @Vladazzz, ako ste još zainteresovani za link za SygicTruck 13.5.3, evo od mene, pošto vidim da sa drugih linkova ili nešto ne radi ili drugi ne žele da stave svoj link koji radi.

Na žalost, i sa ovim se isto dešava jer se u stvarnosti radi o istim apk.fajlovima
Izgleda da ću odustati od te famozne 13.5.3 verzije iz razloga što vjerovatno kao i sve druge verzije
 
Učlanjen(a)
16.07.2015
Poruka
197
Uh :)

LINK NA 13.5.3
Kod:
http://www57.zippyshare.com/v/e5ziGSwf/file.html

@navigas drago mi je da smo opet ovako na temi o stvarima koje volimo....ajd neka to sve ostane iz nas. Obojica smo tada prenaglili a ne vidim zasto kao da radimo za SYGIC ili NNG :)

Kao prvo ljudi ja volim navigacije a ne navigaciju. Moja najveca ljubav bio i ostao PRIMO i dan danas ga imam na mobu i sa novim mapama radi odlicno.

Eh sada SYGIC TRUCK iskreno meni najbolja verzija je sada 13.5.3 a tada kada sam pitao, pisao o tome imao sam nekakvu divlju verziju i ovom prilikom priznajem da sam nenamjerno pogrijesio. Ali pazite 13.2.7 je odlična verzija ali voli malo da obilazi. Surađujem sa dosta kamiondzija koji voze i PRIMO i SYGIC T tako da sam dobio potvrdu za 13.2.7 da radi ali da nekada obilazi...i ako ste primjetili table su malo drugacije ali je sigurno najstabilnija verzija.

13.5.3 meni rutira odlicno, voznja gdje sam ja licno testirao po cijeloj BiH, BANJA LUKA, SARAJEVO, Put Bosna - Austrija bez ijedne greske.
Soferi kojima sam dao, Turska, Njemacka kazu bez greske. Meni se svidja jer ima jako lijepu grafiku, radi na min hardware i vrlo lahko se instalira, ima nove table,drugaciju malo grafiku....

Ima mali bug a to je da pri naglom zoomu nekada crasha...ali nista strasno....

Verzije 13.6.3 i iznad meni licno nisu nizasta....

- BUG nema pjesaka u pjesasckom modu
- Fale oznake puta u pojedinim naseljima
- Kamion meni grijesi unesem rutu tamo gdje kamion ne smije on ide kroz zabranu...nemam vise nista sem 13.5.3 kod sebe tako da mi je mrsko sada traziti i instalirati pa raditi testove. Kada sam testirao grijesila je navigacija u kamionskom modu dok u auto super sve. Nema pjesackog moda...i desavalo mi se da sporo RERUTIRA...

Sve ovo su moja licna zapazanja i ovo je samo moje misljenje nakon eto skoro godinu dana ili koliko vec voznje po BiH i van kao i iskustva ostalih vozaca.

Za sve ovo ne MORATE se sloziti samnom ali jedno je sigurno SYGIC TRUCK ima i dobija uvijek najbolje mape i tu ga niko ne prati.

Da jos jednom pojasnim ja volim navigacijE ne navigacijU i na kod sebe imam iGO PRIMO, NEXTGEN, SYGIC TRUCK, WAZE, TOMTOM 1.9, TOMTOM 1.4 Google Maps, Here Maps.

Sa noviim mapama iGO PRIMO mi trenutno ne grijesi...bar jos uvijek nisam nasao gresku ovdje gdje ja vozim.

Ukratko po meni broj jedan je SYGIC TRUCK 13.5.3 i ostavio sam gore link, odmah do njega iGO PRIMO....i ovo je SAMO MOJE LIČNO mišljenje. Ne trazim da se bilo ko slozi sa ovom tvrdnjom ovo je moje na osnovu voznje koju ja radim.

Da napomenem da mi je iGO FULL, od hnr, fsp, ftr, fbl, fpa, fda i licenci pus extra poi sve je tu kao i SYGIC TRUCK FULL Europa sve su mi navigacije Full Europa.

Sygic AURA/GPS kako god je vise nazivaju NECE vise na moj uređaj. Testirao sam milion verzija, bar MENI po Bosni je skoro neupotrebljiva cak i kada stavim HERE mape. Na moju veliku zalost SYGIC je pokvario i SYGIC TRUCK, tako da po MENI samo 13.2.7 i 13.5.3 su jedine ispravne verzije nakon dosta kilomatara sto mojih sto tudjih.

Savjetujem svima da PROBAJU pa da vide sta ima odgovara ovo je moj izbor, mozda vas nije takav, mozda se ne slazete i to je super. Ja savrseno sve nalazim sa PRIMO i SYGIC TRUCK i nemam sekunde problema. TOMTOM sam ubacio zbog Njemacke koja ce abd uskoro postati moj novi dom a i onako iz ciste radoznalosti i meni se svidja nije bas ono sto trazim ali mi se svidja.

GARMIN sam probao i nisam bio odusevjen tako da brisan je.

Nadam se da sam dao dobar odgovor i da je su to sve moji licni stavovi. probajte sve i nadjite ono sto vama odgovara. Činjenica je da SYGIC TRUCK ima najbolje mape ali to je mozda nekom ne cini najboljom navi, meni jeste ali to je meni. a vas molim samo da probate da zanemarite nase postove i analize. Morate licno probati i naci sta vama odgovaa. Jako dugo se bavim SYGICOM i znam mu sve mane i prednosti i nosim se s tim kao i sa PRIMO.

Zivi zdravi bili i presli puno kilometara sigurno i bez gubljena vremena. Tu sam za sve sto mogu pomoci, sto je u mojoj moci. Ja sam ipak puki ljubitelj navigacija i svakim danom ucim nesto sa ovog foruma ili velikih svjetskih foruma. I mjenjam misljenje i spreman sa priznati gresku koju napravim a na kraju nije nam ni bitno ipak nemamo nista od toga ako kudimo ili hvalimo neku navigaciju sem mozda pomoci ostalim kolegama.

13.2.7

ZA:
Stabilna
Rutira odlično

PROTIV:
Ponekad nepotrebno obilazi

13.5.3
ZA:
Nova grafika
Odlično rutiranje
Sve opcije rade

PROTIV:
Crash pri naglom zoom-u

13.6.0 + verzije
ZA:
Odlično rutira u auto modu
Nova grafika
Nocni mod
Google Local pretraga
Koordinate
Slike

PROTIV:
Ne rade opcije - izbjegavaj autocestu, trajekt itd
Pjesacki mod ne radi kako treba
Nema oznaka puteva u svim drzavama
Grijesi u kamionskom modu
ETA nekada ostane od prosle rute
Ostali sitni bugovi...

Uzdravlje
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
14.09.2010
Poruka
32
Meni treba navigacija za put u Grčku, konkretno na Kefaloniju. Pošto nove verzije Sygica daju nebulozne rute, reko aj da probam sa tom famoznom 13.5.3 , međutim opet sam se razočarao. Doduše sa Here mapama i bože pomozi mada opet nudi trajekt samo iz jednog mesta koje je najdalje od ostrva ( Igo, tom tom , here drive nude uglavnom ok varijante ), ali sa TT mapama opet daje rutu koja je jedno 500 km duža i totalno nebulozna. Ne znam da li je razlog što su krekovane verzije u pitanju ili nešto drugo.
Zamolio bih nekog ko ima legalnu Sygic navigaciju da proba samo da zada odrediste recimo grad Argostoli na kefaloniji i da objavi printscreen, pošto meni sa svim verzijama i svimo podešavanjima nebulozno rutitra, čak mi ne dozvoljava da ručno prevučem rutu kuda bih hteo, mislim dozvoli ali opet se vraća na trajekt koji je 150 km. dalje od ovog kojim ću realno ići ( probao sam i travel via opciju ). Kao što rekoh u ostalim navigacijama ako i ne ponudi odmah ispravnu rutu, kad mu kažeš da oćeš da ideš preko drugog grada iz kog ide trajekt, najnormalnije skapiraju.

Sygic mi se najviše sviđa vizuelno i sviđa mi se što brzo radi, i baš imam dobru volju da ga koristim ali svaki put se razočaram.
I ne daje mi alternativne rute, ali to je možda tako mada čini mi se da je ranije bilo da se bira od tri ponuđene.

Na kraćim relacijam nisam primetio neke nelogičnosi, možda je ova ruta predugačka za Sygic( oko 1150 km. ) ili ga nešto zbunjuju trajekti, ne znam. Ponavljam, voleo bih da vidim na kupljenoj navigaciji kako radi rutiranje pa bih je možda i kupio,
ali ovako ne znam šta da mislim.

Hvala svima na pomoći i sugestijama.
 
Učlanjen(a)
08.10.2013
Poruka
59
Kako ucitati here maps tomtom su mi izgleda nepotpune nema nekih manjih ulica?
 
Učlanjen(a)
30.09.2009
Poruka
1
Uh :) ajmo redom...

Prvo kao sto sam obecao evo link na moju verziju i MORA da radi jer istu koristi min 50 vozaca...

@dilerik probaj ovo moje, pobrisi sve sa svog uređaja kopiraj moje dodaj samo mape i mora da radi 100%

13.5.3
http://www38.zippyshare.com/v/ciIpmteC/file.html

@navigas drago mi je da smo opet ovako na temi o stvarima koje volimo....ajd neka to sve ostane iz nas. Obojica smo tada prenaglili a ne vidim zasto kao da radimo za SYGIC ili NNG :)

Kao prvo ljudi ja volim navigacije a ne navigaciju. Moja najveca ljubav bio i ostao PRIMO i dan danas ga imam na mobu i sa novim mapama radi odlicno.

Eh sada SYGIC TRUCK iskreno meni najbolja verzija je sada 13.5.3 a tada kada sam pitao, pisao o tome imao sam nekakvu divlju verziju i ovom prilikom priznajem da sam nenamjerno pogrijesio. Ali pazite 13.2.7 je odlična verzija ali voli malo da obilazi. Surađujem sa dosta kamiondzija koji voze i PRIMO i SYGIC T tako da sam dobio potvrdu za 13.2.7 da radi ali da nekada obilazi...i ako ste primjetili table su malo drugacije ali je sigurno najstabilnija verzija.

13.5.3 meni rutira odlicno, voznja gdje sam ja licno testirao po cijeloj BiH, BANJA LUKA, SARAJEVO, Put Bosna - Austrija bez ijedne greske.
Soferi kojima sam dao, Turska, Njemacka kazu bez greske. Meni se svidja jer ima jako lijepu grafiku, radi na min hardware i vrlo lahko se instalira, ima nove table,drugaciju malo grafiku....

Ima mali bug a to je da pri naglom zoomu nekada crasha...ali nista strasno....

Verzije 13.6.3 i iznad meni licno nisu nizasta....

- BUG nema pjesaka u pjesasckom modu
- Fale oznake puta u pojedinim naseljima
- Kamion meni grijesi unesem rutu tamo gdje kamion ne smije on ide kroz zabranu...nemam vise nista sem 13.5.3 kod sebe tako da mi je mrsko sada traziti i instalirati pa raditi testove. Kada sam testirao grijesila je navigacija u kamionskom modu dok u auto super sve. Nema pjesackog moda...i desavalo mi se da sporo RERUTIRA...

Sve ovo su moja licna zapazanja i ovo je samo moje misljenje nakon eto skoro godinu dana ili koliko vec voznje po BiH i van kao i iskustva ostalih vozaca.

Za sve ovo ne MORATE se sloziti samnom ali jedno je sigurno SYGIC TRUCK ima i dobija uvijek najbolje mape i tu ga niko ne prati.

Da jos jednom pojasnim ja volim navigacijE ne navigacijU i na kod sebe imam iGO PRIMO, NEXTGEN, SYGIC TRUCK, WAZE, TOMTOM 1.9, TOMTOM 1.4 Google Maps, Here Maps.

Sa noviim mapama iGO PRIMO mi trenutno ne grijesi...bar jos uvijek nisam nasao gresku ovdje gdje ja vozim.

Ukratko po meni broj jedan je SYGIC TRUCK 13.5.3 i ostavio sam gore link, odmah do njega iGO PRIMO....i ovo je SAMO MOJE LIČNO mišljenje. Ne trazim da se bilo ko slozi sa ovom tvrdnjom ovo je moje na osnovu voznje koju ja radim.

Da napomenem da mi je iGO FULL, od hnr, fsp, ftr, fbl, fpa, fda i licenci pus extra poi sve je tu kao i SYGIC TRUCK FULL Europa sve su mi navigacije Full Europa.

Sygic AURA/GPS kako god je vise nazivaju NECE vise na moj uređaj. Testirao sam milion verzija, bar MENI po Bosni je skoro neupotrebljiva cak i kada stavim HERE mape. Na moju veliku zalost SYGIC je pokvario i SYGIC TRUCK, tako da po MENI samo 13.2.7 i 13.5.3 su jedine ispravne verzije nakon dosta kilomatara sto mojih sto tudjih.

Savjetujem svima da PROBAJU pa da vide sta ima odgovara ovo je moj izbor, mozda vas nije takav, mozda se ne slazete i to je super. Ja savrseno sve nalazim sa PRIMO i SYGIC TRUCK i nemam sekunde problema. TOMTOM sam ubacio zbog Njemacke koja ce abd uskoro postati moj novi dom a i onako iz ciste radoznalosti i meni se svidja nije bas ono sto trazim ali mi se svidja.

GARMIN sam probao i nisam bio odusevjen tako da brisan je.

Nadam se da sam dao dobar odgovor i da je su to sve moji licni stavovi. probajte sve i nadjite ono sto vama odgovara. Činjenica je da SYGIC TRUCK ima najbolje mape ali to je mozda nekom ne cini najboljom navi, meni jeste ali to je meni. a vas molim samo da probate da zanemarite nase postove i analize. Morate licno probati i naci sta vama odgovaa. Jako dugo se bavim SYGICOM i znam mu sve mane i prednosti i nosim se s tim kao i sa PRIMO.

Zivi zdravi bili i presli puno kilometara sigurno i bez gubljena vremena. Tu sam za sve sto mogu pomoci, sto je u mojoj moci. Ja sam ipak puki ljubitelj navigacija i svakim danom ucim nesto sa ovog foruma ili velikih svjetskih foruma. I mjenjam misljenje i spreman sa priznati gresku koju napravim a na kraju nije nam ni bitno ipak nemamo nista od toga ako kudimo ili hvalimo neku navigaciju sem mozda pomoci ostalim kolegama.

13.2.7

ZA:
Stabilna
Rutira odlično

PROTIV:
Ponekad nepotrebno obilazi

13.5.3
ZA:
Nova grafika
Odlično rutiranje
Sve opcije rade

PROTIV:
Crash pri naglom zoom-u

13.6.0 + verzije
ZA:
Odlično rutira u auto modu
Nova grafika
Nocni mod
Google Local pretraga
Koordinate
Slike

PROTIV:
Pjesacki mod ne radi kako treba
Nema oznaka puteva u svim drzavama
Grijesi u kamionskom modu
ETA nekada ostane od prosle rute
Ostali sitni bugovi...

Uzdravlje

link je za glasove?
 
Učlanjen(a)
16.07.2015
Poruka
197
@lipovec ups nekom greskom sam ubacio pogresan link...a evo ti navigasov link da sada ne rovim po linkovima svojim..

13.5.3
Kod:
https://mega.nz/#F!9pxx2JgY!8rnSizsACbcjLF5N433OCQ
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
14.09.2010
Poruka
32
Jel ima neko da mu rade tomtom 2016.03 mape na sygic truck 13.5.3.
Meni su jedno vreme radile sa @navigas -ovom verzijom, ali onda kad sam nešto reinstalirao više neće , probao sam sve content.lic i content.info fajlove koje imam, al ne vredi.
Ako neko ima da mu trenutno radi, ako može samo da okači content.lic, mislim da je do njega.
 
Učlanjen(a)
16.07.2015
Poruka
197
@Vladazzz sa novim map downloaderom dobit ces i novi content kada skidas wcl i mapu za TT. Samo imaj na umu TT mape nisu namjerene za SYGIC TRUCK.

Koliko se sjecam nema kamionske parametre za ostalo ne znam.

md.png
Kod:
http://www103.zippyshare.com/v/4Ng7O4jk/file.html
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top