Svi Windows OS na jednom mestu

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
To se teško može naći jedino na američkom pa da se doda jezički paket.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
167
Pozdrav
Da li mi neko moze pokazati koji i kako da instaliram windows 10 na tablet Toshiba WT7-C i to fresh instalaciju. Kod mojih pokusaja problem je bio uijek bio nedostatak prostora na hdd. Slobodan prostor je sada oko 3 GB, a samo je windows instaliran, nista vise.
Hala
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Kod mojih pokusaja problem je bio uijek bio nedostatak prostora na hdd. Slobodan prostor je sada oko 3 GB, a samo je windows instaliran, nista vise.
Svaki win, a pogotovo poslednja verzija, uzima puno prostora. Takva je politika proizvođača win-a i sa time moraš da živiš. Deinstalacijom pojedinih komponenti sistema se neće puno dobiti. Najviše što možeš da uradiš je da instaliraš neku stariju verziju win-a ili da instaliraš linux.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
167
Svaki win, a pogotovo poslednja verzija, uzima puno prostora. Takva je politika proizvođača win-a i sa time moraš da živiš. Deinstalacijom pojedinih komponenti sistema se neće puno dobiti. Najviše što možeš da uradiš je da instaliraš neku stariju verziju win-a ili da instaliraš linux.
Hvala puno na odgooru i interesovanju.
Fabricki je bio instaliran win 8 i ponudilo mi je nadogradnju na win 10 i ja sam prihvatio, naravno. medjutim u pola instalacije baterija je dala soje i tablet se ugasio. Upalio sam ga nakon punjenja i opet je radio sa starim win 8, ali sa puno manje slobodnog prostora na hdd. Zatim sam ja ceprkao, ceprkao i brisao sve sto mi padne na pamet i tako zabrljao sistem. Prijatelj mi je uspio instalirati win 8.1 ali opet prostor smanjen i problem za problemom, baterija brzo curi i grije se, rotacija ekrana poludila (sve naopako), jednom tac radi a drugi put (kod startanja tableta) ne radi i trazi mi da povezem mis, itd. Zato sam ovdje postavo pitanje. Da mi je samo vratiti fabricki windows.
Ako iko nesto zna pomozite.
Hvala
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Hvala puno na odgooru i interesovanju.
Fabricki je bio instaliran win 8 i ponudilo mi je nadogradnju na win 10 i ja sam prihvatio, naravno. medjutim u pola instalacije baterija je dala soje i tablet se ugasio. Upalio sam ga nakon punjenja i opet je radio sa starim win 8, ali sa puno manje slobodnog prostora na hdd. Zatim sam ja ceprkao, ceprkao i brisao sve sto mi padne na pamet i tako zabrljao sistem. Prijatelj mi je uspio instalirati win 8.1 ali opet prostor smanjen i problem za problemom, baterija brzo curi i grije se, rotacija ekrana poludila (sve naopako), jednom tac radi a drugi put (kod startanja tableta) ne radi i trazi mi da povezem mis, itd. Zato sam ovdje postavo pitanje. Da mi je samo vratiti fabricki windows.
Ako iko nesto zna pomozite.
Hvala
U slucaju da niste presnimili recovery partition(koja obicno postoji na takvim tabletima) uradite recovery sistema. Druga opcija je da potrazite recovery image za taj model. Sto se tice drajvera, obicno postoji drajver pack sa specificnim drajverima za tablet ili seriju, medjutim u zavisnosti od proizvodjaca nekada je moguce isti naci na support stranicama nekada ne. Cisto radi ideje mozete da pogledate kako to obicno ide, nisam siguran da li je ovaj drajver pack kompatibilan sa vasim uredjajem(nemam vremena trenutno da istrazujem), takodje u drugoj temi bi trebalo da imate OEM image sa win 8.1 with bing, koji je pretpostavljam bio ranije instaliran. Trenutno sam zauzet, pa su ovo prvi rezultati sa google, koji nadam se ce vam dati ideju sta da trazite.


Kod:
http://techcat.ca/threads/onda-v975w-tablet-windows-10-update-pictures-video-guide.97/
http://techcat.ca/threads/download-windows-8-1-with-bing-original-iso-image-for-onda-v975w-other-windows-tablets.100/

!!!VAZNO!!!
Obratite paznju prilikom instalacije da ne obrisete UEFI boot particiju, jer onda ce vam trebati verovatno malo strucniji neko da je povrati.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
167
U slucaju da niste presnimili recovery partition(koja obicno postoji na takvim tabletima) uradite recovery sistema. Druga opcija je da potrazite recovery image za taj model. Sto se tice drajvera, obicno postoji drajver pack sa specificnim drajverima za tablet ili seriju, medjutim u zavisnosti od proizvodjaca nekada je moguce isti naci na support stranicama nekada ne. Cisto radi ideje mozete da pogledate kako to obicno ide, nisam siguran da li je ovaj drajver pack kompatibilan sa vasim uredjajem(nemam vremena trenutno da istrazujem), takodje u drugoj temi bi trebalo da imate OEM image sa win 8.1 with bing, koji je pretpostavljam bio ranije instaliran. Trenutno sam zauzet, pa su ovo prvi rezultati sa google, koji nadam se ce vam dati ideju sta da trazite.


Kod:
http://techcat.ca/threads/onda-v975w-tablet-windows-10-update-pictures-video-guide.97/
http://techcat.ca/threads/download-windows-8-1-with-bing-original-iso-image-for-onda-v975w-other-windows-tablets.100/

!!!VAZNO!!!
Obratite paznju prilikom instalacije da ne obrisete UEFI boot particiju, jer onda ce vam trebati verovatno malo strucniji neko da je povrati.
Mislim da vec jesam, zato i ne mogu vratiti fabricke postavke na tabletu
hvala vam na savjetu
pokusat cu ovo uraditi sto ste mi predlozili pa vam jaim kroz koji dan
hvala
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
!!!VAZNO!!!
Obratite paznju prilikom instalacije da ne obrisete UEFI boot particiju,

Mislim da vec jesam, zato i ne mogu vratiti fabricke postavke na tabletu

Ne, nisi. Da je EFI particija obrisana, ne bi se win8 podizao.
Zbog nečega drugog nisi u mogućnosti da vratiš na fabrička podešavanja. Koji je tačan razlog možda će se moći saznati ako nam pružiš sve informacije o tome šta si tačno radio i sve provblematične poruke koje je win prikazao.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
167
Ne, nisi. Da je EFI particija obrisana, ne bi se win8 podizao.
Zbog nečega drugog nisi u mogućnosti da vratiš na fabrička podešavanja. Koji je tačan razlog možda će se moći saznati ako nam pružiš sve informacije o tome šta si tačno radio i sve provblematične poruke koje je win prikazao.
Znaci nisam do kraja zabrljao, sto je vjerovatno dobro, kako vidim po vasem misljenju. a sada za detalje tacno sta sam brisao se ne mogu bas sjetiti. Znam samo daje to bilo unutar samog windowsa, znaci ono sto mi je bilo dostupno, folderi i sl.
A sada da vam saopstim novost. Poslusao sam vas vezano za windows with bing, znaci skinuo iso, preko rufus-a napravio butabilan usb stik i instalirao win 8 bez problema. Instalacija prosla skroz glatko. Ali, sada drugi problem-tac ne reaguje. Sistem se podize normalno (samo sto trazi aktivaciju), ali ne reaguje tac, samo mogu sa misem da radim. Sta dalje? Imate li neku ideju? Drajvere nisam nikakve ubacio, mozda je tu rjesenje?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ako procitate moj prethodni post ponovo, videcete da sam pomenuo drajver pack-ove koji pokrivaju te tablet uredjaje. Obicno hardware na tim uredjajima nije standardan, tako da cesto ne postoje drajveri koje mozete lako naci. E sad pogledajte linkove iz prethodnog posta, jedan post ima link do drajver pack-a koji NIJE specificno za taj tablet vec za drugi model, ali moze da se desi da odgovara. Mislim da je neko u toj temi rekao da je u njegovom slucaju radilo. Sa druge strane moguce je da postoje drajveri u Microsoft catalog-u, pa mozete pokusati da nadjete drajvere preko windows update. Treca opcija je da potrazite drajver pakove za slicne uredjaje iz slicnog vremenskog perioda, dosta cesto hardware je unutra isti. Pojedini proizvodjaci nude te pack-ove na support stranicama.

Ja bih ipak verovatno prvo probao da potrazim drajvere po Hardware ID, i video da li postoje u nekoj PROVERENOJ bazi drajvera i eventualno mozda na taj nacin dosao do drajvera namenjenih bas za taj uredjaj. Medjutim ako ovo niste do sada radili, lako bi mogli da skinete neodgovarajuce drajvere ili sa nesigurnih sajtova jer obicno prvi rezultati pretrage za HWID su cesto scam sajtovi ili sajtovi za razne drajver installere kojima je primarna svrha instaliranje raznog malware-a i adware-a na vas racunar.
 
Natrag
Top