Sveto Trojstvo

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Piramida, a gde si ti u istoj knjizi nasao da Isus nije BOG?

Bog Sin
A gde si ti procitao da nijhe Bog?
Bog Sveti Duh

Marija je rodila Isusa tako što je natprirodno začeta od Boga, Božjom natprirodnom silom: „…Ne boj se, Marija, jer si našla milost kod Boga. Evo, zatrudnićeš i rodićeš sina. Daj mu ime Isus. On će biti velik i zvaće se Sin Svevišnjega. …Marija reče anđelu: Kako će to biti, kad još ne znam za muža? Anđeo joj reče: Sveti Duh doći će na tebe i sila Svevišnjega zasjeniće te. Zato će onaj što se rodi biti svet, i nazvaće se Sin Božji“ (Luka 1:30-36).

Marko viste to gore ljepo napisali ,i ja osobno vjerujem daje to tako .
Evo našla sam na internetu zanimljiv članak , jaću prenesti samo neke djelove , a ostaviću izvor , ko želi više pročitat neka ide na link

115885

Kako Isus može istovremeno biti Bog i Sin Božji?

Neke stvari u Bibliji su lake za razumjeti. No, postoje neke stvari koje je teže razumjeti. Bez obzira na to koliko ih proučavali još uvijek su tajna. Jedna od tih tajni jest ona kako Isus može biti Bog i Sin Božji u isto vrijeme.


Jedan je Bog i on nema ženu
U normalnim ljudskim odnosima, sin ima oca, ali sin ne može biti otac svom ocu. Oni su dvoje razdvojenih ljudi. Ako osoba ima oca onda ona mora imati i majku. To je normalan ljudski život.


Na puno mjesta u Bibliji Isusa se naziva Sinom Božjim. Na primjer u Mateju 4, 5; 14, 33 Marku 1, 1, Ivanu 1, 34. Stoga, ako na Isusa gledamo sa ljudske perspektive, mogli bismo zaključiti da Bog ima ženu koja mu je rodila Isusa.


Marija je ljudsko biće, nije dio Trojstva
Nigdje se u Bibliji ne spominje ”majka Božja” niti piše bilo što o tomu da Bog ima ženu. Ljudska žena po imenu Marija rodila je Isusa nakon što je nadnaravno ostala trudna bez seksualnog odnosa s bilo kime. Postoje priče o tome kako su u starome svijetu bogovi imali spolne odnose s ljudskim ženama, ali to se nikada nije dogodilo u Bibliji.

Marija je bila samo Isusova majka u smislu da Ga je rodila. Bog Otac se nije spustio s neba kako bi spavao s Marijom. Trojstvo nije Bog Otac, Bog Sin i Marija. Ne postoji više bogova. Postoji samo jedan Bog.


Znamo da postoji Bog Otac, Bog Sin (Isus) i Bog Duh Sveti. No Biblija je jasna oko toga da postoji samo jedan Bog. „Gospodin naš Bog, jedini Gospodin“. (Ponovljeni zakon 6, 4)


Bog i Isus su oduvijek bili Otac i Sin. Ključ za razmišljanje o Isusu kao Bogu i Sinu Božjem je u razumijevanju:

– Bog je postojao oduvijek.

– Otac je uvijek bio Otac.

– Sin je uvijek bio Sin.

Tko je nastao prvi? Otac ili Sin? Niti jedan!
U ljudskim odnosima, muškarac mora postati otac Nitko nije rođen kao otac. No Bog Otac je uvijek bio otac Sinu. Oni su oduvijek postojali jer su Oni jedno. Biblija kaže: „U početku bijaše Riječ i Riječ je bila s Bogom i Riječ je bila Bog. On je od početka bio s Bogom“. (Ivan 1, 1-2) U ovim stihovima ”Riječ” se odnosi na Isusa. Oni su oduvijek bili zajedno.

Isus je Božji Sin oduvijek
Zamislite kako dvije knjige same stoje na stolu. Jedna knjiga je na drugoj. Normalno, pomislili biste da je jedna knjiga bila stavljena na stol prva i da je nakon toga na nju stavljena druga knjiga. No zamislite da su te dvije knjige na stolu oduvijek, od početka vremena. Nikada nije postojalo vrijeme kada te dvije knjige nisu bile tako postavljene. Iako biste pomislili da je jedna knjiga postavljena prva, to nije tako. Bog Otac i Bog Sin su poput tih knjiga.

U ljudskom značenju, logično je pretpostaviti da je otac došao prvi i da je nakon njega došao sin. No Bog Otac i Bog Sin su oduvijek postojali zajedno, jer su jedno. Zato što koristimo riječi ”Otac” i ”Sin” izgleda kao da je otac bio prvi. No to nije istina i to je ta tajna.


Ono što znamo jest to da postoji samo jedan Bog i da je Isus Bog, Otac je Bog i Duh Sveti je Bog. Kako to može biti, ne znamo. No trebaju li sve tajne biti odgonetnute prije nego što imamo vjeru u jednog, istinitog Boga, koji nam se otkriva u Isusu?


Izvor: Biblword.net


NE VJERUJTE JEHOVINIM SVJEDOCIMA: Evo dokaza da je Isus vječni Bog

Riječi u Ivanu 1,3 stvaraju problem za teologiju Jehovinih svjedoka koji vjeruju da je Isus prvo stvoreno biće.


John Piper govori o božanstvu Isusa Krista na temelju Ivana 1,1-3, gdje se jasno vidi da Isus nije stvoren, već da je vječni Stvoritelj.








 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
OTKRIVENJE 3,14

I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,

POČETAK BOŽJEG STVORENJA:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sam Gospodin Yehoshua ti kaže da je STVORENJE.
Stvoren OD Jedinoga Stvoritelja Boga Oca YHWH
NA POČETKU STVARANJA.

TIME je jasno da SIN NIJE egzistirao PRIJE
Boga Jedinoga Oca JHVH
nego da je STVOREN u određenom trenutku
i time je jasno da NIJE STVORITELJ

jer stvorenje NE može stvarati
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
OTKRIVENJE 3,14

I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,

POČETAK BOŽJEG STVORENJA:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sam Gospodin Yehoshua ti kaže da je STVORENJE.
Stvoren OD Jedinoga Stvoritelja Boga Oca YHWH
NA POČETKU STVARANJA.

Ovo je pogresna interpretacija van konteksta.

Isus je POCETAK STVARANJA BOZJEG u smislu da je on stvoritelj, da je sve stvoreno njegovim posredstvom, i da pre njega nije bilo nicega materijalnog, on je pocetak zivota i svega sto postoji.


"Jer kroz Njega ( ISUSA ) bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
I On je pre svega, i sve je u Njemu"
( Kolosanima 1. 16 - 17 )
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Gdje je Isus reko da NIJE Bog!?
Biblija je Knjiga Zakona.
U Bibliji je zapisana Istina.

Apsolutno je tako.
Pa evo kako glasi ta istina:


U Otkrivenju 3,14 pise: “Tako govori Amin, Svedok verni i istiniti, pocetak stvaranja Bozijega.” Protivnici Trojstva na ovo kazu: “Eto ovo potvrduje da je Hristos bio prvi stvoren.” Medutim, apostol Jovan je to izuzetno objasnio: ”U pocetku BESE ReC, i REC BESE U Boga, i BOG BESE REC. Ona BESE u pocetku u Boga. Sve je kroz nju postalo, i bez Nje nista nije postalo sto je postalo” (Jovan 1,1-3) Jovan ne kaze da je Rec koja je Bog bila prvo stvorena, nego da je kroz Nju sve stvoreno, dakle, On je Bog i Stvoritelj. Nije On stvoren u pocetku, nego je On u pocetku sa Ocem poceo da stvara. Da “REC” ovde predstavlja Gospoda Isusa Hrista to potvrduje stih 14: “I Rec postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine i videsmo SLAVU NJEGOVU kao Jedinorodnoga od Oca.”
Dakle, On ima svoju slavu, a slava pruipada samo Bogu.

Tvoje pitanje je pitanje onoga koji nema Biblijskog dokaza
za svoj dogmatični krivonauk.[/QUOTE]

Piramida jesili ti covek?
Posto to nijedanput nisi rekao, onda mora da si majmun! jeli tako?
Drugo, ti se pozivas na Bibliju. To je odlicno i ja sam takav kao i ti.
Medjutim, ako ti verujes da je istina u Bibliji, kao sto si gore rekao. eto
u Bibliji piste da je Isus Bog koji oduvek postoji i da je on Stvoritelja. Verujes li ti to?


U 1. Mojsijevoj 1,26. citamo:
“Po tom rece Bog: DA NACINIMO coveka po SVOME oblicju kao sto SMO MI.” Ovde je rec o Bogu u vreme stvaranja coveka. Ako je Bog jedno lice, odkuda onda izraz: “DA NACINIMO... kao sto SMO MI?” Ako postoji bitna razlika izmedu ta Tri Lica, zasto onda ne pise da nacinim, ili nacini, po mom ili po svom oblicju; kao sto sam ja, ili kao sto si ti? Ipak, tako ne pise, jasno se vidi da se radi o vise jednakih osoba.
“Evo covek posta kao jedan od NAS”. (1. Mojsijeva 3,22) “Rec NAS, oznacava prisustvo ostala dva Lica Bozanstva zajedno.” (Isto)

Jer nam se rodi dete, Sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu i ime ce mu biti: DIVNI, SAVETNIK, BOG SILNI, OTAC VECNI, KNEZ MIRNI. (Isaija 9,6) Dakle, nadahnuta Bozja rec naziva Hrista VECNIM BOGOM.

Apostol Pavle daje zanimljivo objasnjenje: “A Sinu: Presto je tvoj Boze, vavek veka, palica je pravde palica carstva Tvojega...Toga radi pomaza Te BOZE BOG TVOJ.” (Jevrejima 1,8.9) “Ovde se Otac obraca Sinu nazivajuci Ga BOGOM... Mnogo puta Hristovo Bozanstvo bilo je potvrdeno, ali ovde Ga je potvrdio sam Nebeski Otac.” (7.BC p. 399) Zato svaki napad na Hristovo Bozanstvo je antibiblijsko i antihriscansko.

Kada se Isus posle vaskrsenja javio svojim ucenicima, pozvao je apostola Tomu da stavi svoje prste u Njegove rane i da vise ne bude neveran. Kada se Toma uverio da je to stvarno Isus rekao je:
“GOSPOD MOJ I BOG MOJ.” (Jovan 20, 28)

Apostol Pavle jasno je izjavio:
“Bog se javi u telu.” (1. Timotiju 3,16)

“Cekajuci blazenu nadu i javljanje slave
velikoga Boga i Spasa nasega Isusa Hrista.” (Titu 2,13)

Apostol Petar je izjavio: “Onima sto su primili s nama jednu casnu veru
u pravdi Boga nasega i Spasa Isusa Hrista.” (2. Petrova 1,1) Novi zavet na mnogo mesta naziva Isusa Hrista Bogom.

Dokaži jasnim Biblijskim stihovima TE svoje tvrdnje.[/QUOTE]

Pa eto to sma upravo i ucinio.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Apsolutno je tako.
Pa evo kako glasi ta istina:


U Otkrivenju 3,14 pise: “Tako govori Amin, Svedok verni i istiniti, pocetak stvaranja Bozijega.” Protivnici Trojstva na ovo kazu: “Eto ovo potvrduje da je Hristos bio prvi stvoren.” Medutim, apostol Jovan je to izuzetno objasnio: ”U pocetku BESE ReC, i REC BESE U Boga, i BOG BESE REC. Ona BESE u pocetku u Boga. Sve je kroz nju postalo, i bez Nje nista nije postalo sto je postalo” (Jovan 1,1-3) Jovan ne kaze da je Rec koja je Bog bila prvo stvorena, nego da je kroz Nju sve stvoreno, dakle, On je Bog i Stvoritelj. Nije On stvoren u pocetku, nego je On u pocetku sa Ocem poceo da stvara. Da “REC” ovde predstavlja Gospoda Isusa Hrista to potvrduje stih 14: “I Rec postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine i videsmo SLAVU NJEGOVU kao Jedinorodnoga od Oca.”
Dakle, On ima svoju slavu, a slava pruipada samo Bogu.

Tvoje pitanje je pitanje onoga koji nema Biblijskog dokaza
za svoj dogmatični krivonauk.

Piramida jesili ti covek?
Posto to nijedanput nisi rekao, onda mora da si majmun! jeli tako?
Drugo, ti se pozivas na Bibliju. To je odlicno i ja sam takav kao i ti.
Medjutim, ako ti verujes da je istina u Bibliji, kao sto si gore rekao. eto
u Bibliji piste da je Isus Bog koji oduvek postoji i da je on Stvoritelja. Verujes li ti to?


U 1. Mojsijevoj 1,26. citamo: “Po tom rece Bog: DA NACINIMO coveka po SVOME oblicju kao sto SMO MI.” Ovde je rec o Bogu u vreme stvaranja coveka. Ako je Bog jedno lice, odkuda onda izraz: “DA NACINIMO... kao sto SMO MI?” Ako postoji bitna razlika izmedu ta Tri Lica, zasto onda ne pise da nacinim, ili nacini, po mom ili po svom oblicju; kao sto sam ja, ili kao sto si ti? Ipak, tako ne pise, jasno se vidi da se radi o vise jednakih osoba.
“Evo covek posta kao jedan od NAS”. (1. Mojsijeva 3,22) “Rec NAS, oznacava prisustvo ostala dva Lica Bozanstva zajedno.” (Isto)

Jer nam se rodi dete, Sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu i ime ce mu biti: DIVNI, SAVETNIK, BOG SILNI, OTAC VECNI, KNEZ MIRNI. (Isaija 9,6) Dakle, nadahnuta Bozja rec naziva Hrista VECNIM BOGOM.

Apostol Pavle daje zanimljivo objasnjenje: “A Sinu: Presto je tvoj Boze, vavek veka, palica je pravde palica carstva Tvojega...Toga radi pomaza Te BOZE BOG TVOJ.” (Jevrejima 1,8.9) “Ovde se Otac obraca Sinu nazivajuci Ga BOGOM... Mnogo puta Hristovo Bozanstvo bilo je potvrdeno, ali ovde Ga je potvrdio sam Nebeski Otac.” (7.BC p. 399) Zato svaki napad na Hristovo Bozanstvo je antibiblijsko i antihriscansko.

Kada se Isus posle vaskrsenja javio svojim ucenicima, pozvao je apostola Tomu da stavi svoje prste u Njegove rane i da vise ne bude neveran. Kada se Toma uverio da je to stvarno Isus rekao je:
“GOSPOD MOJ I BOG MOJ.” (Jovan 20, 28)

Apostol Pavle jasno je izjavio:
“Bog se javi u telu.” (1. Timotiju 3,16)

“Cekajuci blazenu nadu i javljanje slave velikoga Boga i Spasa nasega Isusa Hrista.” (Titu 2,13)

Apostol Petar je izjavio: “Onima sto su primili s nama jednu casnu veru u pravdi Boga nasega i Spasa Isusa Hrista.” (2. Petrova 1,1) Novi zavet na mnogo mesta naziva Isusa Hrista Bogom.

Dokaži jasnim Biblijskim stihovima TE svoje tvrdnje.[/QUOTE]

Pa eto to sma upravo i ucinio.
[/QUOTE]
Ovo sve stoji , on to nemože prihvatiti , kao i Jehovni svedoci , Isus je njima stvorenje i gotovo , ne vreditise Marko trudit , ali ipak svaki pokušaj je vrjedan hvale .
Samo bi napomenula dasime iznenadijo kod onog pitanja dali je čovjek
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
OTKRIVENJE 3,14

I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,

POČETAK BOŽJEG STVORENJA:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sam Gospodin Yehoshua ti kaže da je STVORENJE.
Stvoren OD Jedinoga Stvoritelja Boga Oca YHWH
NA POČETKU STVARANJA.

Piramida, ti si dobar covek, ali si zaveden i pogresno naucen.
Nemoj izvrtati ono sto je u Biblija jasno napisano.

Nadji nam biblijski tekst u kome pise da je ISUS STVORENJE!


TIME je jasno da SIN NIJE egzistirao PRIJE [/QUOTE]

Ne nego to je jasno da ti se odvajas od Biblijske istine xza koju tvrdis da je postujers
Molimte procitaj ponovo
”U pocetku BESE ReC, i REC BESE U Boga, i
BOG BESE REC. Ona BESE u pocetku u Boga. Sve je kroz nju postalo, i bez Nje nista nije postalo sto je postalo” (Jovan 1,1-3) Jovan ne kaze da je Rec koja je Bog bila prvo stvorena, nego da je kroz Nju sve stvoreno, dakle, On je Bog i Stvoritelj. Nije On stvoren u pocetku, nego je On u pocetku sa Ocem poceo da stvara. Da “REC” ovde predstavlja Gospoda Isusa Hrista to potvrduje stih 14: “I Rec postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine i videsmo SLAVU NJEGOVU kao Jedinorodnoga od Oca.”
Dakle, On ima svoju slavu, a slava pruipada samo Bogu.

Boga Jedinoga Oca JHVH
nego da je STVOREN u određenom trenutku

i time je jasno da NIJE STVORITELJ [/QUOTE]

Piramida, nemoj badava da mlatis praznu slamu, daj biblijski tekst u kome pise da je Hristos stvorenje i da je bio prvi stvoren.
Ali tako nesto ne postpju u Bibliji!


Antonija: Samo bi napomenula dasime iznenadijo kod onog pitanja dali je čovjek.
Antonije, Piramida je to dobo razumeo. To pitanje sam mu postavio na njegovu tvrdnju da Isus nikada nije rekao da je Bog.
A ono sto Biblija govori da jeste Bog, piramidao odbacuje. Zato sam mu postavio pitanje: Dali si ti covek? Posto nikad nije rekao da jeste mora da i nije covek nego majmun. Dakle to je indirejtan odgovor na Piramidinu tvrdbnju da Isus nije rekao da je Bog.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Piramida, nemoj badava da mlatis praznu slamu, daj biblijski tekst u kome pise da je Hristos stvorenje i da je bio prvi stvoren.
Ali tako nesto ne postpju u Bibliji!

Za takve kao on, tačnije za njihova verovanja, nažalost postoji. Izmeniće redosled reči, staviti znake interpunkcije, i eto novog značenja teksta i potvrđivanja tvrdnji.

Problem je u tome što oni Bibliju čitaju kako ona nikada nije čitana. Uz uputstva za tumačenje nastala u ljudskom umu.

Ujedno, da samo on mlati praznu slamu, nego je mnogo takvih, Osvrnite se oko sebe, prepun je Internet kojekakvih anti trinitarističkih budalaština.

Ps. Koliko mi je poznato, Piramida nije Jehovista. On je više nekakav Mesianic Christian, ako ne znate ko su oni, to su vam oni koji bi da se približe Hebrejima, što se i vidi iz načina pisanja i isnistiranja na hebrejskoj transkripciji Isusovog imena. Jehovisti ne pišu B-g, niti JHVH-
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo sve stoji , on to nemože prihvatiti , kao i Jehovni svedoci , Isus je njima stvorenje i gotovo , ne vreditise Marko trudit , ali ipak svaki pokušaj je vrjedan hvale .

Samo bi napomenula dasime iznenadijo kod onog pitanja dali je čovjek

Prihvatio bi, ali mu se neće. No nešto drugo je mnogo važnije. Napisao je da stvorenje ne može stvarati, misleći pri tome na Isusa, negirajući mu božanstvo.

Hajde da uzmemo za tačno da stvorenje ne može stvarati, ali se ta tvrdnja ruši kao kula od karata kada pogledamo šta smo mi ljudi, koji jesmo stvorenja, uradili.

Naime, kada god neko negira da je čovek od Boga, ja mu samo pomenem ono što je čovek uradio. Stvorili smo novu vrstu. Psa smo stvorili. Naš najbolji prijatelj u životinjskom svetu nije postojao u ovom obliku, bilo pitomom, bilo divljem. Mi smo ga stvorili.

Ako to nije dokaz da smo Imago Dei, onda ja zaista ne znam šta je.

No da se vratimo neo judaizatorskom mlaćenju prazne slame. Dovoljno je pogledati tekstove u Bibliji i videti da se Isus nigde ne pominje kao stvorenje. Pominje se kao tvorac.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Nadji nam biblijski tekst u kome pise da je ISUS STVORENJE!
postoji samo JEDAN Stvoritelj - Bog Jedini Otac JHVH
a svi ostali su stvorenja

a u SVE spada i SIN


OTKRIVENJE 3,14

I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,

POČETAK BOŽJEG STVORENJA:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sam Gospodin Yehoshua ti kaže da je STVORENJE.
Stvoren OD Jedinoga Stvoritelja Boga Oca YHWH
NA POČETKU STVARANJA.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
postoji samo JEDAN Stvoritelj - Bog Jedini Otac JHVH
a svi ostali su stvorenja

a u SVE spada i SIN


OTKRIVENJE 3,14

I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,

POČETAK BOŽJEG STVORENJA:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sam Gospodin Yehoshua ti kaže da je STVORENJE.
Stvoren OD Jedinoga Stvoritelja Boga Oca YHWH
NA POČETKU STVARANJA.

Ovo je pogresna interpretacija van konteksta.

Isus je POCETAK STVARANJA BOZJEG u smislu da je on stvoritelj, da je sve stvoreno njegovim posredstvom, i da pre njega nije bilo nicega materijalnog, on je pocetak zivota i svega sto postoji.

"Jer kroz Njega ( ISUSA ) bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
I On je pre svega, i sve je u Njemu" ( Kolosanima 1. 16 - 17 )
 
Natrag
Top