Sveto Trojstvo

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sadas sam i Heretik????

To je stvar tvoje crkve sa tobom, a ne moja stvar, jer ja nisam zadužen za poslove u tvojoj crkvi.


Neverovatno je dokle ide arogancija sledbenika "malog svetla" i oposednutih anti evanđeljem. Bog jeste Trojstvo. Nije Trijada Oca, koji pomazaqnjem posinjuje Sina, i šalje Duha da žena udarena u glavu sledi masona u računjanju datuma.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Свето_Тројство

Onda ti ne veruješ u trojstvo, već u jednog Boga koji je u jednom trenutku postao Isus, a u drugom Sveti Duh.

Poznajem to učenje, po kome je Bog Otac postao Isus, i u tom trenutku njegovog prebivanja na zemlji na nebu nije bilo nikog, osim anđela.

To znači da ni danas na nebu nema nikog osim anđela, jer Bog Otac je navodno danas na zemlji u obliku Svetog Duha.

Biblija uči suprotno, da postoje tri nezavisne ličnosti ili bića.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape, nije on jedini. EGWisti su sve do 1932 verovali u arinasku varijantu, od 1980 veruju, tačnije "veruju" u trojstvo.

Zao mi je Darth, ali ta tvoja izjava nije ispravna. Procitaj izjave EGW koje sam ti mnogo puta postirao, pa ces tek tada videti kada i kao u u nesto verovali. Elen Vajt je na veliko od 1888. godine pisala u Tri lica Boazanstva ko i o drugim verovanjima crkve, iz cega jasno se vidi da su vec od 1876 dosta verovanja vec bili prihvatili.
 
Učlanjen(a)
12.01.2019
Poruka
16
Isus Hristos je rekao Apostolima da idu i krštavaju u ime Oca i Sina i Svetoga duha.
Ali ko je prvi "shvatio" da je Bog trodelan, stvarno ne znam. Možda piše u Bibliji, ali nisam je celu pročitao.

Ovo je dobro pitanje.

Po vlastitim saznanjima najstarija "religija" je Zoroastrizam (prorok Zaratuštra) koji je priznavao i častio "Ahura Mazdu" /Oca (Mudrog Gospodara), "Vohu Manu"/ Duha Svetoga (Božja sila) i "Asha"/ Sina (Božja volja). Čak ima i proročanstvo o "Ahura Mazdinom" izabranom Spasitelju i NJegovu dolasku!.

Jednom sam se nadao da će ti dokazi izvan Biblije licemjerima zatvoriti njihovu takozvanu radoznalost ali samo se pokazala njihova prijetvornost i lažljive namjere; tako bi bilo i sa raznim drugim dokazima da se pokažu, uvijek traže alibij da ne povjeruju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da je Bog smatrao najbitnijim ovu nauku onda bi je istakao ispred karaktera u Bibliji.

Najbitnije je poznavanje Boga po karakteru. Oni koji negiraju Trojstvo i koji ga zagovaraju imaju nedostataka u svom učenju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vi i nemate Trojstvo, nego četrvorojstvo i plejadu bogova.

Otac, Isus, Duh Sveti i Marija.

I plejadu bogova, svece i svetice.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Samo se ti ismejavaj sa Marijom

Ja se ismijavam sa vašim zabludama. Marija jeste zanmenita žena, rodila je Isusa što je najbitnije.

Naravno da je poslje imala polni odnos sa svojim mužem što je normalno.


Al kod vas sve što je normalno nije normalno, a sve što je nenormalno je normalno.

Zato imate tolike afere. Dakle Marija vam je pridodata u Trojstvo, a sveci u plejadu bogova koje obožavate.

Ajde navedi gdje Bog ističe da je bitno Trojstvo?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Natrag
Top