Sveto Trojstvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ne vaga, jer je tako programirana, ona samo zna da treba da sleti. Očigledno je da si sebe našao i u toj izreci. Pošto ti očigledno ne vagaš, niti se mijenjaš.

nego baš uzimaš šta ti se servira. Inače mi je jasno kako tradicionalne crkve programiraju svoje vjernike. Jer vaganje znači slobodnu volju, izbor a muha toga nema, a nažalost ni mnogi vjernici tradicionalnih crkvi. Kao da sam znao da si programiran i za onu 1. izreku.

Sada ćemo mi vidjeti kome je "zamirisalo" go.... Dobar je ovaj internet, sve zabilježi.

Kao što sam prije rekao bio si "iritantno dosadni" branitelj i zagovaratelj Trojstva. Pogledajmo što si sam pisao:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Meni ne trebaju nikakvi sabori, samo Biblija. Biblijom ću dokazati da je Trojstvo biblijjska nauka.

Otac je Bog, Isus je Bog, Duh Sveti je Bog.

Otac je Bog Ivan 6,27, Rimlj. 1,7, 1. Petrova 1,2

Isus Sin Božiji je Bog Ivan 1,1 i 1,14 Rimlja. 9,5 Kološanima 2,9-Jevrejima 1,8- 1. Jovanova 5,20

Sveti Duh je BogDjela 5,3-4-----1. Korinćanima 3,16

Vama ništa drugo nije preostalo nego da se pozivate na nekakve sabore. Gdje ovdje ja dajem išta sa sabora, sve je iz Biblije. (tripo 41; 28 November 2013)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1) Postoji jedan Bog: Ponovljeni zakon 6:4; 1 Korinćanima 8:4; Galaćanima 3:20; 1 Timoteju 2:5.

2) Trojstvo podrazumijeva tri osobe: Postanak 1:1; 1:26; 3:22; 11:7; Izaija 6:8; 48:16; 61:1; Matej 3:16-17; Matej 28:19; 2 Korinćanima 13:14. U odlomcima iz Starog zavjeta, poznavanje hebrejskog je od pomoći. U Postanku 1:1, imenica "Elohim" je korištena u množini.

3) Članovi Trojstva prepoznaju jedan drugoga kao jedno u različitim odlomcima: U Starom zavjetu, "GOSPOD" je prepoznat od "Gospoda" (Postanak 19:24; Hošea 1:4). "GOSPODIN" ima "Sina" (Psalam 2:7 0,12; Izreke 30:2-4). Duh je prepoznat od "GOSPODA" (Brojevi 27:18) i od "Boga" (Psalam 51:10-12). Bog Sin je prepoznat od Boga Oca (Psalam 45:6-7; Hebrejima 1:8-9).

4) Svaka osoba Trojstva je Bog: Otac je Bog: Ivan 6:27; Rimljanima 1:7; 1 Petrova 1:2. Sin je Bog: Ivan 1:1 0,14; Rimljanima 9:5; Kološanima 2:9; Hebrejima 1:8; 1 Ivanova 5:20. Sveti Duh je Bog: Djela 5:3-4; 1 Korinćanima 3:16 (Onaj koji prebiva je Sveti Duh - Rimljanima 8:9; Ivan 14:16-17; Djela 2:1-4).
(tripo 41; 29 November 2013)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I ako se kaže da je Otac jedan jedini Bog, to obuhvata i Isusa i DS, i tako isto i za Isusa, jel to nešto bitno mijenja. Jel Nebo ostalo bez Boga kada je Isus došao na Zemlju, jesu anđeli ostali sami dok je Isus bio na Zemlji????

Otac, Sin i Duh Sveti tj. jedan i jedini Bog. (tripo 41; 26 January 2014)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovo je samo dio onoga što si ti napisao braneći Trojstvo. Pogledaj, puna su ti usta Biblije i citata iz Biblije. Ja bih rekao, ovako si vjerovao i pisao dok si "sisao cvijet Biblije".

A onda je netko pos.ao ova dva posta, ovako:

Vječnost i nepromijenjivost se mogu primijeniti samo na Boga Oca – jedinog aposlutnog Boga, a ne na Boga Sina, ili Boga Svetog Duha. Ako se vječnost i nepromijenjivost primijene na Sina Božjeg, onda Njegovo postojanje nikada nije bilo ugroženo kada je došao na ovaj svijet da ga grijeh kuša. Da je bilo nemoguće da Sin Božji pogriješi ili sagriješi, onda Njegov dolazak na ovaj svijet i Njegovo stavljanje pod kušnju je bilo farsa i izrugivanje. Ako je Njemu bilo moguće da popusti kušnji i padne u grijeh, onda mora da se izložio mogućnosti gubitka neba i vlastitog postojanja, čak i vječnosti. To je točno ono što Pismo i Duh proroštva kažu da je Krist Sin Božji učinio kad je došao da radi na planu spasenja od prokletstva grijeha.

Čitamo u Duhu proroštva: „Bog je dopustio Sinu da kao bespomoćno dijete, podložno ljudskim slabostima, dođe na svijet koji je Sotona proglasio svojim posjedom. Dopustio mu je da upozna životne opasnosti svojstvene svakoj ljudskoj duši, da vodi borbu koju mora voditi svako ljudsko dijete, izložen opasnosti neuspjeha i vječnog gubitka.“ IŽ 27. str.
Dalje čitamo u Isusovom životu: „Mnogi tvrde da kušnja nije mogla nadvladati Krista. Međutim, tada On ne bi mogao biti stavljen u Adamov položaj. ..... Uzeo je ljudsku prirodu s mogućnošću da popusti u kušnji.“ str. 80,81.

Ako je Božanstvo nepodijeljivo, kao što Atanazije i katolička hijerarhija tvrde, i ako tri Osobe Trojstva tvore jednu ličnost Ili tri glave ili manifestacije jednog te istog Boga, i ako su one zajedno jedna nepodijeljiva bit, tada, molim vas, tko je umro na Golgoti? Ako su Bog i Njegov Sin jedna nepodjeljiva ličnost, umjesto dvije podjeljive i različite ličnosti, tko je onda umro na Golgoti? Je li cijelo Božanstvo umrlo? Ako je cijelo Božanstvo umrlo, tko je vladao na tronu svemira ona tri dana kada je Krist bio u grobu? Kakva je žrtva data na Golgoti? Je li bilo riječ samo o ljudskoj žrtvi? Je li bilo riječ o ograničenoj ljudskoj žrtvi ili o beskrajnoj žrtvi? Je li Kralj slave umro kao Sin Božji ili je Isus umro samo kao Sin Čovječji u svojoj ljudskoj prirodi?
(31 January 2014)
U S K O R O - Charles S. Longacre - "KRISTOVO BOZANSTVO"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tripo sto bi se dogodilo da je Isus zgrijesio - mislim sto bi ostalo od trojstva - Isus bi morao biti uklonjen i onda bi ostali samo Otac i Duh Sveti po tebi. Ako je Bog trojstvo onda bi trojstveni Bog umro ili samo Isus. A ovako ako je Isus rodjen i naslijedio bozanstvo onda i ako bi sagrijesio onda bi ostao jedini i istiniti Bog Otac. Sveti Duh je njegova radna sila, njegovo prisustvo. Jesi bar pogledao onaj zadnji video sto sam ti ostavio na faceoobku. (17 March 2014)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A onda odgovara tripo i kaže:

Ja odbacujem trojstvo. Smatram da je Duh Sveti prisustvo Oca i Isusa. Nije ni bezlična sila, a nije ni odvojena osoba od Oca i Isusa. (tripo 41; 17 March 2014)

Trojstvo je lažna nauka. Nekada sam u nju vjerovao. Bolje rečeno demonska. (tripo 41; 19 July 2014)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sve je jasno. Dok si "sisao cvijet Biblije" gorljivo si branio Trojstvo navodeći desetine citata iz Biblije. Kada si sletio na ono što je netko pos.ao - Duh proroštva i video na faceoobku - zaključio si da je Trojstvo demonska nauka. Možda ti ne razlikuješ cvijet i gov..., ali drugi ga razlikuju, čak i kad mirisa nema.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Očigledno imaš potrebu da raspravu svodiš na lični nivo a onda da kukaš uredniku. Tipično za ljude koji nisu postali zreli, iako imaju toliko godina. Tačnije nisu odrasli u mozgu.

Kao i djeca kada se hvataju za obećanje, o recimo čokoladi "Pa rekao si da ćeš kupiti, pa rekao si da ćeš kupiti". :mig: Ako misliš da ću da čitam to što si dao, onda si sebe baš precjenio. Hoće to tako kod nezrelih osoba.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Očigledno imaš potrebu da raspravu svodiš na lični nivo a onda da kukaš uredniku. Tipično za ljude koji nisu postali zreli, iako imaju toliko godina. Tačnije nisu odrasli u mozgu.

Ne, samo sam htio vidjeti jesi li išao sa go... na cvijet ili obrnuto.

Kao i djeca kada se hvataju za obećanje, o recimo čokoladi "Pa rekao si da ćeš kupiti, pa rekao si da ćeš kupiti". :mig: Ako misliš da ću da čitam to što si dao, onda si sebe baš precjenio. Hoće to tako kod nezrelih osoba.

Zrele osobe uvijek biraju i idu prema cvijetu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Pa i nisu dali spalljivali su ljude koji bi davali ili imali Bibliju na narodnom jeziku.

Ti bi im zbog toga mogao biti i zahvalan. Bježeći od spaljivanja Albigenzi su sakrili pravu Bibliju, lutali su po šumama i gorama i onda ih je srela Ellen White. Tako je i do tebe došla prava Biblija i svjetlo istine.

Nego, hajde ti dokaži da "današnje Trojstvo nije biblijsko", kako si ustvrdio.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A tvrdio da je do vas došla Biblija. Ali ja imam dokaz da su zabranjivali Bibliju. Šta će, vidjeli ljudi da im zvanična nauka ne odgovara onome što piše. Sada se sjetih dijela odluke ne citiram ali ovako ide otprilike "Svi primjerci iste (Biblije) na narodnom jeziku da se predaju svećenicima...
 
Natrag
Top