Sveto Pismo-Biblija?

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
Biblija je skup knjiga око 45 autora iz svih sfera drustva tog doba. Izmedu ostalih Mojsija, skolovanog ucenika iz faraonove skole, Davida, kralja Izraela, pastira, ribara, doktora, vojskovodja...
Sto se mene tice price su istinite i govore na metaforican nacin o prilikama i desavanjima u vremenu zivota njihovih pisaca ili o interpretiranju nekih dogadjaja iz proslih vremena iz njihovog ugla. Najupecatljiviji je biblijski zapis o potopu koji vuce korene iz Epa o Gilgamesu.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
оно што наведем о библији је апсолутно тачно,јер библију свако тумачи на свој начин,а само је једна апсолутна истина.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
39
Najveci djavolov trik je taj da je uvjerio ljude da on ne postoji
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
то што ти кажеш то проповеда црква.
ђаво не постоји,као што не постоји ни пакао.
господ бог нас неизмерно воли да би нам тако нешто направио.
сами стварамо и своје ђаволе и своје паклове.
у време мојсија,у судару две културе,јудејске и филистинске(српске),надвладала је јудејска,па су јудејски свештеници,српског бога дажбога,прогласили ђаволом.
тројство је:отац (творац),син божији ( сада исус христ) и свети дух ( дажбог ).
колико су људи незнабожци може да се види из овога што ја пишем.
моле се светом духу ( дажбогу ) и истовремено га називају ђаволом.???
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
39
то што ти кажеш то проповеда црква.
ђаво не постоји,као што не постоји ни пакао.
господ бог нас неизмерно воли да би нам тако нешто направио.
сами стварамо и своје ђаволе и своје паклове.
у време мојсија,у судару две културе,јудејске и филистинске(српске),надвладала је јудејска,па су јудејски свештеници,српског бога дажбога,прогласили ђаволом.
тројство је:отац (творац),син божији ( сада исус христ) и свети дух ( дажбог ).
колико су људи незнабожци може да се види из овога што ја пишем.
моле се светом духу ( дажбогу ) и истовремено га називају ђаволом.???

Eto vidis da mu je trk uspjesan!!
A ako ne postoji ko je onda nagovorio Evu da nagovori Adama da pojedu zabranjeno voce??
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
змија је мудрост,и бог је био задовољан што је човек гладан знања.
црква махом говори глупости и буквално тумачи библију.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Mogu ti reci da si zaista originalan,ovakve mixovane izjave nigde nisam sreo.Mozes li da mi objasnis ko je djavo i sotina koga opisuje Biblija ili je to metafora?Ako jeste onda je i Bog metafora u tom slucaju.
 

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
Biblija je umiksovana tako da sluzi Crkvi. Neke dogadjaje koje su ti ljudi tada videli i doziveli jednostavno nisu znali da objasne i zato su tako i zapisani. Crkva ih je kasnije iskoristila za svoje potrebe.
Oni sto su nas stvorili su ocigledno bili svesni sta su napravili zato nam je i ograniceno koriscenje mozga na svega 3-10%. Da nam je 50% dosad bi vec bili na pragu da unistimo Svemir. smile3
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
opet pausalne izjave a nigde dokaza da se potkrepi tvrdnja,na zalost:???:
 
Natrag
Top