Svakome prema zaslugama ili......

Učlanjen(a)
26.11.2010
Poruka
45
A zašto bi neko ko je nesposoban i zbog toga postao žrtva bio kriv? On prosto nije sposoban da se odbrani, to bi bilo kao kaad bi gazelu mladunče optužili da je kriva što je postala žrtva lava jer se nije osposobila da se odbrani (nije mi namera da budem patetičan).

..ja ne tvrdim da su žrtve krive zato štosu žrtve ...ja rzagrađujem frazu i sagledavam je iz različitih uglova te zaključujem da ona nema univerzalnost . pa samim tim i nije pravična ....inače gazela u svetu rsavo animalnih stvorova kriva je pred svima što se nije osposobila za život pa je ulovljena ...ali mi polemišemo o svetu ljudi i primenljivosti međ njima ; te zaključujem da je samo u nekim slučajevima primenljiva ( recimo : spriter koji postigne najbolje vreme po pravilima trke, dobija zlatnu medalju; zadnji ništa ----dakle, svakome prema zaslugama , ali po sportskim pravilima sprinterske trke ) ....u tom smislu sam imao nameru da govorim..
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Okej , znači u ljudskom svetu da bi se mogla primeniti takva fraza onda treba da postoje parcijalni jasni kriteriji (kod sprintera je brzina ) ?, ako sam te dobro razumeo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.11.2010
Poruka
45
Okej , znači u ljudskom svetu da bi se mogla primeniti takva fraza onda treba da postoje parcijalni jasni kriteriji (kod sprintera je brzina ) ?, ako sam te dobro razumeo.
...pa može da se definiše i tako ...kod sprintera pravila i ferplej ( dozvoli protivniku da iskaže
sve svoje kvalitete , pa ako ga fer nadigraš ljudski ćeš uveličati sebe kroz pobedu )....za život:
pravična mudrost ( ne pravedna zakonitost ; jer zlo i naopako može dase ozakoni i tad je deo
pravde ) ....tako nekako
 
Natrag
Top