Suicid- hrabrost ili kukavičluk?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne mislim ni da je sebičnost,kao što rekoh 'izlaz'.Jer oni nisu u tim momentima sposobni da svesno razmišljaju.Takvi ljudi su u principu u teškoj depresiji .A možda je i to neki njihov apel za pomoć ?
Izlaaz? Kakav izlaz? Po koju cijenu? Ako tim činom "rješava" svoje probleme, šta je sa problemima koje takvim postupkom natovari drugima? Dabome da je to sebično. O tome, da li su ljudi u tim momentima, kada se odlučuju da sebi prekrate život, u normalnom psihičkom stanju, suvišno je i govoriti. Ne mogu biti u normalnom stanju, jer najjači nagon u svakom živom biću, pa i čovjeku, jeste nagon za održanje života. To je jednostavno stanje naše svijeti. Kada čovjek izgubi taj nagon, znači da se njegov mentalni sklop posve poremetio i izgubio normalna svojstva.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2011
Poruka
26
Svaki slučaj je priča za sebe.Imaš ti ljudi koji su sami bez igde ikoga pa počine takav čin .Ne vidim da oni nekome natovaruju nešto za vrat.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svaki slučaj je priča za sebe.Imaš ti ljudi koji su sami bez igde ikoga pa počine takav čin .Ne vidim da oni nekome natovaruju nešto za vrat.
Za ovo o čemu ja govorim, ljudi koji nemaju nigdje nikoga, kako ti kažeš, ne mogu biti primjeri. S druge strane, ne ubijaju se samo takvi ljudi, nego mnogo više oni koji imaju porodice.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Ni jedno ni drugo... nesto trece...
A sta je to trece bolje i da ne znam...
Sta coveka odvede u suicid...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zavisi iz kog motiva, ako je plod depresije onda je kukavičluk, ako to ima za rezultat da nekog spasim svojom smrću onda je to nesebična ljubav i hrabrost.

Dakle motiv određuje šta je samoubistvo.
 
Natrag
Top