Subotari sve znaju, zato pitajte njih

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Za razliku od tebe oni su probudili ljude da počnu da propovijedaju da će Isus opet doći.

A ti si sablazan i Crkvi i drugim ljudima koji nisu u HAC.

Ovakve kao ti, Ellen White je nazvala "najbezumnijim drznicima" i "bezobraznim rugačima".

Obјavljivanje Hristovog dolaska u određeno vreme izazvalo јe veliko protivljenje svih staleža, od propovednika za propovedaonicom do naјbezumniјeg drznika protiv Neba. „O danu i času ne zna niko“ čulo se kako od licemernog propovednika, tako i od bezobraznog rugača. (Ellen White, Velika borba, 1884. :mig:)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja iznosim otkrivenja koja su se ispunila 99,99 posto.

Ali Adventisticki propovednici nazalost zive samo za svoj ugodan zivot bez muke.

To se zove "HLEBA BEZ MOTIKE"

I obmanjuju taj jadni Adventisticki narod koji im slepo veruje, ne videci globalno licemerstvo.

Ti da si prijatelj Adventizma, ti bi sam radio na probudjenju.

Ali ni tebe istina sustinski ne zanima, nego samo uspavljujuca forma.

Da nije Bozje milosti svi bi ste otisli u oganj.


Ovako, Bog ce vam dati priliku za obracenje.

Ti bi trebao zbog toga da urlices od radosti i pesmi, a ti me kritikujes.

Mene koji propovedam ozivljavanje u Hristu.

Ljudi drugih crkava me slusaju, a vi pljujete.

Vrli Hriscani koji imaju istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja iznosim otkrivenja koja su se ispunila 99,99 posto.

100% se nisu ispunila. Ti daješ uopštene izjave, a gdje si dao konkretno datum dolaska nije se ispunilo.

Ali Adventisticki propovednici nazalost zive samo za svoj ugodan zivot bez muke.

Po duhu si Jehovin svjedok, iako iznosiš ovdje istine Biblije koju uči HAC. Dakle vidi se da si zatrovan kao i fariseji. Duhovno.

To se zove "HLEBA BEZ MOTIKE"

I obmanjuju taj jadni Adventisticki narod koji im slepo veruje, ne videci globalno licemerstvo.

Ti da si prijatelj Adventizma, ti bi sam radio na probudjenju.
Mudrost je u mnoštvu savetnika, naravno da je time osporena tvoja nauka i ti kao pojedinac ili mala grupa vas fanatika.

Da nije Bozje milosti svi bi ste otisli u oganj.
Još 1 dokaz da si po duhu JS.

Ovako, Bog ce vam dati priliku za obracenje.
Kako kada si rekao da je vreme milosti isteklo.

Ti bi trebao zbog toga da urlices od radosti i pesmi, a ti me kritikujes.

Naravno da ću da kritikujem tvoje besmislice.

Mene koji propovedam ozivljavanje u Hristu.

Neće svako ko kaže Gospode Gospode ....

Ljudi drugih crkava me slusaju, a vi pljujete.

To je dokaz da je tvoja nauka od demona, jer oni i vole takvu nauku koja ih ne ukorava za grijehe.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je moj Tripo.

Idi i dalje uzivaj u sovama.

A pusti Boga da sam potvrdi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sedmog decembra 2022 godine - Isus se pojavljuje na oblacima nebeskim u sili i slavi sa hiljadama Svetih andjela

William Miller and Ellen White: Dvadesetidrugog oktobra 1844. godine - Isus se pojavljuje na oblacima nebeskim u sili i slavi sa hiljadama Svetih andjela

P.S. Ovakve kao ti, Ellen White je nazvala "najbezumnijim drznicima" i "bezobraznim rugačima".

Obјavljivanje Hristovog dolaska u određeno vreme izazvalo јe veliko protivljenje svih staleža, od propovednika za propovedaonicom do naјbezumniјeg drznika protiv Neba. „O danu i času ne zna niko“ čulo se kako od licemernog propovednika, tako i od bezobraznog rugača. (Ellen White, Velika borba) .... (tetejac, 1884. :mig:)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
99,99 posto se ispunilo sto mi je Gospod otkrio.

A evo odgovora.

Sto se tice mojih predvidjanja 99,99 % onoga sto mi je Bog pokazao se ispunilo.

I pocetak sudova 2011 pracenim zemljotresom u Japanu i Krajstchurch- u, i poplave 2014 u Srbiji i okolini, i pojava Korone 2020, i pocetak zavrsnih dogadjaja 2021.

Ono sto mi je Bog pokazao, je to da je 2022 godina u kojoj ce se odigrati dogadjaji od presudnog znacaja za zavrsetak dela na zemlji.

MOJ LICNI zakljucak je bio da ce tada Bog objaviti sebe, i Hristos doci.

Ali, to je bio pocetak svetskog rata.

Dakle, jedino je to bio pogresan zakljucak na osnovu Bozjeg otkrivenja.

Ali mi on nije otkrio da ce Hristos tada doci, vec da je to vreme kljucno za zavrsetak dela i Hristov dolazak.

Naravno, Hristos ce doci nakon jesenjeg perioda, da bi ispunio starozavetne jesenje praznike koji ukazuju na njegov dolazak u slavi.

22 oktobra ce se zavrsiti vreme milosti, nastupiti sedam poslednjih zala, tisina na nebu od prorockih po sahata, i Hristos doci pred kraj godine.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A što vi mislite?

Neki koji promatraju i slušaju nas kršćane reći će da smo pretenciozni, neki će reći da smo smiješni a značajan je broj i onih koje će reći da smo ludi, kada čuju iz usta pravovjernih kršćana da je jedini smisao njihova postojanja i življenja spasiti dušu svoju - zadobiti život vječni. A kako čovjek spašava dušu svoju? Ovo pitanje izgleda, istovremeno, i vrlo jednostavno i vrlo kompleksno. I zbog ovoga, hvala dragom Bogu što nam je preko svetog Pavla ostavio vrlo jednostavan "algoritam i uputstvo" koji će nas sigurno voditi k Bogu, a to onda znači i spasenju naše duše i zadobivanja kraljevstva Božjeg. Ovako poučava i upućuje sveti apostol Pavao:

Rim 10,10: Doista, srcem vjerovati opravdava, a ustima ispovijedati spasava.

A koji bi najtemeljniji znak (simbol, gesta), i koja bi najtemeljnija ispovijed, koja izlazi iz čovjekovih usta, mogli izražavati istovremeno i čovjekovo priznanje Bogu da bez Boga ne može ništa i čovjekov poziv Svemogućem Bogu da mu pritekne u pomoć u svim njegovim djelovanjima? To je upravo ono što kršćani čine od samih početaka - svaki dan (buđenje), svako svoje djelovanje, svako susretanje s drugim ljudima, svaki svoj obrok i svaki odlazak na počinak, kršćanin započinje znakom križa na svome tijelu, istovremeno ispovjedajući najvažniji element kršćanske vjere - U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. I naravno, svaka Euharistija kršćana i započinje i završava ovom najsnažnijom molitvenom gestom, kojom kršćani "ustima ispovjedaju ono što srcem vjeruju".

Dakle, mi kršćani "križanjem" ispovjedamo da vjerujemo u Trojedinog Boga - zato izgovaramo: "U ime Oca i Sina i Duha Svetoga", dok istovremeno rukom činimo na sebi 'znak križa'. Ovim 'znakom križa' priznajemo da je naše otkupljenje Isus Krist 'platio' svojom žrtvom na križu. Najveći grijeh ljudske povijesti – razapinjanje Sina Božjega – postao je najveći čin milosrdne ljubavi i božanske moći. Križ je sredstvo pomoću kojeg smo spašeni, pomoću kojeg postajemo sudionici božanske naravi.
------------------------

Pitanje 1: A znate li da se adventisti sedmog dana ne 'križaju', ne izgovaraju: "U ime Oca i Sina i Duha Svetoga", čineći pri ovome 'znak križa' na sebi, kako to činimo mi kršćani?

Odgovor: Ne čine ovo adventisti, ne križaju se kako se križamo mi kršćani koji vjerujemo u Trojedinog Boga - Boga Oca, boga Sina i Boga Duha Svetoga.

Pitanje 2: A zašto se adventisti ne 'križaju' kao mi kršćani, izgovarajući: U ime Oca i Sina i Duha Svetoga?

Odgovor: Ne križaju se zbog toga jer adventisti sedmog dana ne vjeruju Kristovoj crkvi i Svetom pismu, nego vjeruju "duhu proroštva", spisima Ellen White. A njihova 'proročica' Ellen White, i ostali utemeljitelji njihove 'crkve' adventista sedmog dana, jednostavno nisu vjerovali u Trojedinog Boga. Još gore, ne samo da im utemeljitelji (Joseph Bates, James White, Ellen White i još neki) nisu vjerovali u Trojedinog Boga, nego su Trojstvo i vjerovanje u Trojedinog Boga pripisivali sotonskoj nauci koju je iznjedrila i ljudima podmetnula Katolička crkva. Pogledajmo ovo zorno da ne može biti zornije:

Advent Review je bio adventistički časopis koji je uređivao James White, suprug Ellen White. U ovom časopisu je zapravo najviše pisala sama Ellen White, ali pisali su u drugi pioniri ASD. U časopisu je postojala rubrika „Pitanja za brata Loughborough-a“, u kojoj su čitatelji mogli postavljati razna pitanja, na koja bi onda Loughborougho odgovarao. Tako u broju 23., od 5. studenog 1861. godine, jedan čitatelj (W. W. Giles), piše:

Brate White, želio bih da slijedeća pitanja proslijedite bratu Loughborough-u da ih pojasni.

Pitanje 1.: Koji je ozbiljan prigovor nauku o Trojstvu?

W. W. Giles, Toledo, Ohio.

Odgovor Loughborough-a: Postoji mnoštvo primjedbi koje bismo mogli iznijeti, ali s obzirom na ograničenost našeg prostora, svest ćemo ih na slijedeće tri:

1. U suprotnosti je sa zdravim razumom.
2. U suprotnosti je sa Svetim Pismom.
3. Izvor mu je u poganstvu i legendama
.
------------------------
Kao što možete vidjeti, utemeljitelji 'crkve' adventista sedmog dana nisu uopće vjerovali u Trojstvo. Još gore, kao što iz gornjeg odgovora možete vidjeti, vjerovali su i naučavali da je Trojstvo u suprotnosti sa zdravim razumom, da je u suprotnosti sa Svetim Pismom i da je Trojstvo poganskog podrijetla.

Imajući ovo u vidu, posve je razumljivo da onda adventisti sedmog dana u to vrijeme - polovicom 19. stoljeća - odbace i križanje, stavljanje 'znaka križa' na sebi i istovremeno izgovarajući: "U ime Oca i Sina i Duha Svetoga". Međutim, nakon što im je 'crkva', 65 godina nakon smrti Ellen White 1980. godine, uvela u vjerovanja konačno i Trojstvo, kako objasniti da svi adventisti i nakon prihvaćanja vjerovanja u Trojstvo 1980. još uvijek odbacuju i zgražaju se nad 'križanjem' - činjenjem 'znaka križa' na sebi uz izgovaranje "ispovjedno-molitvene formule": U ime Oca i Sina i Duha Svetoga? Ako su to odbacili za života Ellen White, Jamesa White, Josepha Batesa i još nekih, koji su naučavali da je Trojstvo suprotno zdravom razumu, suprotno Svetom Pismu i da je poganskog (babilonskog) podrijetla, zašto se prema Bogu i dalje ovako odnose, nakon što Trojedinog Boga prihvatiše kao biblijskog a ne poganskog!?!?!? Objašnjenje i odgovor na ovo pitanje je samo jedan - Adventisti sedmog dana ne vjeruju ni Kristovoj crkvi ni Svetom Pismu. Adventisti sedmog dana samo i jedino vjeruju "duhu proroštva", kako oni nazivaju spise Ellen White. Bog adventista sedmog dana nije naš kršćanski Trojedini Bog, Ellen White i subota dva su boga adventista sedmog dana.

Pitanje 3: Kako objasniti ovo stanje kod adventista sedmog dana?

Odgovor: U pitanju je teška opsjednutost.

Pitanje 4: Ima li šanse da se ljudi 'osjenjeni' "duhom proroštva" izvuku iz ovoga?

Odgovor: Nažalost, teško, jedino uz Božji zahvat i Božje čudo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dakle, mi kršćani "križanjem" ispovjedamo da vjerujemo u Trojedinog Boga - zato izgovaramo: "U ime Oca i Sina i Duha Svetoga", dok istovremeno rukom činimo na sebi 'znak križa'. Ovim 'znakom križa' priznajemo da je naše otkupljenje Isus Krist 'platio' svojom žrtvom na križu.

Prava magija, misle kao i pagani da su bolji ako naprave neki pokret rukom, a može i nogom kada kleče na koljenima.

Jadna je takva vjera. Zamisli vjeru koja ne zahtijeva držanje zakona iz ljubavi prema Bogu nego križanje.

Pa to može svako.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Prava magija, misle kao i pagani da su bolji ako naprave neki pokret rukom,

Mi to činimo jer se ne stidimo pokazati da smo Kristovi. Na bilo kojoj točki kugle zemaljske, kad kršćanin napravi znak križa, svi će znati da je Krist njegov Bog.

Vi subotari se ne smijete prekrižiti, jer vam je to zabranila vaša utemeljiteljica, bogohulnica, kradljivica, lažljivica i alkoholičarka Ellen White, koju ste, kad već ne smijete častiti Krista, počastili Baalovim ku*rcom na njezinom grobu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top