Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
18
definitivno se odlucujem za sigu kao pozadinu.Danas sam stavio pijesak u Ak i neko kamenje.panj od vinove loze kojeg jos moram da kuvam sam isto stavio u ak.U krov sam stavio stedne sijalice i najvjerovatnije cu dodati i fluoroscentne.Videcu sta je najbolja opcija za rasvjetu.napravicu paralelnu vezu i videcu sta je najbolje.Ovo je kao generalna proba.U akvarijumu cu,najvjerovatnije,drzati ribe iz Juzne Amerike.Slatkovodne.Filter cu isto sam da pravim i nadam se da cu pomoc naci na ovom forumu od ljudi koji vec imaju iskustva.Ja sam totalni pocetnik.zahvaljujem se za svaki savjet,narocito nikouro
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
eee i nikouro je pocetnik ...:acute:stim sto u zadnja dva tri meseca proucavam i skupljam informacije sta i kako a vezano za aq tj floru i faunu u aq. isto kao i ti imam u planu da u aq naselim severno americki biotop sa jednim malim izuzetkom, a to je borac ( Betta splendens ) koji pripada aziskom biotopu. ja sam moju lozu otkuvao prvo u slanoj vodi a onda u " normalnoj" cesmusi. eno je sada u loncu gde pokusavam da doznam dal ce se pojaviti plesni ( inace tamo boravi vec 10 dana potopljena i svaki treci dan menjav vodu kako bih izvukao boju iz nje ). pesak sam pripremio uz svu hemisku biolosku i jos koje kakve eksperimente. jedino me aq zeza posto sam imao malih poteskoca u sastavljanju. inace bio je sastavljen i u probi punih 10 dana ali posto sam ga juce ispraznio da bi odradio pozadinu primetio sam mehurice na jednom sastavu, pa sam resio da ne rizikujem vec da odmah dok jos nije formirano da to zamenim tj odradim. inace za desetak dana koliko je bio pun vode nije ni na jednom mestu pokazao bilo kakvu promenu u boji slikona ili bilo sta drugo. ( pocetnicke greske :( ). spoljni filter je pripremljen i spreman za rad. nadam se da cu posle ovih praznika da pristupim sa formiranjem aq. krov ili poklopac je gotov i mislim da je odradjen ekstra ( nadam se da ce te videti u skorije vreme u novoj temi ... :dance2: ) inace osvetljenje je reseno sa tri stedise ( dve od po 25 w, 6500 k, 1250 L i jos jednom od 20 w ). ugradjene su i tri plave diodice ciji je zadatak da imitiraju mesecinu. takodje sam ugradio i dva ventilatora u pozadini ciji je zadatak da ubacuju i hlade vazduh pod haubom. tu su i prekidaci .... i pitaj boga sta mi je sve ovo trebalo:blum3:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.04.2012
Poruka
6
Stiropor se moze lepiti sa silikonom,kada se priprema scenario za pozadinu.Prilikom nabavke silikona obrati paznju da u njemu nema dodatih primesa,obicno stavljaju raznorazne insekticide.meni se Dinasil pokazao odlicno.
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2011
Poruka
1
Samo napred,ako imate volje nacicete i resenje za svaki problem.Zelim vam puno uspeha.
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2012
Poruka
3

imam aq 60x30x30 sa filterom sa strane. hocu ukoro da napravim nesto veci (80x40x40) ,a ono sto me interesuje je to da li da napravim odvojen filter od aq gde ce se voda prebacivati cevcicama...? sadasnji aq ima filter kao sto rekoh sa strane stim sto je povezan sa aq tako da voda ulazi u filter u prvu pregradu prorezom pa preliva u drugu pregradu gde se nalazi filtracioni materijal,a iz trece pregrade odozdo vuce vodu pumpa(atman at-301) i prebacuje u aq. Da li je bolje ovako sa prorezom ili da bude odvojen pa sa cevcicama. Nikako da mi se voda iskristalise... Mozda je pumpa slaba...?
 
Učlanjen(a)
11.10.2009
Poruka
3
30jtmb7.jpg
 
Natrag
Top