Sta treba prihvatiti da bi bio hriscanin

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ljudi danas napreduju vise nego ikad, pre neki dan je napravljena cela ljudska jetra od maticnih celija, na sta svaki covek treba da bude ponosan, pravimo nove teleskope koji vide dublje i dublje u svemir u kojem zivimo i saznajemo sve vise. To sto se to vama ne svidja jer i dalje zivite u srednjem veku i svadjate se oko dana koji trebaju da se slave to je vas problem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ljudi danas napreduju vise nego ikad, pre neki dan je napravljena cela ljudska jetra od maticnih celija, na sta svaki covek treba da bude ponosan, pravimo nove teleskope koji vide dublje i dublje u svemir u kojem zivimo i saznajemo sve vise. To sto se to vama ne svidja jer i dalje zivite u srednjem veku i svadjate se oko dana koji trebaju da se slave to je vas problem.

Sve je napravio, ali je moralno potpuno degradirano bice.
Cak i sve ovo sto si ti pomenuo potvrdjuje da je covek Bozanska kreacija, jer je stvoren po Bozjem liku i talentima da stvara, organizuje. i otkriva nove i nove vidike.

Laodikeja, ateizam nije teorija.

Ateizam jeste teorija iz koje su nastale druge ponekad protivrecne teorije, a po kojoj ne postoji Bog tvorac.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ne mozes da kazes za sve da su moralno degradirani, to je uvreda za ljude koji stalno pomazu drugima, cak i daju zivot za druge, pogotovo ti nemas to pravo jer slavis boga koji je naredjivao ubistva dece.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu svi, ali vecina jeste, jer moral i Bozjim ocima se zasniva na visim merilima od ljudskih.
Sto se tice Bozjih sudova koje je izlivao na bezbozne narode, to je vec obasnjeno u predhodnim diskusijama.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Nije nista objasnjeno za ljude koji razmisljaju racionalno, naravno da si ti sebi objasnio jer ne zelis da verujes u boga koji kolje bez razloga, iako verujes u takvog boga, vecini tih ljudi koje spominjes da nisu moralni nikada ne bi palo na pamet da ubijaju cela sela i da device zadrzavaju za sebe ili da kolju prvorodjenu decu kao sto je zapisano u bibliji. To ne moze da se opravda.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Mislis da je neki dan postovan od pocetka, niko nikada ne bi ukljucio mozak i realno pogledao svet oko sebe, shvativsi moj prvi post i da nista nije stvoreno zbog njega ?


"Ko veruje Sina, ima zivot vecni; a ko ne veruje Sina nece videti zivoita vecnoga, nego gnev Bozji ostaje na njemu." Jovan 3,36

Samo postavlja se pitanje kakav zivot vodi onaj koji je primio Hrista?

"Koji me veruje kao sto Pismo rece..." Jovan 7,38.

"Ako ostanete na mojoj nauci zaista cete biti ucenici moji, poznacete istinu i istinace vas izbaviti."
Jovan Jovan 8,32,33,

"Ako odvratis nogu svoju od SUBOTE da ne cinis sto je tebi drago, NA MOJ SVETI DAN i ako prozeves subotu milinom, dan Gospodnji slavnijem i budes ga slavio ne iduci svojim putevima i ne cineci sto je tebi drago... Tada ces se veseliti u Gospodu i izvescu te na visine zemaljske i dacu ti da jedes nasledstva Jakova oca svojega, jer usta Gospodnja rekose." Isaija 58,13.14.

Tako prijatelju Jokeru, Subota je stvorena za Coveka, to je Isus jasno izjavio, ali u isto vreme ona je Dan Gospodni posvecana Bogu Stvoirtitelju. Prema tome?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Spasitelj je rekao
Ako, dakle, tko hoče ići zamnom, neka se odreče samog sebe,
neka uzme svoj križ i neka me slijedi.
Evanđelje Matej 16:24

nekada je križ Kristov bilo priznati Isusa za Sspaitelja
danas je križ Kristov svetkovanje subote onako kako Bog zapovijeda
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Mika32 nisi shvatio zasto sam to napisao, ali hvala sto si mi pomogao u dokazivanju da hriscanski bog nema veze sa moralom, znaci za samo ne verovanje ces videti gnev bozji, hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Uh, tema je bas zazivela. Kakav je provokator ovaj Joker.:D
Laodikeja, ateizam nije teorija nego je reakcija na hipotezu o bogu.
 
Natrag
Top