Sta se desava.....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Bez ljutnje, ali koliko ja vidim u nekim postovima se javlja "odbrambeni mehanizam" ako me razumes... To je opet necije misljenje.... mnoga misljenja su uvrede za istinske pravoslavce pa se ne bune isti... Ne razumem zasto je banovan/a...al dobro....jos jedan zilot koji zbog svog pisanja ispasta....

"Svakako da istinu treba izneti, ali ne onako kao što neki nevešt nosač nosi teret, da ne može a da nekog ne nagazi, udari u glavu ili slično. Da reči budu blage a dokazi jaki"

Patrijarh Pavle
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
ama sve je to u redu i sve ja to znam ali ovde se stalno neko povredjuje necijim misljenjem... i uvek izvuku deblji kraj (u ovom slucaju pojedinci koji su samo pokusali da prosire istinsko pravoslavlje) oni koji ga ne zasluzuju a znam zasto vam to kazem....
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Bez ljutnje, ali koliko ja vidim u nekim postovima se javlja "odbrambeni mehanizam" ako me razumes... To je opet necije misljenje.... mnoga misljenja su uvrede za istinske pravoslavce pa se ne bune isti... Ne razumem zasto je banovan/a...al dobro....jos jedan zilot koji zbog svog pisanja ispasta....

Nikakvih problema zbog odbrambenih mehanizama nemam, jer ja posedujem isete. Samo zašto je to sve shvatala kao uvredu, kao opasnost po život. Ali toliku uvredu da joj je sve bilo sektaška tvorevina.

Isus nije samo pravoslavnim vernicima prikazan, on je prikazan svim ljudima.

Čitajući neke postove od max357 i od sectora i od magdaline ja sam stvorio sliku jednog raja gde su samo pravoslavci (i to ne bilo koji, vec monasi i sveci i po koji čovek koji je na pragu da se zamonaši). Stvorio sam sliku kako je Isus na konju u oklopu i sa mačem i kako ruši sve pred sobom. Kod koga ne postoji prihvatanje.
Sa njima se nisam upuštao u dalju konverzaciju jer su se oni držali svoje priče i zbog koje nisu hteli/želeli da prihvate tuđa mišljenja. Ja sam prihvatio takav stav na koji su oni postovali i kako su otvarali teme, ali mi je nepojmljivo bilo da neko negira drugu osobu. Mislim zamislite Hrista koji negira mnogobošca, još da to radi kada je okupljen učenicima i još da im to govori. Pa našta bi to ličilo. Ono što je meni hrišćanstvo pružilo jeste to da sam čovek pa hrišćanin. To, sem u budizmu, nigde nisam video.

Rećiću i javano. Nikakvih problema nema vezano sa zilote. Barem nemam ja. Jer to je jedan od puteva koji vodi blaženstvu, miru i spokoju. Ali problem se javlja onda kada oni ‚‚ne vide" puteve drugih (nikakva negativna konotacija).

Da li mi je teško da prihvatim da je tvoj stav takav i takav? Ne, nije.
Da li je tebi teško da prihvatiš moj stav koji je takav i takav? Da i nepada mi napamaet da se spuštam na taj nivo (nije bitno ko je rekao).

Meni je jedino krivo bilo što sam onomad postavio onakav post max357, ali pogreši čovek! Žao mi što je iko banovan, jer to predstavlja gubitak. Očekivao sam da će da pišu o ličnim iskustvima jer knjige se mogu kupiti, a ovamo sam dobio kritiku ‚‚kako je to u svrhu vrbovanja".
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
ama sve je to u redu i sve ja to znam ali ovde se stalno neko povredjuje necijim misljenjem... i uvek izvuku deblji kraj (u ovom slucaju pojedinci koji su samo pokusali da prosire istinsko pravoslavlje) oni koji ga ne zasluzuju a znam zasto vam to kazem....

Miloše, ne bi trebalo da se toliko sekiraš. Pa i sam znaš da su hrišćani uvek izvlačili deblji kraj. Kroz istoriju, bacali su ih lavovima, razapinjali, čerečili, pekli ih vrelim gvožđem... Ali oni nisu odustali i otišli, ostali su i "borili" se do kraja. Za svoju i za druge duše.
Hrist nije došao radi pravednika, već radi onih drugih. A kako ćeš ih spasiti nego dobrotom, prihvatanjem...Znaš i sam već kako...

Ako želiš pravoslavlje da tražiš po forumima, budi siguran da ga nećeš naći. Osim, možda, na pravoslavnim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
Pre svega da razjasnimo jednu stvar, ne trazim pravoslavlje po forumima!!!! Nasao sam ga na mestima gde sam i trebao da ga nadjem...

ja nisam spomenuo ovde pojedince, rekao sam da je meni draga osoba otisla sa ovog foruma jer je istinski pravoslavac koji ne prihvata ekumanizam...a ta osoba je otisla posle silnih prozivki.... Pa jel odlika jednog vernika ne bitno koje vere da vredja istinske vernike druge? Pa realno, mislim da treba malo da razmislite o tome.....
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Pre svega da razjasnimo jednu stvar, ne trazim pravoslavlje po forumima!!!! Nasao sam ga na mestima gde sam i trebao da ga nadjem...

ja nisam spomenuo ovde pojedince, rekao sam da je meni draga osoba otisla sa ovog foruma jer je istinski pravoslavac koji ne prihvata ekumanizam...a ta osoba je otisla posle silnih prozivki.... Pa jel odlika jednog vernika ne bitno koje vere da vredja istinske vernike druge? Pa realno, mislim da treba malo da razmislite o tome.....

Naravno da nije. Za sebe mislim da nikoga nisam uvredila. Ako ipak jesam, molim sve da mi oproste, nisam bila svesna da sam to učinila. Nije odlika vernika ni da bude ciničan, ni zajedljiv. Treba mrzeti greh a ne čoveka koji čini ili je u grehu. Čoveka treba voleti. Zar pravoslavlje ne uči tome?

Ekumenizam ne prihvatam ni ja, i svesna šta bi on značio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
zar sam ja cinican i zajedljiv? a siguran sam da ta osoba nije cinicna i zajedljiva.....
ekumanizam je posebna prica o kojoj ne bi sad.....
citajuci postove na ovom forumu, mnogi su se moram priznati ogresili.....
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Nisam rekla da si ti ciničan i zajedljiv. Ti si super i jako si iskren.

Neki ljudi su u svojim postivma bili jako cinični i zajedljivi. Moglo bi tu da se doda i prepotentni. Sve to nisu odlike pravoslavca, bar ja tako mislim. Sujeta, gordost, visokoumlje, jednoumlje, sve to šteti našoj veri.

Samo krotošću, smirenjem i velikom ljubavlju se hrišćanstvo širilo. To je jedini način. Drugačije, možeš samo da izazoveš otpor i inat, rizikuješ da te niko više i ne sluša i naravno počne da negira, provocira, šikanira itd...
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
mozda se vama cini da su cinicni, mozda oni samo hoce da vidite koliko gresite...
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Evo od ovog člana, na žalost koji je banovan.

To sto si naveo kao primer uvrede je odgovor pravoslavnog vernika na krivljenje pravoslavnog ucenja sto se i naziva sektasenjem....Taj tvoj prijatelj koji je "uvredjen" ovim recima je pokrenuo tu temu i pri tom nazvao stav svetih otaca nebitnim pre toga....sto je takodje provokacija...a OBAVEZA pravoslavnog hriscana je da ne dozvoljava krivljenje ucenja i da se bori protiv njega...i to krivljenje i razne relativizacije i jesu sektasenje....sto tvoj prijatelj,kad je vec hteo takvu temu da pokrece,mora imati u vidu....


Ovoga ima pregršt i mučno mi je da tražim. Ljubav koja zapušava usta. Samo jedno je sigirno. Sudi da ti ne bi bilo sudjeno od sektaša. Krajnje lepa komunikacija.
znaci u redu je iskriviti necije ucenje ali nije u redu nazvati to sektasenjem...interesantnan stav.......nije ti valjda toliko mucno..:).pa nista,onda je valjda trebala da pokrene temu u skladu sa Pravoslavljem... da budizam jeste u stvari jos jedna demonska podvala gde se do "mira" dolazi uzdanjem u sopstvene snage sto bi u Pravoslavlju bilo tumaceno kao prvi greh-gordost...jer ispada da covek moze bez Bozje pomoci da se uzdize do Boga?jer to trebala da uradi kao odgovor na onakvo podmetanje da ne bi bilka banovana?.........................

Nisi dao primer nego si automatski napao.
Neko je rekao da postoji neki forum gde je zabranjeno pisati o bilo čemu drugom sem pravoslavlja jer automatski pada banovanje. Tamo postiji spam jer ništa nije dozvoljeno od male doze isključivosti.
.
Ja ti govorim o tome da se ziloti javljaju iskljucivo na temama koje govore o pravoslavlju....i brane svoju Veru u skladu sa tim u sta i kako veruju...kada neko ko nije pravoslavac kaze i tvrdi nesto o Pravoslavlju sto je neistina i kad mu se odgovori na to,biva kaznjen pravoslavac koji brani cistotu svoje vere a ne onaj ko je provocirao taj odgovor....a sve pod parolom netolerancije....to bi bilo ko da hapsis coveka koji vice na nekoga sto mu obija kola pod optuzbom da remeti javni red i mir...


Posle privatnih poruka sa Milošem razjasnio mi je u stvari kakav je problem, tj. da ovi odgovori nemaju veze sa njim, zbog moje greške. Ali ajde da odgovorim o tome kako se komunicira


Svaka čast hrišćanko!!!!!
Naćiću ih još, samo da se setim gde su me lepo čašćavali, nije problem.
.................................


vidi se sve iz predhodnih postova, samo će ih biti još.
.................................


U potpunosti nisi shvatio poentu sa svetim spisima, ali pošto si već sada prepun sudova ne bi pomoglo ni da počnem da objašnjavam. Pisanija vladike Nikolaja Velimirovića su mi jedna od omiljenih. Poslanice patrijarha Pavla još omiljenije. Zapitaj se ti zašto u meni vidiš da mi smetaju. Lako ti je da kažeš ‚‚zašto se tebi ne sviđaju, preispitaj se da vidiš", ali je zato teško da primetiš da primećuješ samo ‚‚nešto" što služi kao argumentovani udarac.
.................................
Ne razumem...slazes se sa pisanjem vladike Nikolaja?pa onda znas da on budizam i sve ostale "veroispovesti" izvan Pravoslavlja smatra za jeresi i sekte....drago mi je ako se slazes sa njim...jer je on jedan od vecih revnitelja za veru....ovaj drugi deo tvog odgovora ne razumem....sta mi je tesko da primetim da primecujem?

Pročitao sam postove na temi. I sada mi je još jasnije zašto je tako odgovorio. Bio sam naleteo na temu gde se raspravljalo o onom čoveku koji je izrazio protest zbog dolaska Bajdena. Tu si jasno pokazao kako prihvataš stavove.
aha...znaci tebi je jasno zasto on tako razgovara sa mnom?...sta ste vi,telepatski povezani?pa sto mi nije dao komentar i odgovore na moja pitanja vec samo etikete i njegove "analize" o meni...jer tako vi shvatate razgovor..."ti nista ne znas,uska su ti shvatanja i pogresno shvatas SVOJU? veru...zapravo necu ni da ti odgovaram jer nemam vremena jer si kao zilotski jehovin svedok..."...ma i meni je jasno kako on,a vidim i ti,prihvatate stavove......i branjenje istih...netolerancijom.......................

E odlična ti fora: ‚‚valjalo bi da postaviš neki primer". Ni jedan ti nisi postavio. Imaš prijatelje u mojoj listi, i izvoli i nađi nešto da vidim. Prvi ću da se izvinim ako vidim da je to bilo negiranje ili nipodaštavanje ili sektaška tvorevina. Ili tako sede demoni i tako se đavoli klanjaju!!!!!!
Prvo,svako relativizovanje i pokusaj menjanja pravoslavnog ucenja se u pravoslavlju naziva SEKTASENJE...tako da bi trebao odmah da zatvoris temu tvog prijatelja Mindyja u kojoj izjednacava tihovanje sa meditacijom u budizmu....na primer....a ne znam kako nazivas ta silna soljenja pameti od strane tvojih prijatelja kako trebaju pravoslavci da gledaju na svoju Veru....u onoj temi,kad si se vec pozvao na nju-to je radio Jurivaka-ateista a u ovoj o revniteljima Mindfullness....evo primera za ovog potonjeg kako je "objasnio" Magdalini:
Zbog takvih razmisljanja cela civilizacija strada. Kada bi svako razmisljao tako, ceo zivot bi svi provodili u bedi. I to ne materijlnoj, nego duhovnoj. Na zalost, i bez toga je vecina u duhovnoj bedi. "Ti si gresna i jadna i mala pred Bogom"? Dno - dna. Ubijanje svega onoga sto nam je Bog podario. Poznate su mi dogme pravoslavlja koje predstavljas i veoma mi je zao takvih ljudi kao ti jer pravoslavlje propada zbog takvih kao sto si ti.

Za zilote sam razgovarao sa milosem preko pp i tu mi je razjasnio, tako da se ovi odgovori ne odnose na to pitanje već u globalu, ali vidim ti si se osetio napadnutnim.

osetio sam potrbu da priteknem Milosu u pomoc kad ste vi "pravednici" krenuli da mu "objasnjavate"....a ne brini...mene istina ne vredja.....
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top