Sta mislite o vegetarijancima???

end

Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
131
Bio sam tri godine vegan, ali sam se vratio mesu. Zdrav organizam uživa u izobilju. Treba uživati u kvalitetnom mesu. Čini mi se da nas vegetarijanstvo može učiniti suviše mekanim i nesposobnim da se suočimo sa izazovima prirode. Nemam ništa protiv vegetarijanaca, ali odavno to nisam.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Mislim, svaka im čast, ali sam ja veliki mesojed i ne bih se nikada odrekla mesa.:)
 
Član
Učlanjen(a)
01.03.2010
Poruka
20
O ukusima ne treba raspravljati ali, ne bih menjao 100 grama jagnjetine za 100 kg boranije,
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Nemam ništa protiv vegetarijanaca. Neka jedu šta god hoće. Moja rođaka i njen suprug su vegetarijanci i vrlo često me ubeđuju, kako je njihov izbor hrane najzdraviji. Ali da budem iskrena, kad god ih sretnem ja se uplašim. Možda oni jedu ''zdravu hranu'', ali ipak izgledaju nezdravo. Njihova boja lica je žućkasta. Znači, ni rumena ni bleda nego žućkasta.
Nisam neki ''mesaroš'', ali ne bih da ga izbacim ih jelovnika. Meso je neophodno organizmu. I svako je zdravo na svoj način. Neko više, neko manje.
 
Član
Učlanjen(a)
04.07.2009
Poruka
28
:yea:vegetarijanac je onaj koji tretira meso vegetom
 
Učlanjen(a)
15.09.2011
Poruka
86
Dali je dobro biti vegetarijanac?

Po meni,bas i nije,ali da vidimo vase misljenje.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Po meni,bas i nije,ali da vidimo vase misljenje.

More bit da jest... a more bit i da nije. Potreban je kompromis... bit vegetarijanac koji mezi čvarke. I pokoji ćevap. Vako nekako:
CEVAP.gif

 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2012
Poruka
71
Mislim da ako neko zeli da bude vegetarijanac to je okey, ja nisam vegetarijanac , ali meso je zdravo da se jede tako da nije zdravije biti vegetarijanac, to je netacno.
 
Član
Učlanjen(a)
08.12.2012
Poruka
18
Koliko je dobro biti vegetarijanac ili ne....to je jedna tema,a da li je i šta od toga zdravo,to je već nešto sasvim drugo.Ne slažem se sa nekima koji ljude svrstavaju u biljojede,dobro naučite anatomiju i fiziologiju čoveka,metabolizam i biohemijske procese pa će vam bar malo biti jasno zašto čovek jednostavno nije stvoren za biljojeda.Izbor je na svakom od nas šta će sa svojim telom i zdravljem da radi,ali uzimati ugljene hidrate i proteine samo iz biljaka,to je katastofalno.Neko je ovde pomenuo ubijanje životinja radi hrane,onda je to sve otišlo na drugu stranu,da ne citiram sve što sam pročitao o tome bilo bi previše.Ciklus života svakog živog bića zavisi od kompletnog okruženja,lanac ishrane u prirodi,evolucija,itd....kada bi sada i to ovde ubacili trajalo bi odavde pa do večnosti.Ja nejedem meso svakog dana a danas malo ljudi može i da priušti sebi kvalitetniju hranu,nažalost ne živimo svi isto i u istim uslovima,tako da se ova tema na kraju dotiče i sociologije,psihologije,ekonomije pa i filozofije.Kuvar sam po struci,znam gomilu jela bez mesa koja su ukusna i lično ih volim,ali izostaviti meso iz ishrane...meni je besmisleno.Mesne prerađevine su dosta opasnije a svi znamo zbog čega.Poštujem one koji npr.ne vole meso,kao što ja ne volim previše slatkiša a neke nikada i ne konzumiram,kao ni gazirane sokove,ali oštar izbor između povrća,žitarica,voća i mesa je jako opasan.Makrobiotika je korisna ali ne fanatički kao neka verska sekta,u svemu treba biti umeren.Ljudi poste,mrse,ima i hedonista koji mogu sebi apsolutno sve da dozvole,postoje i oni sa balansom,znaju šta im smeta,škodi a šta prija do neke pristojne mere.Evolucija čoveka i prva upotreba mesa i način na koji se to desilo,danas još uvek i veliki umovi samo mogu da nagađaju,ima na hiljade teorija o tome ali biti biljojed...to me je ovde najviše iznerviralo.Svaka čast,ko voli nek izvoli.Prijatno:give_r:
 
Učlanjen(a)
28.02.2013
Poruka
1
Vi sto kazete da je besmisleno da se izbacuje meso iz ishrane, da vidimo, jedenje mesa nije prirodno za coveka , jedenje mesa je "tradicija" , jedenje mesa je nezdravo, jedenje mesa vas cini agresivnim (kada su dali svinji da jede meso, pocela je da ujeda ljude, zbog povecanje koncentracije adrenalina u mesu, primer su i biljojedi koji nisu agresivni kao i sto vegetarijanci nisu agresivni ). Evo reci cu vam jedan primer zasto covek nije mesojed ( da izostavimo anatomiju, to je valjda logicno ) : Da li vi, kada odete u prirodu i vidite slucajno kokosku ili tele ili svinju , da li imate potrebu da je pojurite da je zgrabite za vrat da joj pregrizete arteriju i pojedete zivu ? Pa samo razmislite, upotrebite logiku. Kao sto sam reko jedenje mesa je "tradicija". Sto se tice sastojaka u mesu, "soja" u istoj kolicini ima 5-6 puta vise svih esencijalnih aminokiselina od mesa, "polen" takodje, zatim biljni izvori proteina: Mahunarke , orasasto voce, celo zrno zitarica, Krtolasto povrce, pecurke itd... Evo opet logika, Biljke su usadjene u zemlju , stoje na suncu ( vitamin D ), upijaju minerale i sve supstance iz zemlje , gvozdje, zlato, itd... zatim, vegetarijanstvo nije samo odricanje od mesa, vegetarijanstvo je promena celokupne ishrane, vegetarijanci gvozdje unose iz Mahunarki (grasak, pasulj, boranija, socivo, ... ) i iz orasastog voca , one imaju 4-6 puta vise gvozdja od mesa. Evo pitanje za ove koji jedu meso ( sami sebe da pitaju ), Kad su zadnji put jeli karfiol, brokoli, spanac, mislite da je meso hranljivije od povrca ? Voleo bih da cujem odgovor na ovo pitanje. 900 000 000 ljudi bi se prehranilo od hrane koja se daje zivotinjama za proizvodnju mesa ( obicno se daje prekomerna kolicina ) 10 000 litara vode je potrebno da se proizvede 1 kg mesa. Ljudi jedu meso zato sto je ukusno, to je jedini razlog. Moj otac je vegeterijanac 30 godina , necete da mi verujete ali 20 godina se nije PREHLADIO* , a kamoli neku bolest da je dobio. U Srbiji je pogotovo cudno kad neko ne jede meso zbog toga sto je ono bilo simbol opstanka ovde zadnjih 500 godina. A da kazem jos nesto, kad bi covek jeo samo iskljucivo meso , posle 40 dana bi umro od toksikacije organizma. postojala je cak i smrtna kazna mesom, umirali su u strasnim bolovima. Pozz , i sad neka budala posle ovoga ode i pojede sendvic sa slaninom , znam ... naravno .. -.-' vama izgleda teze pada da prestanete da jedete meso nego paraliza posle "mozdane kapi" , da idete na hemoterapiju itd.. Ok , svaki put kad sednete za stolom vi napravite izbor, izaberite ono sto je bolje za vas i za okolinu .
 
Natrag
Top