Šta je to što ljude čini ljudima ???

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Zakoni koje smo sami doneli, da ne postoji strah od kazne velika većina ljudi bi se i danas ponašala kao životinje...
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
80
Zakoni koje smo sami doneli, da ne postoji strah od kazne velika većina ljudi bi se i danas ponašala kao životinje...

Moje mišljenje je da zakon ljude ne čini ništa manje životinjama nego što to jesu, zakon ih jedino malo bolje organizuje od životinjskog carstva u divljini i eventualno čini da budemo malo manje opasni jedni za druge... inače misli su misli bez obzira na zakon koji se čak i ne poštuje i ne pojavljuje svuda u potpuno funkcionalnom obliku.

Svi misle da pakost u ljudima jedino može da smiri sila a sila je zapravo samo malo učutka i ništa više. Zloba bi nestala onda kada bi svim ljudima društvo ponudilo da mogu da rade ono što stvarno iskonski žele, ono što im duša traži a da za tu aktivnost dobiju dovoljnu novčanu nadoknadu. Društvena sila i zakoni im to generalno i ne dopuštaju tj. dovode ih u situaciju da to ne mogu da ostvare pa se onda stvara zloba i bes u njima usled čega postaju životinje jer čovek bez misli i pune slobode tih svojih misli nije ništa drugo osim životinja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
39
Čovek može da sagleda sebe, da vidi sebe u vremenu, tj da vidi uzročno posledične veze kojima je podložan, i da u skladu sa time promeni sebe na način na koji želi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mislim da ljude cini ljudima celokupan nas karakter,sposobnost prastanja i rasudjivanja,mogucnost iskazivanja osecanja,svesnost o potrebi nadogradnje znanja...
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
Ako ljude razum i emocije cine ljudima,mene vise zanima sta to ljude cini neljudima?

Glupost
Strah
Sujeta
Pohlepa??????????????? :(
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
"ljudi su gusto posejani ali retko niču" šta je to što trebamo imati da bismo se zvali čovekom...Marko Miljanov je rekao ..čojstvo je braniti drugoga od sebe a junaštvo braniti sebe od drugoga....Mera za čoveka je Isus..kao što je metar mera za dužinu..litar za zapreminu....za čoveka znači takođe postoji mera..jer smo bogoliki...i Bog nam dade razum i dušu..i svako od nas treba da se trudi da u toku svoga zemnog života što više izraste da kada se uz meru stavi da bude što viši..da se oboži..napredovanje u vrlini svakojakoj vodi ka oboženju..čovekovom što u ostalom i jeste smisao življenja....
 
Član
Učlanjen(a)
02.04.2010
Poruka
124
Mislim da razum ljude čini ljudima,a ovo ostalo ih čini dobrim,lošim,glupim pametnim, lepim...
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2010
Poruka
157
Covek nije nista do malo naprednija zivoinja. Ali zato i pokvarenija.

razvili smo mozak da budemo razumniji od ostalih zivotinja da bi ih mogli lakse unistiti.


veliki deo covecanstva jeste i uvek ce biti samo jedna od zivotinja.
bar 99%
Onaj 1% su ljudi i ono sto ih izdvaja od ostatka zivotinjskog carstva je SVEST.

Svesni su sopstvene pregoleme gluposti.

I kolike smo zivotinje.
wacko2wacko2wacko2wacko2wacko2wacko2
:dance2::dance2::dance2::dance2::dance2:
 
Natrag
Top