Sta je po vama i za vas znacajnije

Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
E, svaka tebi čast, majke mi, skidam kapu. Šćah da te pitam i za gay opciju, ali bolje ne.:)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Sto se tice primera koje je Erik naveo,stvarno nemam nikakvih predrasuda,u coveku vidim coveka ako to neko zaista i jeste,nebitno je boja koze,verska pripadnost,nacin odevanja i da ne nabrajam...Ali evo jednog banalnog primera sto se mojih predrasuda tice,u pitanju su neka mesta za izlaske.Verujem da imamo predrasude svi (makar i te "bezopasne") samo je pitanje do koje nas mere one ogranicavaju i da li diskriminisemo predmete naseg predrasudjivanja.Verujem da je tesko boriti se protiv predrasuda,posebno onih koje imaju malo dublji koren ali mislim da malo njih se i trudi i bori protiv istih.
I,naravno,postoji mnogo stvari/predrasuda (plavuse su glupe,frizeri su gej i jos mnogo toga,cisto generalizovanje) koje su nista drugo vec nerazumevanje i neznanje.


Nisi baš konkretno rekla o tim mjestima za izlaske, ali mislim da to nisu predrasude, već tvoj izbor društva u kojem ćeš se zabavljati. Što je tvoje pravo. Ni ja nisam izlazio bilo gdje. Birao sam mjesta gdje mi je odgovarala muzika, gdje imam poznatih faca, gdje nije preskupo, .....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nisi baš konkretno rekla o tim mjestima za izlaske, ali mislim da to nisu predrasude, već tvoj izbor društva u kojem ćeš se zabavljati. Što je tvoje pravo. Ni ja nisam izlazio bilo gdje. Birao sam mjesta gdje mi je odgovarala muzika, gdje imam poznatih faca, gdje nije preskupo, .....

Ne radi se uopste o drustvu.Svakako da biram mesta za islazke gde mi odgovara muzika ali ni to nije u pitanju.U pitanju je dogadjaj koji stalno povezujem sa slicnim mestima te povezano sa svim tim prema takvim mestima imam izvesne predrasude.Toliko o meni i mojim predrasudama,navela sam samo primer,mislim da nisam ja tema i moje predrasude (koje su sve vise-manje banalne ali ipak predrasude) vec predrasude uopsteno.
 
Natrag
Top