Šta danas kuvate?

Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
155
Volim da kuvam i kuvam od 15te godine al stvarno nekad nemam ideju sta da skuvam pa se onda konsultujem sa bratom i on naravno kaze "ma pravi sta hoces"....i ja onda naravno napravim sta ja hocu, volim krompir i spremim nesto sa krompirom.....posto ga on ne voli pomirisati a tek jesti buni se svaki put.....
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Volim da kuvam i kuvam od 15te godine al stvarno nekad nemam ideju sta da skuvam pa se onda konsultujem sa bratom i on naravno kaze "ma pravi sta hoces"....i ja onda naravno napravim sta ja hocu, volim krompir i spremim nesto sa krompirom.....posto ga on ne voli pomirisati a tek jesti buni se svaki put.....

Ja sam ovu temu upravo zato i postavila, da kad nemamo ideje, pomognemo jedni drugima, ali očigledno da se niko ne odlučuje da zatraži pomoć. Svi samo komentarišu na ovaj način. Ne znam zašto. :dntknw:
Što se tiče novi recepata sa krompirom, ovde ćeš ih naći mnogo. :)
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
275
Šta danas kuvate za ručak?

Šta danas lepo spremate za ručak? Možda nekom date dobru ideju. smile3
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
1.832
Ne znam da li je lepa ideja ali ja upravo zavrsila pasulj.....msm...

Zbog radi ilustracije..
656955.jpg



2392_srb_majice.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Šta danas lepo spremate za ručak? Možda nekom date dobru ideju. smile3


Kao što vidite, ja sam ovu temu postavila jako davno, ali nije bilo mnogo interesovanja, pa je "nestala". Sad sam ih spojila, jer obe govore o istom.

A kad već pišem, da bar i odgovorim. Ja sam danas kuvala goveđu supicu sa knedlama od griza, za prilog kratku testeninu sa jednostavnim prelivom od maslinovog ulja, belog luka i svežeg bosiljka (iz saksije) uz dodatak parmezana, kolutiće liganja pržene na maslinovom ulju sa malo belog luka i limuna, i paradajz salatu. :)
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Prebranac pasulj.....više mi nšta ne pada napamet...a to jedu (mislim na decu),koluda
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Kremenadle sam izdinstala i u taj saft ubacila bareni krompir da se malo iskrcka. Prste da polizes. :D
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruka
24
Za doručak sam pravila "nedeljnu bombu".Tako su je krstili moji dečaci :)
Količine su relativne i zavise od toga koliko ima članova porodice i stepena gladi .
Napisaću okvirmo pa kome se sviđa neka pravi.

Uvek se trudim da hrana koju spremim bude brza i zdrava.
Budući da moja deca još rastu slobodno mogu da koristim jaja pa sam razmišljala i napravila ovu "bombu"
Nadrobila sam suvog hleba ,sitno iseckala salamu ,slaninicu i tvrdi sir.
Četiri jajeta ;malo belog luka u prahu ; malo mleka.
Sve sam lepo izmešala i stavila u pleh da se ispeče.
Pošto masa nije homogena sve je jako krckasto ali nije masno.
Momci su sve zbrisali i otišli napolje da igraju košarku a ja mogu da spremam ručak.
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruka
24
Izgleda da jedino ja "danas nešto kuvam" :)

Opet doručak.
Pravim poparu s vremena na vreme.
Evo kako je ja pravim.
Kao i u prethodnom postu,količine i sastojci zavise od broja ukućana i ukusa.
Ja iskidam hlab (danas sam stavila i pola kukuruznog hleba i bilo je super) u tiganj u koji sam stavila vrlo malo ulja,kolko da zamasti dno.
Na blagoj vatri pržim dok podjednako ne porumeni.
Danas sam imala posebno blagu vatru jer mi je plinska boca na izmaku,a muž mi nije doneo drugu.
Dok se hleb prži,napravim mešavinu od sitnog sira,pavlake ili jogurta.Šta se nađe.U principu svejedno je,svako neka isproba po želji šta mu najviše odgovara.
Kad je hlab već podjednako porumenio,smesa se sipa u njega i van šporeta brzo izmeša.
Treba paziti samo da smese ne bude previše jer popara neće biti krckasta.
Moji dečaci najviše i vole poparu zato što bude krckasta.
To je sve,prijatno :)
 
Natrag
Top