Srpski jezik u Nokia X7

Član
Učlanjen(a)
17.09.2009
Poruka
2
Molim Vas , kako da ubacim srpski u Nokiju X7 koga imam skoro dve pune godine i jako sam zadovoljan telefonom. Telefon radi na Symbian Belle sistemu !!? Na računaru imam instaliran Nokia suite ... mislim da je redovno ažuriran...
Unapred hvala !
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Molim Vas , kako da ubacim srpski u Nokiju X7 koga imam skoro dve pune godine i jako sam zadovoljan telefonom. Telefon radi na Symbian Belle sistemu !!? Na računaru imam instaliran Nokia suite ... mislim da je redovno ažuriran...
Unapred hvala !

Потребно је да укуцаш продукт код за Србију да би ти телефон имао српски мени односно језик.

Поставићу туторијал за мој телефон а ти само замени податке за сопствени телефон, ово ти је у основи за све нокине телефоне важеће .

Последња верзија софтvера за твој телефон је 111.40.1511


А један од ових три Product Codea је за твој телефон зависно које је боје телефон .



Balkans serbia dark steel (059G546)
Balkans serbia light steel (059G585)
Balkans serbia white silver steel (059K4M3)

Да поновим, ти само замени податке и уместо подаци који су за Нокију E5 ти постави податке за Нокију X7


Пре него покренеш поступак убацивања српског језика у телефон , направи back up података са свог телефона, а ту мислим на телефонски именик , слике , музика , видео , и свега осталог што је теби битно а то уради уз помоћ Nokia PC Suite или Nokia Suite.

За Убацивање Србског језика у NOKIA E5-00 потребно је прво инсталирати Nokia PC Suite због Nokia Connectivy Cable Driver потребан је такође Nokia Software Updater ( NSU) њега можеш преузети са следећег линка


Kod:
http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/NokiaSoftwareUpdaterSetup_EN.exe



Такође ти је поптребан Nokia Service Suite Professional ( NSS ) њега можеш преузети са овог доле линка



Kod:
http://www.genieprojects.co.uk/files/NssPro_0.54.zip


Телефон поставите у OFF Line режиму а то значи да није повезан са GSM мрежом односно да te нико не може звати или слати поруке док убацујеш Product Code, такође искључи све pin кодове и све лозинке телефона да буде као када си га купио .

Инсталирати оба програма у компијутеру , покренути Nokia Service Suite Professional ( NSS )

Повезати телефон у мом случају је то Nokia E5-00 са конективи каблом у мом случају је то CA-101, ili koji već imate , Nokia Service Suite Professional ( NSS ) ће препознати ваш телефон као што је на слици приказано



1_zps2115026a.jpg




Затим кликните на Detect да би Nokia Service Suite Professional ( NSS ) детектовао твој IMEL илити серијски код твог телефона IMEL је онај број од 15 цифара ( види слику )



2_zps3bbaeece.jpg




Потом кликни на Read Info и у левом пољу у Phone Management учитаће се сви подаци из телефона.

Produc Code под бројем 1 је код који је у функцији а Basic prod code под бројем 2 је оригинални код који је и фабрички. (види слику )



0_zps76237c9a.jpg



Затим кликни те на Read info у пољу Production Data Edit учитаће се Product Code онај који је активан (види слику).



4_zps023d5482.jpg




Тај код обришемо и укуцамо онај кој желимо а кодови за промену Producy Code-a су следећи:

Ово су сви BALKANS кодови за Nokia E5-00 а ти уместо ових укуцај одговарајући код за твоју Нокију један од оних горе

0595186 - RM-632 CTR BLACK BALKANS QW1 CRO SERB HR
0595187 - RM-632 CTR BLACK BALKANS QW1 SERB SLOV
0595188 - RM-632 CTR BLACK BALKANS QW2 COM ENG MK
0595733 - RM-632 CTR WHITE BALKANS QW1 CRO SERB HR
0595734 - RM-632 CTR WHITE BALKANS QW1 SERB SLOV
0595735 - RM-632 CTR WHITE BALKANS QW2 COM ENG MK

Мени су за ову прилику потребни ови црвени кодови и ми ће мо уписати следећи код ( 0595187 ) а то је
RM-632 CTR BLACK BALKANS QW1 SERB SLOV ( ti upiši tebi potreban kod ) и штиклирамо Enable на том уписаном Product Code-у и потом кликнемо на Write да би смо уписали тај нови Product Code у телефону ( види слику )


5_zpsec7222cb.jpg




Затим поново кликнемо на Read да би смо проверили дали је уписан нови Product Code или пак поново кликнемо на Read Info, и то би било све у овом програму .



6_zps90ac5e01.jpg



------------------------------

Сада искључимо Nokia Service Suite Professional ( NSS ) а покренемо Nokia Software Updater ( NSU).

Nokia Software Updater ( NSU).је препознао твој телефон и у доњем десном углу tе обавештава да има једна надоградња односно Update и она се врши преко интернета ( Online ), и ми кликнемо на Reinstall (види слику )


7_zps106f1401.jpg




Сво то време телефон мора бити добро повезан са конективи каблом и компијутером и батерија мора бити 100% пуна ,телефон не дирај ништа све док се не рестарује.


Након рестрта телефон ће питати далићеш и даље бити у Offline режиму и да се повежеш са PC Suite програмом ово можеш како ти је по вољи а потом кликни те на Exit ( види слику )


8_zps2a7060f4.jpg



Скини те телефон са конективи кабала и ако си све урадио како треба онда би требало бити то то.
 
Natrag
Top