Srpski Film (2010)

Član
Učlanjen(a)
11.07.2010
Poruka
37
Silovali i podvodili bebu?


Policija je u Sremskoj Mitrovici uhapsila četiri osobe zbog sumnje da su izvršili krivična dela trgovine ljudima i obljube nad detetom, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Uhapšeni su Žarko K. (48), Dušica K. (47) i Milan B. (48), zbog sumnje da su izvršili krivična dela trgovine ljudima, obljube zloupotrebom položaja i obljube nad nemoćnim licem, navodi se u saopštenju.
Dodaje se da je Dragan C. (25) uhapšen zbog krivičnog dela obljube sa detetom, "a na štetu četiri maloletne osobe, dva ženskog i dva muškog pola, starosti od 7 do 15 godina, svi iz Inđije".
Navodi se da su Žarko K. i Dušica K. od 2003. do 1. septembra 2010, zloupotrebom poverenja i odnosa zavisnosti (roditeljstva), iako su se maloletna lica nalazila u hraniteljskim porodicama, kontinuirano i s umišljajem najpre prinudili oštećene na prosjačanje.
Pri tome su, navodi se u saopštenju, maloletnice prinudili i na prostituciju tako što su ih predavali Milanu B. koji im je za pružene seksualne usluge davao određene robne i novčane naknade.
Dragan C. je osumnjičen da je od 2004. do 2006. seksualno iskorišćavao dete ženskog pola, rođeno 2003, ističe se u saopštenju.
Osumnjičeni su uz krivičnu prijavu sprovedeni dežurnom istražnom sudiji Višeg suda u Sremskoj Mitrovici.
Izvor ; Vesti online / Vesti / Hronika / Silovali i podvodili bebu?

Iako sam pronašao da se i to događalo kod nas, to nije suština, takve stvari se događaju širom sveta jer psihopata i ludaka ima svuda.
Šuština je da je silovanje bebe glavna metafora filma , jer ovde silovanje počinje od malih nogu, uglavnom od vlastitih očeva ili drugih autoriteta . Taj obrazac silovanja autoriteta ( ili autoritetima ) funkcioniše oduvek. I to se sve pretvorilo u jedno obično prostituisanje gde je za bilo kakav uspeh pa i opstanak potrebno podavanje , ne bukvalno podavenje, već prihvatanje i koketiranje sa obrascima i autoritetima koji to nezaslužuju a imaju moć i od njih zavisimo.
Znači film ne treba tumačiti bukvalno već simbolički ( o ovom sam već pisao).

Clanak gore govori o bukvalnom. Film tu istu pricu ne prikazuje simbolicki da ukaze na ovakve zlocine,vec se kao odnosi neku politicku situaciju.

Film ima simbolike u sebi,slazem se ja sa tim,ali mi je preterano tu simboliku povezivati sa scenama koje veze nemaju sa onim o cemu scenarista prica.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
3
film nije uopste los , ima dobru radnju , ima malo gadnih scena , ali ona scena sa bebom se bas vidi da nije prava beba , i to su mogli mnogo bolje uraditi
ocjena za film : 7/10*
 
Učlanjen(a)
11.12.2010
Poruka
1
Rekao sam sebi da necu da gledam domace filmove i opet zajeb, pogledah ovo SRANJE, ovo treba cenzurisat, na zapadu nema ovakvih stvari na filmu, tamo ne moze da prodje , ovaj film, po meni je :fool::fool:, nemam reci, sve nazalost u srbiji moze da se zove filmska umetnost, treba da ima oznaku: "+0" .
Na zalost, kad nesto ima losu konotaciju, to ljude tera da pogledaju, idem iz ovih stopa i brisem na 2 foruma linkove ovog filma, znam da to nista ne znaci, ima drugih, ali bar necu da ucestvujem da sam i sam neko ko je ucestvovao da se ovo ucini dostupnim.
Morbidno do kraja, ovo treba zabraniti, definitivno vise zaista ne gledam nista od srpskih filmova-nikad
A znas mozda link za skidanje filma???
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Nisam pročitao sve postove pa se možda ponavljam za nekim,al moram da iznesem neko svoje laičko mišljenje o ovom "DJELU FILMSKE UMJETNOSTI".Prvo što se tiče domaće produkcije filma ona je umrla amo neke 1991,jer poslije te godine imamo poplavu silnih plagijata i šunda,a CRNI BOMBARDER je najbolji primjer toga.Dalje,znam da se neki neće složiti sa mnom,ali glumačka ekipa od Dragana Bjelogrlića,Srđana Todorovića i pa na ovamo(mislim ova mlađa garda)su nosioci ovog šunda i loše glume.Treće,znam da se u filmu treba iznjeti kritička misao,ali zašto ona uvijek mora biti toliko uperena protiv srpskog bića i naše zbilje(kod hrvata i bošnjaka nosioci lošeg smo uvijek mi i tu ih pozdravljam).Ovaj film nam je pravi primjer te moje teze.Svjestan sam da kod nas nije bajna situacija,i da ima pojava incesta i sl.ali sigurno ne u mjeri u kojoj to ovaj film pokazuje,a još pride su mu dali naziv da u slučaju neko ima dvojbu o čemu se radi ne pogriješi.Da bude siguran da su tamo neki srbi baš onakvi kakve su nam CNN i BBC prikazivali,nenormalni manijaci i nakaze koji ne poštuju ni svoju porodicu,a kamoli svoje komšije i ostale.Sam film,ako ga posmatramo iz neutralnog ugla,je katastrofa i glup pokušaj da se šokantnim stvarima zainteresuje publika na zapadu(ipak glavni smisao glumcima kao što je Sergej Trifunović je jednostavno dodvoravanje).Sve u svemu ko ga gleda izgubiće 1,30 h dragocjenog vreme koje je mogao potrošiti na nešto pametnije.Pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
05.07.2009
Poruka
1
Ne razumem potrebu ljudi da pljuju po ovom filmu. Po meni, ovo je dobar horor film i nista vise, nikakav politicki manifest ili ne daj boze propagandni materijal jedne zemlje. Ne mogu da verujem da postoje ljudi koji poistovecuju ovaj film sa srbijom , srpskom porodicom itd.Oni koji to cine ne razumeju filmsku umetnost uopste. Srpski film je sokantan ali nista vise od nekog japanskog horor filma. Sto se tice glume tu nema greske. Kao i mnogi nasi filmovi i ovaj je dobar zahvaljujuci pre svega odlicnoj glumi. Ovaj film preporucujem ljubiteljima horor i snuff filma
 
Član
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruka
15
Ne razumem potrebu ljudi da pljuju po ovom filmu. Po meni, ovo je dobar horor film i nista vise, nikakav politicki manifest ili ne daj boze propagandni materijal jedne zemlje. Ne mogu da verujem da postoje ljudi koji poistovecuju ovaj film sa srbijom , srpskom porodicom itd.Oni koji to cine ne razumeju filmsku umetnost uopste. Srpski film je sokantan ali nista vise od nekog japanskog horor filma. Sto se tice glume tu nema greske. Kao i mnogi nasi filmovi i ovaj je dobar zahvaljujuci pre svega odlicnoj glumi. Ovaj film preporucujem ljubiteljima horor i snuff filma
Autori su ovaj film poistovetili sa Srbijom, srpskom porodicom itd. Sa vrlo očiglednom, neprijateljskom namerom.
Zašto Japanci nikad neće nazvati svoj horor Japanskim filmom? Zašto se britanski horor "Eden Lake" ne zove "Britanski film"?
Ne razumem autore koji imaju potrebu da pljuju po svojoj zemlji, kakva god ona bila.
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
2
Pridružujem se mišlenjima iznad, tj onima koji o ovome govore sve najgore, iako nisam uspeo da ga odgledam do kraja – toliko je morbidno i odvratno.
 
Natrag
Top